62
Dacia gépjárművek
  • 0ppika
    #22
    Szándékosan tették tetőre a Daciát?
  • ChevyG #21
    jah, ugy francia, ahogy a polski olasz...

    (mielött megmagyaráznád: tudom, hogy rönó)
  • stp4trick
    #20
    Rénszarvas teszten nem ment át:-)
  • DJviolin
    #19
    Ez első 10 méteren még erősen nyerésre álltunk, de a maradék 590 méteren már a Yak-52-es vezetett. :D
  • Tinman #18
    Ez így igaz. Végül is 61%-ot kapott oldalsó ütközésre ami olyan "elmegy kategória".

    Sajna ez van:

    "A román autó karosszériája erősnek bizonyult. Az első gyűrődési zónán kívül a karosszéria alig torzult, jól bírta az ütközést. A Logan ajtaja a kísérlet után nem volt kézzel nyitható, erőszakkal kellett felfeszíteni.

    A bábuktól érkező gyorsulási adatok veszélyesen magas sérülésveszélyt jeleznek. "A dummyk fejét olyan erős lassulás érte, hogy súlyos agykárosodással vagy akár halállal kellene számolni." - írta a tesztről az Auto Bild. A súlyos sérülésveszélyért a Logan övfeszítő és överő-korlátozó nélküli övrendszere felelős a törésteszt alapján.

    Az előrezuhanó utasokat durva rántással fogja meg a biztonsági öv, ami veszélyesen magas HIC-értéket okoz. A vezető fejsérülési értéke (Head Injury Criteria) 943, az utasé 1197 volt. 350 körüli HIC értéket mondanánk jónak. A szervezők két nappal később egy másik Logant is összetörtek. Míg az elsőben egy tizedmásodpercet késett a légzsákok nyitása, addig a másodikban már jobban működött a rendszer.

    Jóval kedvezőbb a kép a mellkast illetően. A vezetőét csekély, az utasét közepes sérülésveszély fenyegeti. Erősen kifogásolható a lábfej védelme a vezető oldalán. A sofőr mindkét lábfejét veszélyezteti a pedálok elmozdulása, míg lábszára biztonságban van. Utas oldalon sem a lábfejre, sem a lábakra nem leselkedik veszély.

    A Logan végül három csillagos eredményt ért el.
  • mesor
    #17
    Miért mit vártál? :D
  • DJviolin
    #16
    Jaj Istenem a Dácia!!!!! Milyen sok, és milyen friss emlékek. Volt vele egy kalandom. Képek itt. Látszik a képeken is, hogy a Yak-52-es úgy lehagyott minket mint a sz*rt. :D
  • bertino
    #15
    eger rally-n az uj Dacia Logan volt a felvezetőautók nagyja... (1nullástól a 4nullásig) hát... :)
    végülis ment, a lengécscsillapításhoz egyáltalán nem volt hozzányulva, így jópárszor padkázta a földet az autó eleje, viszonylag tempós is volt, ahhoz képest, hogy Dacia

    a való életben a szimpláról viszont nem tudok semmit
  • mesor
    #14
    Nehéz ajtó nem biztos hogy = az oldalütközés elleni védelemmel. Attól hogy könnyü ki lehet úgy alakítva a kaszni hogy jó legyen az energia elnyelése oldal ütközés esetén.
  • Tinman #13
    Az biztos... főleg, hogy Renault motor van benne :-)
    Vezettem a Logan-nel kb. 150 km-t.
    Hát nem is tudom... a bevezető árat megéri (1.7 milka volt), de már nem annyi, hanem több. Valóban fapados kissé, az ajtajai mókásak, a kispolszki ajtaja nehezebb mint a Logané. Ez azért gáz mert oldalütközés védelem = nudli.
    Az 1.4-essel mentem, de kb. úgy gyorsult mint egy 1.2-es autó, mondanom sem kell egy 1500-ös Lada a pirosnál mosolyogva lenyomja az embert. Nem egy racer autó, de családnak ideális lehet.
    A motorzaj nem vészes gyakorlatilag nem is figyel rá az ember, kanyarokban nem érzem túl stabilnak az autót, kicsit olyan lomhának, nehézkesnek tűnik.
    Nem gyorsul, viszont a végsebessége is szerény... 140 körül már csak a nagy fordulat van, kínkeservesen felvánszorog 150-re, szakadéknak lefelé 160, de érezni, hogy az ideális utazósebessége 125-130 körül van 2-3 személlyel.
    A futómű lehetne jobb is, de 1.7-ért nem is várnék el többet.
    Jól kormányozható, de nem valami érzékeny. A fékektől sem voltam elszállva bár ez szerintem csak beállítás kérdése... tipikus gond, az újhegyeddel alig érinted és kifejeled az ablakot, tehát nekem nem sikerült finoman fékezni vele... mondjuk a Peugeot 206-nál is ez volt a bajom.
    No és a váltó. Szerintem JOBB, mint az előbb említett 206-osé (kövezzetek meg de nekem zsiguli feelingű volt), szerintem kategóriájában egész korrekt váltót tettek bele. Ülések szerintem Skoda Fabia szintűek -értsd: nekem nem jön be.

    Szóval családi autónak (papa, mama, kissrác), nyugdíjas házaspárnak bőven elég, de fiataloknak inkább 100 ezerrel többért a VW Polo-t mondanám jó választásnak.
    Egy biztos én nem venném meg (talán ha most lennék 50 éves akkor igen).
  • ngcsnet
    #12
    pontosan. hisz Renault tervezte, építette a Logant is.
  • mesor
    #11
    Az új dákó a Renault Thalia egy kicsit átépített, olcsóbb változata! Munkaerő olcsósága miatt.
    Thalia motor van benne, belul semmi extra viszont szerintem egész kényelmes.
    Nem tudom mennyibe kerül pontosan de azért a pénzért egy Renult kapsz Dacia fedőnév alatt!
  • ngcsnet
    #10
    nos, hát magyarországon Logant lehet ajánlani, ugyanis az 1300/1310 trabant szineten van, gondolom ennél auért jobbat szeretnél.
    vannak még modellek, pl. Supernova és Nova, ezeket viszont Mo.-n nem forgalmazzák.

  • Botond #9
    Akkor meg pláne.
  • blackgamer
    #8
    ami francia
  • Botond #7
    Nekünk volt 1300as 13évig,nagyon jó kis darab volt. Akkor. Utána volt egy 1310 TLX, azzal se volt gond komolyabban. Mai darabokról nem tudok mit mondani,de szerintem eljárt az idő a román technológia fölött.
  • RaZoK
    #6
    amúgy max szétralliznám...
  • RaZoK
    #5
    kurva vicces...
    a faszért kell minden topikba poénkodni...
  • tigeroo
    #4
    Dacia 1310

    ezt a típust ajánlom neked
  • RaZoK
    #3
    igen?

    pedig annyira reklámozzák..
  • Dying Soul
    #2
    Az újról nézegettem dolgokat, kissé fapados
  • RaZoK
    #1
    Dacia avagy kinek menynoire vált be?
    érdemes e ilyen márkát vásárolni?
    melyik típust ajánlanád másnak?