51
  • FecaA
    #1
    LOL... Röhely az egész! Nem hiszem el, hogy nem lehet ezek ellen valamit tenni!
  • Sanyix
    #2
    Szánalmas, lassan főbenjáró bűn lesz a warezkodás, kíváncsi vagyok, mikortól büntetik halállal, hiszen ehhez képest a gyilkosság pl semmi... a jogvédők szerint A legkeményebb bűnözők warezolnak :DDDDD, csak a kis piti bűnözők gyilkolnak, meg termelnek kábítószereket...
    Hihetetlen mik vannak...
  • Sith
    #3
    Jó jó de azért elönye is van...
    a sitten a sorozat gyilkososk is meghuzzák magukat ha megtudják hogy letöltöttél valamit
  • Mentoloshurkaka
    #4
    A halálbüntetés nem elegendő. Hamarosan a zenekiadók Istent is rádumálják, hogy az egyszeri warezoló ne nyerjen bebocsátást a mennyek országába.
    Hihetetlen komolyan mondom.
  • Skynet85
    #5
    Nekem már volt aférom bASVA-val sajnos a törvény az egy dolog mert ugye Mo-n még vmennyire minket csorót védenek, de már most olyan szinten veszi k semmibe, hogy az fáj mi lesz ha még a jog is támogatni foglya őket emberek a fél világot börtönbe küldik akkor kifoglya megvenni a cd-ket.. na meg ugye előbb utobb ha vkiről kiderül hogy bASVA-s lehet csak félve fog merni kilépni az utcára ...
  • Warton
    #6
    A Bibliában is az egyik parancsolatot át kell írni: "Ne tölts le!"
  • Gipsz75
    #7
    Ez király...
    Ezek szerint, ha letöltök pár filmet a netről, akkor halmazatiként kaphatok akár annyit mint egy tömeggyilkos...
    Itt a szép új világ...
    Inkább ölj, csak ne tölts!!! :((
  • pepe003
    #8
    Hát nézd, az is egy jövőkép, hogy mindenki fosztogat, és a ,,keresett" pénzen megvesz minden szart eredetiben. És kész. Ennyire egyszerű. Lopásért úgyis ,,csak 2-3 év jár", és ráadásul még IP cím sincs, ami alapján lenyomozzák
  • sylas
    #9
    lassan az lessz - Letöltésvágyból elkövett emberölés
  • DanyyX
    #10
    Ez mekkora lol. Inkább menjünk az utcára és lőjünk fejbe néhány szembejövő embert, mert azt kevésbé büntetik, mint a letöltést.

    Ez is mit véd? A kiadók, meg a rohadt milliárdos sztárok pénzét, meg aranyéletét. Mert ugye ha egy csóró drogos megkéseli a minimálbérért dolgozó Jóska bácsit, abból csinál a TV egy perces riportot (mert ugye minden este kell egy haláleset a hiradókba), de nem fáj a dolog senkinek, mert nem lesz belöle egy sztárnak vagy egy nagyfőnöknek 'bevételkisesése' ugye.

    Ide egy alapbol újratervezett normális szabályozás kellene. Meg esetleg vmi emberi értelem, ami rádöbbenti az ilyen idiótákat, hogy mégiscsak az venné meg a CD-ket, ha esetleg nem kerülne annyiba, akit börtönbe akarnak zárni, mert letöltött egy filmet, vagy egy albumot. De ugye emberi értelemre nem lehet számítani mostanság.

