62
Ki mit gondol, mi tartozik bele a hangszer elnevezésbe
  • Dj Faustus #62
    "de ha a gitár nincs rendesen behangolva,az attól még term.hangszer,de az behangolható,egy olajos hordó meg nem nagyon."
    Egyrészt ritmushangszer (hogy milyen hangja van az már részletkérdés).
    Másrészt hangolható (megtöltöd vízzel).
    Harmadrészt: ajánlom figyelmedbe a zenetörténet 20. század eleji/közepi/végi zeneszerzőinek tanulmányozását (sajnos ezt az oktatás kicsit hanyagolja - tisztelet a kivételnek). Van egy csomó zeneszerző aki mindenféle zajokat tett bele zenéibe.



    Negyedrészt: ajánlom figyelmedbe a kecskeméti Leskowszki-hangszermúzeumot, ott vannak érdekes "hangszerek".
    Ötödrészt: http://www.stomponline.com/ - hm, mi is a hangszer?
  • hunbasser
    #61
    "Hangszer a legáltalánosabb értelemben minden olyan eszköz, amelyet abból a célból készítettünk, vagy arra használunk, hogy hangot állítsunk vele elő. Szorosabb értelemben a hangszer vagy zeneszerszám (gör. Organon, lat. Instrumentum) olyan tárgy vagy készülék, amelyet zene létrehozása szándékával használunk hang előállítására. A nyugati zenében hagyományosan húros, fúvós és ütőhangszereket szoktunk megkülönböztetni."

    ennyi :P
  • hunbasser
    #60
    a szinti egyértelműen hangszer,olyan,h olajos hordó,hát ez így necces.
    a hangszer attól hangszer,h meghatározott hangokat tudsz vele előállítani.fu,most ezt nem tudtam másképp elmondani -.-
    de ha a gitár nincs rendesen behangolva,az attól még term.hangszer,de az behangolható,egy olajos hordó meg nem nagyon.
    a számítógép maga nem hangszer,hanem a hozzá csatlakoztatott midi keyboard,vagy egy midi keyboard software,és persze szükségeltetik hozzá még hangkártya is,és vmi eszköz,ami nekünk ki is adja a hangot,pl egy pc hangszóró,h halljunk is vmit belőle
  • B0B0
    #59
    Te nem, de más igen és te arra válaszoltál :)
  • bens
    #58
    mondtam én h a szinti nem hangszer?
  • helmut
    #57
    Attól az még analóg marad, persze csak akkor, ha analóg effektetket használsz.
    Egyébként szerintem az, hogy mi a hangszer az egy igen tág fogalom. Minden hangszer, amit annak használsz. Pl.: az olajos hordó is lehet kiváló hangzású ütős hangszer. Csak más.
  • B0B0
    #56
    Az elektromos gitár témára csak annyit, hogy ott a hang keltése analóg, de természetesen, ahhoz, hogy élvezhetően hallható legyen, egy elektromos erősítőre is szükség van. Persze az analógiáját elveszti részben ha a torzító is működésbe lép!!!
  • B0B0
    #55
    Aha csak most látom, hogy már ismételtem valakit
  • B0B0
    #54
    Az elektromos hangszerek (mint pl: szinti) is teljes mértékben hangszer szerintem, ha nem a dobszimulátora dolgozik hanem valaki játszik rajta (mesterei pl: Mike Oldfield, Jean-Michel Jarre, Presser...)
  • zakika
    #53
    na meg en is, de neki nem adom
  • zakika
    #52
    en vagy a futyulom?
  • Pyotr
    #51
    jájj,nem tudom
    #47-re akartam
  • OPM
    #50
    ezt miért nekem?
  • Pyotr
    #49
    ha az ő szájában lesz még a te fütyülőd is fog hangot kiadni
  • OPM
    #48
    kemény-e vagy?
  • zakika
    #47
    a futyulom akkor ad k hangot, hogyha pisilok vele es nem akkor ha valakinek a szajaba van
    lehet hogy valami gond van vele?
  • sweech
    #46
    minden ami hangot ad ki
  • zakika
    #45
    de emlithettem volna Jarret, Oldfieldet vagy Vangelist is
    es ezeket meg zeneszeknek tartom
  • bens
    #44
    nehéz kérdés. az a baj h amikor kialakult ez a szó h hangszer, akkor még nem volt szinti. igazából én két felé osztanám: akusztikus és elektromos hangszerekre. és az elektromos hangszerek azok nem tartoznak egyik kategóriába sem. hangkeltés szerint elektromos és kész.
  • Emmegki
    #43
    valamilyen szinten igazad van, Lord előtt meg le a kalappal!
  • Emmegki
    #42
    a hangkeltés analóg (=húr) csak a felfogása nem
  • leveskocka
    #41
    nnnaa.ezek szerint hangszer az,ami a 4 kategoriaba belefer(aerofon,kordofon,membrafon,idiofon).nnaaa.akkor a szinti melyik kategoria?esetleg membrafon?vegulis hangszorobol halljuk,az meg felfoghatu egy kifeszitett hartyanak...
  • Christiansen
    #40
    tényleg, azt nem is írtam hogy a #15-ben lekütyüzött Andromeda is
    bizony ANALÓG.
  • bens
    #39
    most ki akarsz oktatni az elektromos gitár működéséről?

    amúgy nem az volt a kérdés h hangos-e v nem, hanem h a hanggeltés analóg v sem. elektromos gitárnál igen. szvsz ne erőlködj.
  • Christiansen
    #38
    Próbáltam már trombitát, tényleg nem egyszerű tisztán megszólaltatni.
    Állítólag szaxofont még nehezebb..

