33
Az Odyssey 5 űrsikló személyzete élete egyedül túl a föld felrobbanását ... egy idegen hatalomnak köszönhetően visszakerültek a múltba ... lehetőségük van a katasztrófa megakadályozására amiről azt se tudják miért, vagy mi által következett be
  • stargatelost
    #33
    Nekem még a magánéleti szálak azok, amik megdobták a színvonalat, nagyon tetszettek, és a végefelé már azok is bedurvultak :)
    Valamint a részek elején lévő kis bevezető az ami meghozta mindig számomra a kellő hangulatot :)

    amúgy pénzért nem nagyon szoktak cancelezni, itt is az alacsony nézettség lehetett a ludas...
  • Larvin
    #32
    2 nap alatt megnéztem 20 részt :)

    Nagyon tetszett. Szinkronnal néztem, és jó volt az is. Tetszik, hogy a végére már kész káosz van azzal kapcsolatban, hogy ki-kivel van. Épp ez teszi hitelesebbé, mert az ciki lenne, ha tényleg csak 5 ember munkálkodna a föld megmentésén. Tetszik, hogy a gonoszok is sokan vannak, és azok is akik küzdenek ellenük. Ez sokkal emberibbé teszi a főhősöket, mármint, az, hogy vannak más sejtek is akik tőlük függetlenül akcióznak, aztán néhol a szálak keresztezik egymást, néhol megszakad a dolog, mint chandránál, és tetszik az is, hogy kialakulnak olyan érzők akik egymással, és a világ elpusztítása ellen is küzdenek.
    Nemcsodálom, hogy lefújták a sorit. Sok pénzbe lehetett. De a jó dolgok pénzbe vannak.
  • stargatelost
    #31
    Rettentően jó volt ez a sorozat, a minap fejeztem be a darálását...
    Gyökér amcsik, nem tudják mi a jó, természetesen kasza lett ez a remekmű is....
    Magyar felirat Söndi jóvoltából elkészült, úgyhogy lehet darálni :)

  • Kagemusha
    #30
    Odyssey 5
  • Herold
    #29
    Hiába van ha nem jutsz be (nem hív meg senki). Ergo gyakorlatilag nincs.
  • mrzed001
    #28
    Igen
  • Herold
    #27
    Rosszul tudom?
  • mrzed001
    #26
    Bitgate, bithu-ra mostanság került fel első 2-3 rész DVDRip Hun

    Herold: "Mivel tudtommal nincs magyar torrent szerver" Mivaaaa????
  • Herold
    #25
    Mivel tudtommal nincs magyar torrent szerver, szinkronost nem fogsz találni. Warez ftp-n próbálkozz.
  • Mentol
    #24
    Csá!

    Tud valaki a dvdriphez magyar feliratot?
    Esetleg a szinkronos sorozat elérhetőségét? Valami magyar torrentoldalról? Majomparádén, Bithumenen nincs fent.

    KÖSZI!
  • mrzed001
    #23
    Fossil (kövület?) volt a rész címe, és neten pár napon belül (valószínűleg) fellelhető lesz
  • Herold
    #22
    Felhozom, mert úgy látom, vége az 1. évadnak és lemaradtam az utolsó részről. Elmesélné valaki, hogy mi történt?
  • Qwerty4
    #21
    Én is birom a sorozatot.A szinkronját is.
    Nem tudom egyeseknek miért nem tetszik a szinkron.De az ő vagy a ti bajotok.
    Szerintem a magyar szinkronnal semmi baj.
    Én igazi sci-fi rajongó vagyok, inkább az ilyen filmeket v. sorozatokat nézem.De az idegesit, hogy mi a francért érnek hamar véget(lásd Invasion), az is 22 résszel befejeződik.
    Valószinű nem nézik annyian amennyien kellene nézzék.
    De akkor az rtl-esek is hogy lehetnek olyan gyökerek, hogy elinditnak olyan sorozatokat ami nem volt sikeres, az emberek rákattannak, majd észreveszik hogy az egésznek egy nagy sz*r a vége.Inkább az ilyen sorozatokat hagynák a francba, de ez van sajnos.
    A cime szerintem maradhatott volna az eredeti, azt nem kellett volna megmagyaritani(Odyssey 5 és kész).
  • edi2
    #20
    Bocs a link miatt.
  • edi2
    #19
    Itt van Manny Coto fóruma. Néha ő is szokott válaszolgatni a kérdésekre.