    Mind1, nevetséges az egész...
  • Menhir
    #11
    Én inkább így fogalmaznék - Letöltésvágyból elkövetett warezoldal látogatás.
  • Menhir
    #12
    Vagy el sem ítélnek. Pl. ha egy "híres" ember kábítószer hatása alatt halálragázol egy rendőrt.
  • DanyyX
    #13
    "Günther meg akart nézni egy filmet, és elöször az jutott az eszébe hogy letölti, de olvasta az újságban, hogy az internetszolgáltatókat a törvény kötelezni arra, hogy monitorozzák az elöfizetőiket, és jelentsék, ha valamelyik olyan bűnt követ el, hogy letölt valami jogvédett anyagot. Ezért inkább arra gondolt, hogy megvegye. De Günther szegény családból származik, ezért nem engedheti meg magának, hogy megvegye. Barátja példáján okulva kitalálta, hogy betör egy éjjel-nappali vegyesboltba, és magához veszi a napi bevételt, hogy meg tudja venni a filmet a helyi hipermarketben. A boltban tartózkodó eladó azonban érthetetlen módon ellenállt, ezért szegény Günther kénytelen volt megkéselni, hogy megszerezhesse a pénzt. Ezután meg is vette a filmet és boldog volt, hogy jogtisztán vásárolhatta meg kedvenc filmjét. A történtekért csak és kizárólag a vegyesbolt eladója hibáztatható, mert megpróbálta megakadályozni, hogy szegény jómunkásember, jogtiszta életmódot folytasson. Ezért Günther nem is büntethető, mert pédamutató viselkedéséért felmentették az emberölés vádja alól, amit ráadásul be is vallott, ami enyhítő körülménynek számít ugye."

    szép jövőképnek ígérkezik...
  • Vucli
    #14
    Gondolom a börtöntbüntetés azoknak járna akik pénzért terjesztik, kissé bulvárosnak tűnik nekem ez a cikk
  • Vucli
    #15
    főképp a cím, a szerző egymás mellé teszi a 3 év börtönbüntés és fájlcserélést(itt mindenki asszociálhat magára), pedig gondolom szó sincs ilyesmiről, szerintem az átlag letöltőtt max pénz büntetéssel sújthatják
  • Menhir
    #16
    Ha az egyszerű letöltőt nem is sittelik le, kiszabhatnak rá olyan pénzbírságot, hogy évekre legatyásodik. Azért a bűncselekmény minősítésnek már súlya van.
  • Vucli
    #17
    Mondjuk a zene kiadók is nagy marhák hogy politikusok lefizetésére(alias lobbi) költik a pénzüket és energiájukat aztán csodálkoznak hogy az emberek nem veszik a tr*gyát amit kiadnak
  • ReTeK
    #18
    "Inkább menjünk az utcára és lőjünk fejbe néhány szembejövő embert, mert azt kevésbé büntetik, mint a letöltést."

    a következő GTA-t inkább nem tölti le Jürgen, hanem lemegy a térre és élőben tolja majd (vissszatöltés még nem megoldott,de élethű lesz a grafika az biztos)
  • Mentoloshurkaka
    #19
    Ilyen elven az egész országot lesittelhetnék.
  • Dave77
    #20
    Bulvár, az "egyszerű nép" ijesztgetése. A szolgáltatót meg ha köteleznék, hogy jelentse a "gyanús tevékenységet" akkor ott lenne vége mindennek, országos botrány lenne, saját maga sírját áshatná meg. 93 db újfilmxxx.rar-t töltöttek erről az ip címről, aminél kovácspisti az előfgizeő és kimegy egy "szerv" a lakásra? Milyem jogon? Házkutatási paranccsal? Ki látta? Ki a tanú? Hol az alapos gyanú erre? Ki a "bűncselekmény" sértettje aki feljelentést tesz? Kovácspisi ott se volt! Ugyanmár!
  • fflx
    #21
    hat lassan kisebb bun lesz tenylegesen ellopni egy CD-t a boltbol mint letolteni

    5-6000 ft-os kar eseten a rendorok nem is igen fognak torodni a dologgal :-)

    csak hajra
  • aaaaa
    #22
    Csak azt nem tudom, hogy kinek az érdeke fontosabb. Annak párezer tízezer "zeneipari" senkiházinak ,jogvédőnek stb., vagy a többmillió amúgy teljesen becsületes internetezőnek akikből most a Gestapos módszereikkel egyből komoly bűnözőt faragnak. Az ember azt hinné, hogy a "józan ész" még működik, de hatvan-hetven év után megint a legrosszabb irányba indult el ez az ország sőt az egész világ.
    Kissé groteszk, de mintha a "zene és filmipar" irányítaná a világot, mert az összes törvényt az ő érdekük szerint alakítanak, sárba tiporva többszáz millió ember magánéletét, és egyéb jogait...
  • dez
    #23
    Sok más területen is így van. A közös nevező a profit-hajhászás.
  • DanyyX
    #24
    erre van egy jókis mondás:

    "Pénz beszél, pitbull ugat."
  • mellon
    #25
    Nekem is pont ez jutott eszembe

    Kicsit erősnek érzem ezt a szigorítást német barátainknál
  • ollie
    #26
    Furcsa, hogy ez olyan helyen történik, ahol eddig lehetett szabadon másolni gyári cd-ket, akár barétoknak is. Bár elvileg az EU-ban megengedett a jogvédett zeneletöltés, ezek szerint csak megosztani nem lehet másokkal.
  • fifi
    #27
    "zeneipar érdekeit képviselő szervezetek"

    vááááá a a hideg futkos a hátamon, amikor ilyet hallok...
  • fifi
    #28
    "Nemrég azonban a zeneipar lobbizásának köszönhetően megváltozott a miniszter véleménye"
    ja értem
    csak a lobbizás szót kicserélhetjük a következőkre: megkente, lefizette, megvette
  • Ecology #29
    Ezek a szerzői jogokat védő bandák, aljas mindenkinek ártani akaró szervezetek.Az ő munkájuk kb másról sem szól minthogy ártsanak,ártsanak és ismét csak ártsanak! Közröhej!! És manapság egyre jobban terjed az ilyen céllal alakúlt szervezetek száma,gondolok itt a parkolási társaságokra, BKV ellenőrökre stb! Szégyen! Azért még jó,hogy levegőt vehetünk büntetések és egyéb szankciók nélkűl!
  • SymbioC
    #30
    "...a zeneipar lobbizásának köszönhetően..."
    én is negadom a bankszámla számomat, lobbizhatnak arra is -:))
  • MEdievil
    #31
    a gyilkosok megússzák felfüggesztettel de aki letölt egy nyomorult mp3 vagy filmet az éltetfogytiglanit kap....
  • avman
    #32
    a ez elrettentés, pénz és börtönbüntetés már jó ideje nem eszköz, hanem cél...
  • Lame
    #33
    Valamiert nekem is egybol ez jutott eszembe.
  • AgentKis
    #34
    Én már olyan szinten útálom a zene és filmipart, hogy nem használok fájlcserélőket. Kézről kézre adott másolatok, csere net nélkül. Szerintem ez a megoldás a jó, hiszen ez a múltban is jól működött, valószínűleg a jövőben is jól fog menni.
    Így nincs digitális nyoma a neten, ami lassan sokkal inkább a megfigyelés, nyomozás, elrettentés eszközévé válik, szemben az eredeti tervvel, a gondolatok és információk szabad áramlásával. Lassan a netet is megútálom, és leszarom... mint jelenleg a szerzői jogokat és azok kapzsi, alattomos védőit.
  • AgentKis
    #35
    Nameg másik 5let. VPN-n kell fájltcserélni. Így aki feljelent az is bűnös mivel feltörte.
  • Jamie
    #36
    Egy kis reklám: Steganos Internet Anonym 2006
  • MacrosTheBlack
    #37
    + HideIP Platinum. :)
  • MacrosTheBlack
    #38
    Aha. Ezek arra nevelnek hogy öld meg embertársadat, vedd el a pénzét, és azt add nekik (vásárolj, vásárolj, vásárolj), az nem bűncselekmény, de ha letöltesz egy szart a netről, azért minimum kivégzés jár.

    Talán inkább minőségi alkotásokat kéne csinálni nem britniszpírsz féle hulladékot, és reális áron adni, nem a jelenlegi rablóáron. Az igazi bűnözők a kiadók, kirabolják az embereket, a jogvétők meg a tettestársaik. Ezeket kéne lámpavasra húzni mind egy szálig.
  • Sadist
    #39
    Lehet, hogy nemsoká azért is helyben tarkón lőnek, ha csak egy mobil racket viszel az utcán, esetleg a nyakadban lóg egy pendrive.
  • AgentKis
    #40
    A pendrive-ra raknak ArtisJus matricát nem?
    Én inkább attól félek, hogy lassan a fórumhozzászólások is jogdíjasak lesznek.