62
Ki mit gondol, mi tartozik bele a hangszer elnevezésbe
  • B0B0
    #1
    Ki mit tekint még hangszernek? Kezdve a gitártól a PC-ig
  • tigeroo
    #2
    hangszer >>dallam >>zene
  • Garfield
    #3
    Flém?

    Egyszer nem volt elég?
  • tigeroo
    #4
    ez lenne a flém :

    " de a szintetizátor tuti nem hangszer"
  • B0B0
    #5
    Miért? Lehet valaki azon a véleményem, hogy a szinti nem hangszer
  • B0B0
    #6
    Miről beszélsz??
  • tigeroo
    #7
    asszem volt egy diszkós, vagy trances topic..nah ott összeborultak az emberek, mindenki szidott mindenkit "igy nemzene, úgy"
  • Blasta
    #8
    A PC-m egy hangszer.
    10 éve készítek különböző zenéket vele, a hozzáértők és hozzá nemértők mind megvannak győződve, hogy zenét hallanak amik gondolatokat, érzéseket generálnak, ergo a PC-m hangszer, amin -mint a legtöbb hangszeren- egyedi módon kell zenélni.
  • B0B0
    #9
    Nem egy volt, hanem sok, de remélem itt kulturált formában lesz vita
  • B0B0
    #10
    Hmm
  • zakika
    #11
    PC egy szintetizator
    igy mar akar hangszer is lehet, es ugy latszik az is. csak sokkal konnyeb megszolaltatni mint mas hangszereket
  • Emmegki
    #12
    Ha a szintetizátor angszer akármilyen pittyegő kütyü az. Szerintem az a hangszer amiben a hang keltése analóg.
  • franc0
    #13
    látom nem bírsz magaddal :)
  • B0B0
    #14
    Most miért?????
  • menyus77
    #15
    igen? akkor ez micsoda?

    és ez ?
  • Vlala #16
    Erre hadd ne mondjak semmit, egyszer már sértés lett a vége, amit nem akartam. Hangszer minden, ami számodra élvezhető hangot bocsát ki, pl. a V8-as Hemi is. :)
  • neuro
    #17
    még egy okos flémtopik
  • Jagi
    #18
    Ja, a V8. Az a legnagyobb hangszer ;)
  • OPM
    #19
    na szerinted mégis miért...?
  • Sadist
    #20
    Akkor az elektro gitár sem hangszer?
  • zakika
    #21
    azon mar reg tul vagyunk. meg valamikor a bitlisz elot.
    akkor mit szolsz egy Hammondhoz? Jon Lord bizti megsertodne. Es ne mond, hoggy o nem zenesz.
  • Dj Faustus #22
    A nhangszer definíciója a magyar nyelvű Wikipédián.
    A hangszer fogalma a Pallas nagy lexikonában
    A hangszer fogalma az angol nyelvű WIkipédián
    A hangszer fogalma Merriam-Webster Online szótárban

    Hangszer lehet akár egy fésű, egy sörösüveg, egy olajoshordó is - csak zenei hangot kell előállítani vele.
  • bens
    #23
    az elektromos gitárnál a hang keltése analóg, szal ezt elbuktad. csak elektromos jelnek van alakítva.

    amúgy én is a konzervatívabb oldalon állok ebben a témában. sztem az a hangszer, ami elsőnek eszébe jut az embernek a hangszer szóról. ha a PC hangszer, akkor a telefon, meg a magnó is hangszer. ezek a dolgok csak azoknál minősülnek hangszernek, akik amúgy igazi hangszereken nem tudnak játszani...
  • Dj Faustus #24
    "ha a PC hangszer"
    A PC önmagában nem hangszer. A hozzá illesztett eszközök (hangkártya, MIDI-billentyűzet, stb..), illetve a hozzá illeszkedő szoftverek (sequencerek, szintetizátorprogramok, trackerek, samplerek, stb) teszik azzá.

    "akkor a telefon, meg a magnó is hangszer"
    A mobilok csipogásai/a normál telefon DTMF csipogása felfogható egyfajta "hangszerként".
    A magnó, lemezjátszó, CD/MD/SACD/DVD, a memóriás hangrögzítő eszközök inkább a hang rögzítésére/lejátszására alkalmasak - de alkalmazhatóak egyfajta hangszerként (a '40/'50-es évek óta foglalkoznak ilyesmivel).
  • Sadist
    #25
    Egy elektromos gitárnak, erősítő nélkül, megpendítve nem sok hangja van. Szal buktad -.-
  • Christiansen
    #26




    ...amúgy szerintem meg nem a zene-előállító eszközön kéne vitatkozni, hanem
    azon, hogy aki használja, mire használja. Ha ügyes vagy akkor 2 kiskanállal
    és egy pohárral zenélsz, ha meg nem, nyekeregsz a trombitával,
    ami nem zene lesz hanem ZAJ.
    Az emberi hang is LEHET hangszer.