    http://www.mannycoto.com/forum/index.php?s=c8eeeb0f80092f63ca11fb02e80a3593&act=idxhttp://www.mannycoto.com/forum/index.php?s=c8eeeb0f80092f63ca11fb02e80a3593&act=idx
  • edi2
    #18
    megjelent az odyssey 5 dvd-n.
  • mrzed001
    #17
    Már megszereztem első részt, a többit digiztem, de torrenten még sehol sem láttam fent egy részt sem.
  • Roll
    #16
    A sorozatos magyar torrentoldalon nézz körül a szink ügyében, főleg az odessey 5 fájl topikjában. :)
  • mrzed001
    #15
    Na, a második részt már sikerült felvenni :)
  • zaki
    #14
    dc-n majd körülnézek
  • mrzed001
    #13
    A következő részt már digizni fogom, de az elsőt jó lenne (min. a magyar hangot) megszerezni
  • zaki
    #12
    :(

    ráadásul még magyar felirat sincs a sorozathoz
  • sadvagabond
    #11
    csatlakozom.
  • mrzed001
    #10
    Szombaton.
    Éppen ez az, hogy én sem láttam.
    A f-sznak se kelti fel a figyelmét egy Odüsszea nevű cím, nem tom mi a halálnak fordítgatnak le tulajdonneveket ezek a k-csög barmok.
    Legközelebb már Lovag Mihály kalandjait fogjuk nézegetni (Michael Knight)
  • mrzed001
    #9
    Hát, befejezve éppen nincsen, kb mintha az első széria készült volna el, és ahogy szokás a széria végén rengeteg nyitott kérdés marad. Mindenesetre sokkal közelebb kerülnek a széria végére a megoldáshoz, illetve már legalább sejtik, hogy mégis mi a fene történhetett.
    A zseniális Manny Coto csinálta, szóval egy válasz 10 újabb kérdést vet fel :))
  • zaki
    #8
    1. rész mikor volt? kicsit korábban kellett volna a topicot megnyitni jó kis sorozat lehet a történet alapján...
  • Fülüke
    #7
    asszem leadják végig.
  • sadvagabond
    #6
    ez a sorozat be lett fejezve vagy a 20-ik rész a semmiben ér véget?annak idején az axn-en néztem,de ők sem túl megbízhatóak ilyen szempontból,vagyis akkor még bele.bele csipegettek sorozatokba,nem volt rendes műsormenet uh nem tudom hogy ott mikor hogy lett vége,egyáltalán leadták-e.azért kérdezem,hogy érdemes elkezdeni?nem szeretem ha valaminek nincs vége.tnx
  • Fülüke
    #5
    Rossz. Németül jobb volt, mondjuk abból nem értettem semmit.
  • mrzed001
    #4
    És milyen volt a magyar szinkron?
    Szar, mint mindennek mostanság ?
  • Fülüke
    #3
    Igaz mondjuk már láttam az egészet az RTL2-őn.
  • Fülüke
    #2
    Csúcs! Az első rész nagyon jó volt.
  • mrzed001
    #1
    Manny Coto (Outer Limits, Enterprise vége, 24 5. season, ....) által készített sorozat az Odyssey 5, és mint azt tőle már rég megszokhattuk fordulatokkal, csattanókkal és tanulságokkal van teletűzdelve

    Az RTLKlub 13:35 Odüsszeia címen tűzte műsorra (végre!), szokás szerint a címválasztás több mint szarra sikeredett (Ezek még a Challangert is lefordítanák)

    Nos, az első részt sikeresen nem láttam illetve vettem fel, ha valakinek megvan tegye fel please valahova (legalább a hangot)

    Nos akkor magáról a sorozatról: sajnos elég rövid életű lett, midössze 20 rész, de aki látta az Outer Limits-et (Végtelen Határok) az tudja, hogy 20 részbe bizony rengeteg minden belefér.

    A sorozat alaptörténete
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Az első két rész tartalmából:
    Az Odyssey 5 űrhajó fellövése sikeres volt. Ez az első olyan űrhalyó, amelyen együtt szolgál apa (a kapitány) és fia. A küldetés érdekessége továbbá, hogy tudóst és tudósító stábot is visz magával az űrbe.
    Aztán egyik pillanatról a másikra a föld egyszerűen szétesik. Se nukleáris robbanás, se vulkánkitörés, csak felrobban. Az űrhajó is komoly sérüléseket szenved, de még üzemképes. Ott ülnek az űrben, és nincs hova menniük. Az oxigén elfogyóban, mindenki ájult amikor is egy idegen entitás bekebelezi a siklót. Az idegen hajó egy élő gép, más civilizáció készítette, mely a földével azonos sorsra jutott. Az entitás is keresi a galaxisszerte tapasztalható katasztrófák okát, de eddig egyedül a föld az ahova időben érkezett és túlélőket talált. Az entitás készítő faj igen fejlett volt, így az entitás képes a túlélőknek (csak) a tudatát visszaküldeni az időben 5 évet, hogy megakadályozhassák a bolygójuk pusztulását. A pusztulás oka és módja viszont előtte is ismeretlen, így az Odyssey 5 utasainak maguknak kell kitalálni, hogy mi is okozhatta és hogyan ....