29
Daewoo
  • cicai
    #29
    Sziasztok!
    Tudna nekem valaki segiteni abban, hogy honnan lehetne szerezni Daewoo lanos szerelési kézi könyvet?
    köszi elöre a segítséget
  • sweex1
    #28
    Hahó
  • Pheel
    #27
    Csodálkoztam is egy kormányba szerelt kesztyűtartó ötletén ;-)
  • sweex1
    #26
    Jut eszembe, a másik bal oldali (tehát jobb) légzsákra gondoltam, hisz nem lenni angol man!
  • sweex1
    #25
    Persze. Kicsit én is flancolok. Ennyi jár szegény Daewoo-soknak. A kérdés viszont még mindig él: Találkozott már valaki olyan kesztyűtartóval, vagy tárolóval, amit a bal első légzsák helyére lehet beszerelni? Ha van róla kép, azt megnézném, hogy is néz ki.

  • DJ Bee18
    #24
    De már te is Chevy szervízbe jársz biztos :)
  • sweex1
    #23
    Nem van benne, így nehéz használni.
  • sweex1
    #22
    Mert Daewoo.
  • DJ Bee18
    #21
    inkább a légzsákot használnám... :DD
  • DJ Bee18
    #20
    Miért nem Chevrolet már a topic neve??
  • sweex1
    #19
    Kalosos társaim figyelem!

    Találkozott már valaki olyan kesztyűtartóval, vagy tárolóval, amit a bal első légzsák helyére lehet beszerelni? Ha van róla kép, azt megnézném, hogy is néz ki.

    Üdv sweex
  • sweex1
    #18
    Azt hallottam, hogy a biztosító értékcsökkenésért is fizet. Hallott már valaki ilyenről? Elvileg a Kalosom most 2 évesen olyan 1,7 milla körül lehet, vajon mennyit veszíthet egy baleset után az értékéből?
  • gordon 24
    #17
    Sajna nem tudom már annak a bontónak a címét.De keress rá a neten biztos kidobja. Nagy bontó.
  • sweex1
    #16
    Azt olvastam, hogy a 4 ajtós Kalosnak rosszabb az úttartása, kicsit instabilabb, mint az 5 ajtós. Még nem ültem 4 ajtósban, így nem tudom ezt eldönteni. Valaki ezt tapasztalt már?
  • sweex1
    #15
    Sajnos 2 év alatt engem is 4-szer törtek össze. 2 alkalommal csak a lökhárító és rendszám bánta (első, majd hátsó), utána levitték a tükrömet, majd kb 1 hete elém hajtottak. Most elég szépen tört. Az ellen biztosítója ugyan megállapított egy kárértéket, de az igazából nem valami sok. Szűken, de ki lehet talán hozni belőle. Sajnos lízingelt a gép így még megállapodni sem tudtam a biztosítóval, mivel nem engedi a bank. Csak akkor engedi, hogy a biztosító fizessen, ha már kész van és viszem nekik a számlát. Úgyhogy biztosító ide, biztosító oda, előbb a saját zsebembe kell mélyen nyúlni.
  • akyyy
    #14
    igen
  • ngcsnet
    #13
    erre gondolsz ?:)
  • zaki
    #12
    nekünk 2.5 éve van Kalosunk, nem volt vele eddig semmi baj, míg 3 hete 2 vadbarom bele nem ment a faterba hátulról, elől-hátul összetört a verda. úgyhogy most szervízben van a szekér, reméljük a jövő 7re már kész lesz a verda.
  • gordon 24
    #11
    Az igen!Van egy ilyen is .ezek elég normálisak szerintem! Bontanak Opel-t, Daewoot,Hyundai-t.
    1188 Bp Bethlen Gábor u3/b
    Üzlet tel: 294-2694
    Mobil:06-20/332-55-99
    fax:296-0207
    E-Mail: [email protected]
    Web: www.opeldaewoo.hu

    Még keresek aztán küldöm!
  • sweex1
    #10
    Előre is köszönöm. Voltam Ecseden fényszóróért. Telefonon megbeszéltem velük az árat, de mire odaértem 7.000 Ft.-al többet kértek. Hivatkoztam a telefonon megbeszéltekre, de letagadták. Úgyhogy elég korrektek. Ja és hozzáteszem, nekem ehhez keresztül kellett mennem a városon.