    Szerintem a számítógép is lehet hangszer,
    erre egy példa:
    dobold le egérrel amit mutat a baloldali majom,
    így hangszert csináltál a számítógépedből!
    sajna csak két dob van, balegérrel ütsz
    Persze akinek olyan botfüle van hogy nem tudja végigvinni
    (még ritmusban se kell lenni..) az kopácsolhat akármivel,esélytelen.
    De itt TE "zenéltél", nem gép, szóval a számítógép ebben az esetben hangszer.
    Akkor nem az ha elindítod a kis Reason-ödet,
    hónapokig magolod hogy kell használni, és a végén nyomsz egy play gombot.
    Így csak zenét játszol le, nem te zenélsz,kivéve ha midi-billentyűt kötsz rá.

    nincs min vitatkozni szerintem..

  • Slayerboy
    #27
    Keverőpult tuc tuc broáf flém :)
  • Grusi
    #28
    Garfield, te képtelen vagy leszállni a "legújabb témák" listáról?
  • Voltan
    #29
    Már megint egy halálra ítélt "mostakkormiisazene" topik...
  • Pyotr
    #30

    egyébbkén én is gratulálok a felesleges flémtopikokhoz
  • McGrady
    #31
    hm, elég flémes, ráadásul itt csak a PCről lehet beszélni (szerintem), a zongorát meg a gitárt valszeg mindenki elfogadja hangszernek :D
  • B0B0
    #32
    Végre egy értelmes ember
  • B0B0
    #33
    Nehogy azt hidd! Én már találkoztam olyannal, aki azt vallotta, hogy azok nem hangszerek, csak a szinti meg a PC meg a keverőpult stb... Persze meg volt róla a véleményem
  • hunbasser
    #34
    "nyekeregsz a trombitával"
    nem nevezném nyekergésnek,nehezebb azt megszólaltatni,mint a poharat két kiskanállal
  • B0B0
    #35
    Én azt tartom hangszernek, amivel lehetővé lehet tenni azt, hogyha valaki elé odatesznek egy kottát, vagy bármilyen olyan leírást ami az illető számára leírja az adott dalt/ritmust/zenét azt azonnal el tudja vele játszani, mindenféle előzetes programozás/paraméterezés/késedelem nélkül, és ha kell az előállított jel hangfrekvenciás erősítővel hallható hangerőre erősíthető.

    Ez definál hangszerként két fadarabot ugyanúgy, mint egy PC-t (hangkártyával ugye a kötekedőknek) ha annak billentyűzetét/egerét reatimeban alkalmazzuk hanggenerálásra, mint ahogy az a #26-os hsz-ben lévő példa is illusztrálja, hisz így nem több a számítógép, mint egy szintetizátor, ami szintén szülhet virtuózokat...
  • tigeroo
    #36
    az a baj hogy az a kütyü inkább sz.gép mint "szinti"
  • tigeroo
    #37
    ígyvan

    #8: nem hangszer, hanem csak egy program amivel sok prüttyögő meg kattogó gépritmust raksz egymásra...mint valami robotgyárban, megy a monoton dob... "tücctücc"
  • Christiansen
    #38
    Próbáltam már trombitát, tényleg nem egyszerű tisztán megszólaltatni.
    Állítólag szaxofont még nehezebb..

    #36-37: Komolyan mondom minek írsz ilyet ha ennyire nem értesz hozzá??
    Tudod mit jelent az szó hogy szintetizátor?

    Ja és Blasta szerintem nem csak "prüttyögő kattogó gépritmusokat" rakott egymásra, MIDI-keyboard rá volt kötve, a programmal csak vezérelte!

  • bens
    #39
    most ki akarsz oktatni az elektromos gitár működéséről?

    amúgy nem az volt a kérdés h hangos-e v nem, hanem h a hanggeltés analóg v sem. elektromos gitárnál igen. szvsz ne erőlködj.
  • Christiansen
    #40
    tényleg, azt nem is írtam hogy a #15-ben lekütyüzött Andromeda is
    bizony ANALÓG.