54
  • Dying Soul
    #14
    Szvsz a 3 album közül ez a második legjobb :)
  • Butthead
    #13
    Végre volt alkalmam meghallgatni a The Infinite Wonders Of Creation c. albumot. Luca mester hozta a formáját. Bár tény, hogy az első albumot nem tudta felülmúlni, de azért ez is ott van.
  • Dying Soul
    #12
    Végre volt alkalmam meghallgatni a Dreamquest első lemezét..hm, érdekes, amolyan elektro-opera, szokni kell még. az utolsó szám (Gothic Vision) pedig tartalmaz részeket a Dies Irae-ből. :P
  • bmffm856
    #11
    Luca Toni! Ő a király! nem igazzz Gábor? :P:P
  • zakika
    #10
    engemmega alemez is erdekel latatlanban...
  • Dying Soul
    #9
    Sikerült megszereznem a promo verzióját az új lemeznek, írtam róla kritikát is egy oldalnak, csak még nem látta moderátor, majd szúrok be linket, ha felkerül
  • Shiwo
    #8
    az első album megvan, mondjuk nekem arról csak az "Ancient forest of elves" tetszik..Rhapsody-t viszont nagyon birom :)
  • Ben C
    #7
    háháháháh.
  • Takezó
    #6
    nem rossz zene, de met nevezi el magáról az együttest?:D
  • gabber_saviola
    #5
    Luca Toni

    és lúúúúká az ejtése
  • tigeroo
    #4
    csak kicsiben különbözik a Pucától

    :D
  • Dying Soul
    #3
    Amint látod, nem.. (Luca nevű focista is van)
    Gondolom [luka]
  • vaaa
    #2
    Luca az nem női név ?.o
  • Dying Soul
    #1
    1999-ben kezdődik a történet, mikor Luca (Rhapsody) elhatározta, hogy alapít egy bandát, amolyan "side project"-et a Rhapsody mellé, így teljesen saját ízlésű zenét csinálhatott. Már 2 nagylemezük is kijött, az első a King Of The Nordic Twilight, ami szerintem hihetetlenül szép és nagyon jól megkomponált szimfónikus power metal lemez. 2002-ben kijött a Prophet Of The Last Eclipse, ami szintén jó album, de az előzőektől eltérő módon beletett elektronikus effektek miatt nekem nem jön be annyira, ezzel az albummal a banda átváltott szimfónikus elektro-metálba stílusba.
    A történet viszont leghamarabb Május 26.-án folytatódik a The Infinite Wonders Of Creation című lemezzel, amivel bezárul a trilógia. Továbbá indul egy újabb side project, a Luca Turilli's Dreamquest, melyben Luca nem a szólógitáros szerepet tölti majd be, hanem a billentyűkhöz áll. Erre csak Június 9.-ig kell várnunk, mikor is megjelenik az első nagylemez Lost Horizons címmel.

    Line-up:

    Luca Turilli - Gitár, Billentyűk (Rhapsody, ex-Thundercross)
    Olaf Hayer - Ének (Dionysus (Swe), Lord Byron)
    Sascha Paeth - Basszus, akusztikus és pótlólagos gitár (Aina, ex-Heavens Gate, Virgo (Matos/Paeth))
    Robert Hunecke Rizzo - Dobok, Ritmusgitár (Aina, ex-Heavens Gate, Virgo (Matos/Paeth))

    Ex-tagok:

    Miro - Billentyűk (Aina, Virgo (Matos/Paeth), Kamelot)

    Teljes diszkográfia:

    1999: The Ancient Forest of Elves (Single)
    1999: King of the Nordic Twilight
    2002: Demonheart (EP)
    2002: Prophet of the Last Eclipse
    2006: The Infinite Wonders of Creation

    A teljes bandáról nem találtam képet


    Luca Turilli
    Dreamquest
    Rhapsody
    Encyclopaedia Metallum