  • gordon 24
    #9
    Ja egyébként van,v volt egy jó bontó Rákos Csabán azthiszem. Ha hazajön apukám megkérdezem tőle és megírom hol van pontossan. Azt hogy müködik-e még nem tudom, de ott hegyekbe álltak az alkatrészek!
  • sweex1
    #8
    Küzdj Akyyy, ne hagyd magad!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • akyyy
    #7
    van már daewoos topic!!!!!! kereső dísz?
  • gordon 24
    #6
    Nekünk is volt egy Daewoo lanosunk. Apám 4-évig Taxizott vele volt benne 240000 km és még mindig jó volt. Csak nem bírta a Csuklós Ikarust hátulról és kicsit elfáradt.
  • sweex1
    #5
    Igen tud. A szervízben be szokták kenni zsírral, ami jó 1-2 óráig.
  • zico87
    #4
    Nekünk a Lanosunk volt és nagyon jó kocsi volt csak nincs ára a Daewoo-nak és ez a legnagyobb baja szerintem !!!
  • fifi
    #3
    nem akarok okoskodni, de a szilent gumiból van,tud az nyikorogni?
  • Taranov
    #2
    7 évig Ticot használtunk. Elég komolytalan autó, de a minőségére semmi panasz nem lehet. 110 ezer km-nél cserélni kellett a fékpofákat, ez 60 ezer ft-ba került, egyszer éjkszíjszakadás miatt lerobbant Mosonmagyaróváron péntek este. Ezutóbbi elég kellemetlen volt, de megbocsátottuk neki :)
  • sweex1
    #1
    Sziasztok Daewoo tulajdonosok.

    Kell egy ilyen téma is, amit azért hoztam létre, hogy meg tudjuk beszélni örömeinket, bánatunkat az autónkkal kapcsolatban. Tulajdonképpen beszéljük ki az autónkat. Nekem 2004 április óta van Kalos 1,2 confort cool-om. Azt kell mondjam, hogy én tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Ez persze nem jelenti azt, hogy nincsenek hibái. Sajnos elég sokat eszik (nyáron átlagosan 7,8-9 liter között, 120—nál folyamatos tempó mellett kb. 6.8-7.2 l.), valamint a szilentek nyikorognak. Eleinte az összes, most már csak a bal hátsó, de az úgy látszik, nem akarja abba hagyni. Bár félek, a nyáron ismét nyikorog majd az összes. A kocsimat a Daewoo Dunánál vettem, de nem oda hordom szervizbe. Árban ott volt a legolcsóbb, de abszolút inkorrektek a szervízelésnél. Az első szerviznél a megbeszélt időpontra vittem az autómat. Azt mondták, beszerelik a kifelejtett riasztót, valamint megcsinálják az első kötelező vizsgálatot, mindezt kb. 1 óra alatt. Oda vittek a Kalózt a megbeszélt időpontra, mire az első meglepetésemre 1 órát várattak, mire hozzám szóltak. Ekkor közölték velem, hogy nyugodtam menjek haza, mivel 4-5 óra mire elkészülnek. Ráadásul szerettem volna ott lenni a szervizeléstől, amit nem engedtek. Na ettől kezdve járok Budakeszire, az Interathoz. Ott végig nézhetem a szerelő munkáját, ráadásul mindenre válaszol, amit kérdezek. A Kalózomról annyit még, hogy eddig semmi nem ment rajta tönkre.

    Na most jön a lényeg. Nemrég nem adták meg az elsőbbséget és összetörtek. A gép javításához alkatrészeket keresek. Mivel az ellen biztosítója elég szűkmarkú, ezért körül kell néznem, hol találok „olcsó” elfogadható áron alkatrészeket. Elsősorban jobb első lámpa, sárvédő, lökhárító, motorháztető, légterelő, szélvédő érdekel. Sok örömöt mindenkinek, ehhez a témához.

    Üdv Sweex!