28
Rakoczi szabadsagharc
  • Radamesz
    #28
    Szintén, mint az 1848-nál: fut, de nagyon lassú.
  • Deer
    #27
    Windows 7 alatt így működik:

  • Radamesz
    #26
    Sziasztok!

    Vettem egy laptopot, amin Windows 7 van. Természetesen a korábbi programok jelentős része nem futtatható, így pl. a régi, de jó Pro libertate! játék sem. Fel tudom telepíteni, a játék bal oldali menüje bejön a pályán, de maga a pálya fekete marad, és aztán nem reagál semmi semmire. Próbáltam XP-kompatibilitással is futtatni, kevés sikerrel. Mit javasoltok?

    Radamesz
  • Vardar
    #25
    Az 1.7-es javítót honnan lehetne letölteni? Nekem nem hozza be a hivatalos oldalt(http://www.48.hu/PL170javito.zip)
  • examinee
    #24
    Egy nagy szar lett...
  • Zsolo007
    #23
    Hát én nemértem ezt a játékot. NAgyon jónak tűnik, szépen kidolgozott, komoly stratégia. Egy baj van vele. Egyszerűen nulla magyarázatot találtam. Hiába van tutorial, ha annyi a tutorial, hogy berak egy mapra ahol erősebb vagyok az ellennél, de semmi magyarázat, tooltip vagy valami. Ez elég gáz.

    OKé gondoltam akkor majd biztos a kézikönyvben találok hasznos dolgokat. És ebben is csalódtam, ugyanis a kézikönyvben minden le van írva ami abszolút egyértelmű a játékban (egy két kivétéltől eltekintve, de pl a lényeget nem írják, és ez az ami engem is érdekelne. Az egységek. Mik a különlegeségeik, de még nem is ez mert ez, meg harcérték meg hasonlók le vannak írva a unit infókban, de az nincs leírva (egyébként nagyon jó szövegek vannak az infókban, kár hogy ezzel vesztegették az időt, ahellyett, hogy komoly infót írjanak ami segít a jáékban), hogy melyik egységgel lehet pl. ostromolni? Mert én nem jöttem rá. Vagy hogy miért van az, hogy a lovasságom támadó formációban van, ott áll az ellenség mellett (aki nyílt terepen van) van bőven pontja, és mégsem képes megtámadni. Na ez miért van? Ilyenek le lennének írva nagyon jó lenne...

    Hirtelen most ennyi jutott eszembe, ha valaki tudna rajtam segíetni nagyon hálás lennék :)

    UI.: Egyébként az 1848 ugyanitt bukott nálam, szép volt jó volt de nem tudtam megérteni, leírást meg nem találtam.
  • Faterx
    #22
    Ok
  • Bucser
    #21
    HA lesz időm hidd el kipróbálom:) de ma 2 vizsgám holnap még 2 azutan meg még egy vizsgám lesz: a progi a legkisebb gondom (az 1848-at is toltam de mérhetetlenül bugosnak találtam..)
  • Axon
    #20
    Igazából nem értem, hogy miért nekem címezted a választ, mikor nem is az én beírásomra válaszoltál hanem a #17-re.
    Talán az első mondat tartozhat rám. Én az index "szakembereit" fikáztam, akik egy piti problémára nem találtak megoldást és rögtön lehúztak egy játékot. A hiba egyébként is a windowsxp-ben volt, amely hibára viszont valóban nem figyeltek a készítők. Egyébként nekem ez a hiba már egy másik játékkal kapcsolatban is jelentkezett, nevezetesen az Atlantis Evolution magyar verziójával és ott, egy idő után megtaláltam a hiba okát, pedig nem vagyok az index sokat magasztalt szakembere, bár talán pont ezért találtam a hibára :-)
    A hiszti viszont szánalmassá tette az index "szakembereit", de nem az egész index-et, ezt ismétlem leszögezni.
    Politika? Hmmm... nem tudom. Talán ebbe a témába most semmilyen formában nem mennék bele, mivel bármit is mondanék, de tényleg bármit, abból esetleges hosszú vita kerekedne egy játék topicjában. Szóval ez a fonal elvarrva.
    Inkább próbálja ki mindenki a játékot és beszéljünk arról, csak lehetőleg ne a grafikán akadjon már fent mindenki.
  • Bucser
    #19
    BOcs de ez kész:D egy játék kapcsán politika meg index fikázás gratulálok:D

    "Na ha ezt a klubban elmesélem:D"

