30
  • mki
    #30
    erdekes hogy nekem a 4eves noname cdk is kitunoen mukodnek, meg a 2eves dvdim is..1en sincs olvasasi hiba se semmi:Fnamind1
  • Molnibalage
    #29
    Nos szerintem a mai DVD írás színvonala botrányos. A vadi új Pioneer DVD újraíróm Az első 3 DVD írásból 1-et elronott és a másodikat amt írt le is ellenőrizte, majd kivéve az olvasóból és visszatéve mér be sem olvasta. Pedig minimum swbességen íok mindent.

    A bátyus írt DVD-ivel is az a helyzet, hogy 10 megírtból átlagban 1-et nem olvas vissza 1 év után. Szóval nem tudom, hogy ami DVD-n van az mennyi ideig is marad meg. Volt egy '95-ban írt CD-m amit 2004-ben adtam kölcsön és még mindig tökéletesen olvasható volt.

    2004 októberében írtam meg a Rome Total War-t 3 CD-re min. sebességen TDK CD-kre. 1 év után EGYET SEM OLVASOTT VISSZ!

    A vinyókról is megvan a véleményem. A 10GB vinyóm már 7-8 éve szépen hegedül, de a 80-ast már kétszer cserélték 3év alatt. Jelenleg sajnos nincs kielégítően biztonságos adattárolási forma hosszútávra. (szerintem)
  • MerlinW
    #28
    Verbatim "jogdíjmentes" ára 110Ft/db TDK 105Ft/db körül van. Mindkettő ugyanaz mint a bolti, csak tok nélkül, hengerben, ill matrica nélkül.
  • Windforce
    #27
    Az elozo valasz volt Csabanak.

    Meg1x kerdem: egy lemez akkor mar jonak szamit, ha ra tudtok irni? Mert sztem nem.
  • Windforce
    #26
    nec 2500a-m van, viszont visszaolvasni sosem az iroban szoktam a lemezeket, hanem van mellette egy lg olvaso. De van asztali vmi trion nevu lejatszo, ami azert meg a szar lemezeket is lejatsza divxben is. Es meg nem volt oylan, hogy csak az egyikben lenne hibas, es a masikban nem. vagy mind2ben jo, vagy mind2ben rossz.
  • Sanyix
    #25
    Hát a philips az szutyok, legalábbis a cd-i ből kiindulva.
  • Csaba
    #24
    Nem tudom, milyen az íród, de akkor cseréld le.
    Nekem ilyen jellegű gondjaim nincsenek. amit megírok, az jó. Még jó pár év letelte után is. Talán írd lassabban, hátha úgy jobb lesz a minőség.
  • Windforce
    #23
    Attol meg, hogy megirtatok, mar jonak velitek?
    Fel-egy ev mulva probaljatok meg visszaolvasni.
    En mar probaltam rengeteg lemezt, a princotol kezdve, a traxdatan at, a verbatimig, + es - -t is. mindegyikben volt, hogy kb 1 ev utan nem olvasott rola par adatot...
    winyonal meg az adatvesztesnel a teljes meretet bukod altalaban, egy leez meg 'csak' 4esfel gb

    Mindenki dontse el maga mit hasznal
  • pepe003
    #22
    Eddig körülbelül 200db ,,100Ft-os DVD-t" írtam, és egyiknek sincs semmi baja. Erről ennyit.
  • dez
    #21
    Van egy másik szempont is: a nagy sebességre optimizált lemezekben érzékenyebb az adathordozó réteg, máskülönben túl nagy lézer intenzitásra lenne szükség. Így viszont a kelleténél jóval lassabban írt lemez "túlégetett" lesz. Egy 16x-os lemezt (bár ez az adat csak a külső szélre vonatkozik) nem tanácsos 1x-esen írni, de előfordul, hogy a 4x-es sem tetszik neki. (Vannak pit-szintű scanner programok, azokkal lehet igazán alaposan ellenőrízni. Csak nem minden íróval lehet megtenni.)
  • droland
    #20
    "100 Ft-os DVD-t maximum a kukába dobnék.... Én nem sajnálok 400 Ft-ot egy DVD-re, inkább mint egy noname olcsó szutyot vegyek ami tönkremegy.."