    #36-37: Komolyan mondom minek írsz ilyet ha ennyire nem értesz hozzá??
    Tudod mit jelent az szó hogy szintetizátor?

    Ja és Blasta szerintem nem csak "prüttyögő kattogó gépritmusokat" rakott egymásra, MIDI-keyboard rá volt kötve, a programmal csak vezérelte!

  • tigeroo
    #37
    ígyvan

    #8: nem hangszer, hanem csak egy program amivel sok prüttyögő meg kattogó gépritmust raksz egymásra...mint valami robotgyárban, megy a monoton dob... "tücctücc"
  • tigeroo
    #36
    az a baj hogy az a kütyü inkább sz.gép mint "szinti"
  • B0B0
    #35
    Én azt tartom hangszernek, amivel lehetővé lehet tenni azt, hogyha valaki elé odatesznek egy kottát, vagy bármilyen olyan leírást ami az illető számára leírja az adott dalt/ritmust/zenét azt azonnal el tudja vele játszani, mindenféle előzetes programozás/paraméterezés/késedelem nélkül, és ha kell az előállított jel hangfrekvenciás erősítővel hallható hangerőre erősíthető.

    Ez definál hangszerként két fadarabot ugyanúgy, mint egy PC-t (hangkártyával ugye a kötekedőknek) ha annak billentyűzetét/egerét reatimeban alkalmazzuk hanggenerálásra, mint ahogy az a #26-os hsz-ben lévő példa is illusztrálja, hisz így nem több a számítógép, mint egy szintetizátor, ami szintén szülhet virtuózokat...
  • hunbasser
    #34
    "nyekeregsz a trombitával"
    nem nevezném nyekergésnek,nehezebb azt megszólaltatni,mint a poharat két kiskanállal
  • B0B0
    #33
    Nehogy azt hidd! Én már találkoztam olyannal, aki azt vallotta, hogy azok nem hangszerek, csak a szinti meg a PC meg a keverőpult stb... Persze meg volt róla a véleményem
  • B0B0
    #32
    Végre egy értelmes ember
  • McGrady
    #31
    hm, elég flémes, ráadásul itt csak a PCről lehet beszélni (szerintem), a zongorát meg a gitárt valszeg mindenki elfogadja hangszernek :D
  • Pyotr
    #30

    egyébbkén én is gratulálok a felesleges flémtopikokhoz
  • Voltan
    #29
    Már megint egy halálra ítélt "mostakkormiisazene" topik...
  • Grusi
    #28
    Garfield, te képtelen vagy leszállni a "legújabb témák" listáról?
  • Slayerboy
    #27
    Keverőpult tuc tuc broáf flém :)
  • Christiansen
    #26




    ...amúgy szerintem meg nem a zene-előállító eszközön kéne vitatkozni, hanem
    azon, hogy aki használja, mire használja. Ha ügyes vagy akkor 2 kiskanállal
    és egy pohárral zenélsz, ha meg nem, nyekeregsz a trombitával,
    ami nem zene lesz hanem ZAJ.
    Az emberi hang is LEHET hangszer.

    Szerintem a számítógép is lehet hangszer,
    erre egy példa:
    dobold le egérrel amit mutat a baloldali majom,
    így hangszert csináltál a számítógépedből!
    sajna csak két dob van, balegérrel ütsz
    Persze akinek olyan botfüle van hogy nem tudja végigvinni
    (még ritmusban se kell lenni..) az kopácsolhat akármivel,esélytelen.
    De itt TE "zenéltél", nem gép, szóval a számítógép ebben az esetben hangszer.
    Akkor nem az ha elindítod a kis Reason-ödet,
    hónapokig magolod hogy kell használni, és a végén nyomsz egy play gombot.
    Így csak zenét játszol le, nem te zenélsz,kivéve ha midi-billentyűt kötsz rá.

    nincs min vitatkozni szerintem..

  • Sadist
    #25
    Egy elektromos gitárnak, erősítő nélkül, megpendítve nem sok hangja van. Szal buktad -.-
  • Dj Faustus #24
    "ha a PC hangszer"
    A PC önmagában nem hangszer. A hozzá illesztett eszközök (hangkártya, MIDI-billentyűzet, stb..), illetve a hozzá illeszkedő szoftverek (sequencerek, szintetizátorprogramok, trackerek, samplerek, stb) teszik azzá.

    "akkor a telefon, meg a magnó is hangszer"
    A mobilok csipogásai/a normál telefon DTMF csipogása felfogható egyfajta "hangszerként".
    A magnó, lemezjátszó, CD/MD/SACD/DVD, a memóriás hangrögzítő eszközök inkább a hang rögzítésére/lejátszására alkalmasak - de alkalmazhatóak egyfajta hangszerként (a '40/'50-es évek óta foglalkoznak ilyesmivel).
  • bens
    #23
    az elektromos gitárnál a hang keltése analóg, szal ezt elbuktad. csak elektromos jelnek van alakítva.

    amúgy én is a konzervatívabb oldalon állok ebben a témában. sztem az a hangszer, ami elsőnek eszébe jut az embernek a hangszer szóról. ha a PC hangszer, akkor a telefon, meg a magnó is hangszer. ezek a dolgok csak azoknál minősülnek hangszernek, akik amúgy igazi hangszereken nem tudnak játszani...