    "A topic címe "Pro Libertate".
    Végy elő egy szótárt ha nem tudod mit jelent.
    (máskülönben engem már akkor megkereszteltek -Magyarországon- amikor te még gondolatban sem voltál Apád hímvesszejébe"

    Fúú bazzeg ha meg az lenne a topic címe, hogy 1956 akkor mindenki jól kihasználná hogy 56 és jól kikomcsizná magát:D Jelen esetben a Pro Libertate egy játék címe úgyhogy a ennek jelentést tulajdonítani mintha az embertől hazafias értékeket várnának el csak azért mert játszott az 1848-al. Valamint a megkeresztelkedésed kire tartozik?? Senkire de ha már így a válaszoddal kérdezel én is elmondom:D Engem meg nem születésemkor kereszteltek meg hanem saját döntésem alapján 16 évesen. Nem bántam meg de templomba nem járok és nem vagyok "nagy hívő" mert a hitem rám tartozik és istenre és nem pedig a templomra. A papok komcsizására nem vagyok kíváncsi ezért nem járok sem hitgyülire sem imaórára sem misére... Na de de messzire kerültünk egy számítógépes játéktól:D pedig a téma adott volt és olyan feszültség volt itten hogy oldani kellett:D
  • AnuluWork #18
    Nyugi! Én nem rád értettem, hanem a cikkre! Tudod, az OKTMIN bábáskodása miatt, és a vírus kapcsán ...

    Nem bántani akartalak. A cikket kommentáltam.
  • Faterx
    #17
    A topic címe "Pro Libertate".
    Végy elő egy szótárt ha nem tudod mit jelent.
    (máskülönben engem már akkor megkereszteltek -Magyarországon- amikor te még gondolatban sem voltál Apád hímvesszejében...
  • Axon
    #16
    Az index cikkeitől elhányom magam. Már megint a grafikán lovagolnak, hogy az bizony 1993-as színvonal. Az ilyenek miért nem mennek dúmozni vagy kvékezni.
    Ez egy táblás stratégia miszter "imádjuk az eszdéeszt" urak!
    Na persze az fáj nekik, hogy végre egy igazi magyar téma került be egy játékba, nem pedig a szokásos, a hős jenkivel megyünk és leírtjuk az egész német hadsereget.
  • Axon
    #15
    Annyi a megoldás, hogy simán újra kell telepíteni az Arial betűtipust és eltünik a dőltbetű. Roppant profi lehet az index szakértője, ha még erre sem jött rá.
  • beamkiller
    #14
    Csütörtök 11 órától ingyen letölthető a Pro Libertate. Az 1848 című stratégiai program második része elvarázsol valamit a gépen, amitől eldőlnek a karakterek, élvezhetetlenné válik például az Index. Egyelőre nem segített rajtunk a fejlesztő.
  • a.carkey
    #13
    + a kezed automatikusan az SZDSZ-re szavaz vasárnap ... :)
  • Faterx
    #12
    Alert!
  • Axon
    #11
    Én most szedtem le és mindjárt kipróbálom. Szivesen terelgetem a kurucokat a győzelem felé.
    Majd gondosan ügyelek rá, hogy véletlenül se indítsam el az amerikaji kampányt benne :-)
  • AnuluWork #10
    Amerikaiakkal?
  • Faterx
    #9
    Milyen rohadtul unom már ezt a szánalmas amerikázást, ezt hallgattam évtizedekig Kádár alatt is.
  • Gerbill
    #8
    Mostmár biztos, hogy nem próbálom ki mert tele van idióta amerikaiakkal.
  • BlackVoid
    #7
    Megjelent a jatek es letoltheto: http://www.prolibertate.hu
  • Zsolo007
    #6
    Egészen jónak tűnik, majd kiderül. Egy biztos: Tudjuk, hogyan kell nyalni az amcsiknak. LOL. (nem szó szerint értendő)
  • BlackVoid
    #5
    gatlastalan bump ;)
  • blackgamer
    #4
    North & South feelinges játéknak örülnék
  • BlackVoid
    #3
    +lejatszhato csatak es sokkal szebb grafika.
  • Gerbill
    #2
    Ez szerintem ugyanolyan lesz mint az 1848, csak más helyszínekkel
  • BlackVoid
    #1
    Aprilis 6-an erkezik a Pro Libertate! A jatek a Rakoczi Szabadsagharcot es az Amerikai Fuggetlensegi haborut dolgozza fel. Az Oktatasi Miniszterium tamogatasanak koszonhetoen a jatek ingyenesen letoltheto lesz a SuliNetrol.

    Bovebben: http://www.prolibertate.hu