    Ez tényleg butaság volt, mert nem hiszem, hogy a kamionról lelopott majd eladott dvd-k rosszabbak lennének, mint a nem lelopott, hanem szépen a céltescoba eljutott lemezeké :)
  • Aspirin
    #19
    Benq-t kell venni.
  • AgentKis
    #18
    Jó jó, de akkor tegyél DVD-re mondjuk wiruális memóriát

    Ezzel csak arra akarok rámutatni, hogy a 2 dolog (merevlemez, DVD) nem pont ugyanarra való.
  • AgentKis
    #17
    Világszerte kb. 3-4 nagy gyártósor gyárt dvd lemezeket (persze kicsi van még sok) a márkás lemezeket a márkajelzés és a jogdíj különbözteti meg atöbbitől. Az adathordozó felület nem különbözik. Persze vannak balul sikerült szériák, amiket főleg noname termékek esetében lehet kifogni (de nem kizárólag) Mondjuk télleg ésszel kell használni őket. Nem kell a névleges max. sebességen írni és akkor nagy baj nem lehet. (különben érdemes kipróbálni az adatellenőrzést az íróprogival, észrevehető, hogy minél gyorsabban írták az adott korongot annál lassabban olvasható vissza)
  • fourgee
    #16
    De itt a winchester és a szabványos DVD közötti árkülönbségről volt szó, hiszen a gépekben lévő meghajtók nagy része még nem ismeri a DVD-RAM-ot. Mert akkor így számolhatnánk a DAT-tal is, meg a BluRay elődjével, amit asszem a jövő évig fognak még árulni, de még van ezer más formátum. Én maradok a megszokott "úton", ami fontos azt tárolom winchesteren is, meg kiírom 100 forintos Verbatimra, aztán jövőre ha már elérhető áron lesz HDDVD, akkor arra átmentek mindent, aztán ha a BluRay is elérhető lesz, akkor arra is. A téma egyébként úgy kezdődött, hogy le lett szólva a 100 forintos lemez, pedig az nem azért 100 forint, mert nem olyan, hanem azért, mert nem raknak rá akkora hasznot, meg nincs rajta a jogdíj sem. Vettem már én is drágán márkás DVD-t, tokkal együtt, Saturn-ban. Az a meglepő, hogyha megnézzük az oldalát a lemeznek, akkor nem síma egyenletes, hanem eléggé "folyós", pedig márkás és drága volt...
  • Tiberius B
    #15
    Javaslom, ha már a Winyóhoz hasonlítgattok, DVD-RAM-mal számoljatok, és az szerintem korántsem 100Ft egy márkás esetén!
  • NorbyI
    #14
    "Ha a vinyó Boot szektora megsérül akkor szia adatok"

    Ez így nem igaz, ha a FAT tábla sérül akkor vesznek az adtok, de legtöbbje még visszaállítható egy jobb software-el. Akkor van gáz ha mechanikai sérülés keletkezik a lemezen.
    Én is vinyó párti vagyok. Fogsz egy külső racket beleraksz egy 250-es vinyót és ha adatot kell mentetni vagy keresni csak felkattintod a racket és már nyomul is a sok adat, ha meg nem kell simán lenyomod mint egy pendrive-ot.
  • roliika
    #13
    Vagy úgyis mondhatnám, 240Ft*25=6000. Vegyél 6000Ft-ért 117 Gb-os vinyót...
  • roliika
    #12
    Na cska hogy 1 értelmű legyen, én GB/Ft arányt mondtam NAGYJÁBÓL és igen, a 240Ft 1 DVD-re túlzás, csak aki hülye az veszi annyiért. Vinyónál a helyzet speciális. Mert minél nagyobbat veszel 1 darabig, az annál olcsóbb. Ezért Én 160Gb-ot vettem alapnak ami 16-18000 Ft. Ez nagyjából 21Ft/GB DVD-nél 100Ft-ot vettem /olcsóbban is kapni márkásat/ Vagyis ott 21 Ft/GB. Veszel 25 DVD-t ugye tokban. Az 2500-2800Ft. Az 117 GB! Ennyiért de még a duplájáért sem kapsz ekkora vinyót! Ha a vinyó Boot szektora megsérül akkor szia adatok! Szal ezért végig kell gondolni, melyik mennyit ér.
  • grebber
    #11
    Hát nemtudom te hol vásárolsz meg a Phillips ,TDK,Verbatim mióta szutyok?
    100FT-ért igen van márkás DVD csak nem sima boltba kell venni köcsög hologrammos lószarral.
  • Cleawer
    #10
    a dvd re assazem mingyá lessz itt egy reklám,na pl ott is lehet nézni... és nem feltétlenül nóném...
    Adattárolásra a vinyó talán jobb ,mert kisebb helyet foglal el ,és ha benn van a gépben akkor csak pár klikk és meg is van a keresett cucc,de ha ugrik akkor egyszerre ugrik...
  • Anotino
    #9
    250gb -s vinyo 17+afa.
    Kb 80 ft/Gb.

    4.7gb -s dvd (egy olcsobb 8x irhato tdk) 240ft+afa.
    61 ft/Gb

    Azert ne 150 ft-os dvd-vel szamoljunk mert arra meg rajon 1 tok ara is. Szoval a kulonbseg nem tul nagy. Es meg van 1-2 mas szempont is ami a vinyo oldalara donti a merleget: sebesseg, ujrairhatosag magasan jobb. + 250 gb adat tarolasahoz 54 dvd -re van szukseg, mig egy vinyo a tenyeredben elfer, a dvd-k megtoltenek nehany polcot. Es nem csak a tarolasi nehezsegek, a kezelhetoseg is a beka segge alatt, ha ezekben kell turkalni.
  • fourgee
    #8
    400 forint?... Szerintem a Verbatim nem noname, mégis 280 forintért meg lehet kapni. Számoljunk tovább. Ebből lejön a kb. 150 forint jogdíj, amit akkor is ki kell fizetni, ha a nagymama 100. születésnapjának felvételeit tárolod rajta. Marad 130 forint. Ha levonjuk ebből a tok árát, ami 20-30 forint lehet, akkor marad 100 forint. Hmm... Szóval ezért a pénzért nem csak noname-t lehet kapni. Aki mégis azt vesz, az megérdemli :)
  • Szefmester
    #7
    hát nemtom.. nekem eddig majd egy év és 150-200 DVD írása alatt öszvissz 2 lett rossz.. az is azért mert áramszünet ugrott be az ablakon :P nekem nincs bajom a 100Ftos DVDkel.. ha nem állatkodunk akkor nincs azokkal semmi gond..
  • IMYke2.0.0.0
    #6
    Ugyanazt az "olcsó szutykot" veszed, csak jogdíjakkal terhelten...!
  • DjDano
    #5
    100 Ft-os DVD-t maximum a kukába dobnék....

    Én nem sajnálok 400 Ft-ot egy DVD-re, inkább mint egy noname olcsó szutyot vegyek ami tönkremegy..
  • waterman
    #4
    sajna nekem kb 4szer több adatom is veszik el dvd-ről, mint vinyóról.. ha valóban biztonságosra meg tudnák csinálni, akkor én inkább vinyó vennék, mint dvd-t.. arról nem beszélve hogy itt sírnak, hogy nem megy, de 20 éve hasonló technológiát alkalmaznak[jó e elég söglees megfogalmaás, de a lényeg válozalan odabenn már nagyon régóta]. végre a fej is fejlődik kicsi a vinyókban..
  • roliika
    #3
    Mert jelenleg a DVD lemezekenk a legjobb az ár/érték arányuk. DVD 21Ff/GB Winyó 100Ft/Gb nagyjából.
  • Cat #2
    "A jelenlegi technológia körülbelül 120-130 Gb/négyzethüvelyk felületi sűrűségnél eléri a korlátjait." - mondta John Best, a HGST egyik technológiai vezetője. "A vízszintes adatrögzítési technológiában súlyos problémát jelent a méret." Ezzel szemben a HGST 2007-re 230 Gb/négyzethüvelyknyi területi sűrűséget jelez előre az új eljáráson alapuló merevlemezekben, amely egy 3,5 hüvelyk átmérőjű egységnél 1 TB, míg egy 1 hüvelykesnél 20 GB adatkapacitást tenne lehetővé.

    http://www.sg.hu/cikkek/36326
  • roliika
    #1
    Kíváncsi lennék, hogy ez konkrétan mekkora tárkapacitást jelentene nagyjából!