43
Ötletek a megvalósításra
  • ZotyeszB
    #43
    Csak nehogy visszafelé süljön el a dolog, a parkolósok sokkal jobban megszivathatják az autóst, a pótdíj kiszabása sem törvénybe ütköző, lehet menni bemutatni az érvényes parkolócetlit... amit a minap láttam, viszont király cucc, de amint látom még nem kapható boltban. www.parkolomester.com
  • atlagember
    #42
    Most olvastam, hogy egy srác megveszi a jegyet, kiteszi szabályosan a szélvédő mögé, de még kitesz mellé húsz másikat is, csak hogy bosszantsa a parkolóőröket. Nem tudnak vele mit kezdeni, mert szabályos. Megfogadtam, hogy ettől kezdve én is így járok el.
  • ingyenparkolo
    #41
    Ingyen parkolási lehetőség a VI. ker. Lendvay u. 14-16 előtt, közel a Hősök teréhez! Nem kell más hozzá, csak egy trafikban kapható POLICE feliratú matrica. Kipróbáltam, működik a dolog!!! Itt van a rendőri őrezred épülete. 2006-ban újra aszfaltozták a járdát, és a munkálatok után, valahogy máshova került a megállni tilos tábla. Pár ottani autóst addig sem zavart a tábla, ahogy az a csatolt képeken is látszik, nekik is kint volt a POLICE embléma szélvédő mögött! Érdekes, hogy az útburkolati jelek (kettő is)ugyan ott maradt az aszfaltozás után is, mint ahogy az új, 2008-as képeken látható, de a tábla kb. 25 méterrel távolabbra vándorolt. Az egyik útburkolati jel meghatározza a parkolási lehetőség kezdetét, a másik, sárga vonal pedig jelzi, hogy hol nem lehet parkolni. Megjegyzem a parkoló őrök azt mondták, hogy azért nem büntetik meg az ott jegy nélkül állókat, mert az a sárga vonal magánterületet jelöl, és ott ők nem büntethetnek. Ez új értelmezése a jogszabályoknak. A tábla és az útburkolati jelek "ütik" egymást az aszfaltozás után. Lehet, hogy a megállni tilos táblát engedély nélkül helyezték át? Az egyik ott parkoló, a szélvédő mögé elhelyezett "rendőrség" feliratú matricával ellátott, CIVIL autó műszerfalán még egy engedély is szerepel, amin az van, hogy valahol, egy belső parkolóban parkolhat az autó. Ezt az engedélyt egy magas rendfokozatú BM. tiszt írta alá. A parkoló őrök azt mondják, hogy "jól látható helyre rakjam ki a "police" emblémát, és akkor nem büntethetnek meg a főnökük utasítása alapján! Ez érdekes...!

    A mai napon már csak egy "civil rendőr autónak" volt a szélvédője mögött a trafikos embléma, de a parkoló őr továbbra sem bünteti meg őket!!! Ráadásul videót is készítettünk, minden jól látható. A balfék ellenőr még be is ment az őrezred épületébe és kifelé láthatóan pakolt el valamit!

  • hunbasser
    #40
    sztem elég egyszerű a megoldás:valszeg van oylan ismerősötök,aki vmi betegségben szenved,pl a hátfájásra,vagy derékra is lehet kapni ilyen mozgáskorlátozott kártyát,vagy mit,amit kiteszel a szélvédőre,és ott parkolsz ahol akarsz,ráadásul ingyen.
    persze orvosi papírokat meg ilyesmit be kell előtte szerezni.
    a leggyakoribb betegség az,h vkinek fáj a lába,egy egyszerű porcleválásért is sztem meg lehet kapni ezt az igazolványt
  • Gfreiter
    #39
  • Vlala #38
    Nemrég láttam: kék alapon fehér tolókocsi-piktogram (mint a mozgáskorlátozott-igazolványon), alatta a szöveg: HA A KOCSIHOZ NYÚLSZ ÍGY VÉGZED!
  • Gfreiter
    #37
    És kell a jegy helyére egy "Beszoptad köcsög tróger!" feliratú matrica is
  • Gfreiter
    #36
    Szerezni kell 4 kerékbilincset, rendszámot lekapod, ráteszed a kerékbilincsedet, na ezek után írják fel a rendszámod, vigyék el a kocsid, vagy basszanak rá kerékbilincset. Én ezt fogom csinálni.
  • Sadist
    #35
    Nekem is szó szerint ez jutott eszembe :D Ha esetleg meglátná a hónod alatt a rendszámtáblát azt mondod neki, hogy csak letisztogattad :D
  • Dave000
    #34
    faterom mindíg leszedi a rendszámot, tényleg csak arra kell figyelni, hogy ne főúton parkolj (bár akkor is ritka, hogy elviszik, a rendőr ritkábban jön mint a parkoló őr), ha meg kérdezik miért vetted le, azt mondod, felvitted lemosni, mert koszos volt, nem csinálhat semmit, benne van a törvénybe, hogy tisztán kell tartani :D...
  • Thanatos
    #33
    jah hogy úgy főutvonal :D ott a pont, nemtom mirét valahogy telejsen másra asszociáltam :D
    igy viszont egyelten parkolo se főutvonal szinte, elgalábbis a naggya nem :)
  • Sadist
    #32
    Igen, 30 nap után.
  • Sadist
    #31
    Ki van rakva a kis sárga négyszögletű tábla? Ha nincs, akkor leparkolsz, leszeded a rendszámot, oszt csókolom. 30 nap múlva elvontathatják, addig gondolom nem fogsz ott parkolni.
  • Prank
    #30
    lehet, hogy olcsóbban meg lehet úszni közterület-használati engedéllyel...
  • ma1x
    #29
    Ha nincs az autón rendszám elvontatják, sztem ez egyértelmű.
  • Dzsega #28
    kirakod az elakadásjelzőt azt joccakát.
    trabim van és hát eléggé odavan szegényke szal sokminden nem jó: pl önindító, index nem villog csak ég stb... szal megáltam vele tiltott helyen s benyomtam az elakadásjelzőt, ami csak égett. jön a közteres hogy begbüntet aszt mondtam neki hogy megállt a vas és most nem tuok arébb menni megmutattam neki hogy nem indul a vas és hogy fatert várom hogy húzzon haza. azt joccakát! egész nap ott parkoltam s mikor menni akartam belöktem (szerencsére pöccre indul :) )
  • Thanatos
    #27
    jah innnen már csak aza kérdés ahol parkolodiylat szednek az milyen ut ott neked vagy minek veszik a rendőrök :D
  • Sadist
    #26
    Hatósági engedéllyel és jelzéssel nem rendelkező járművet, amely a közúti forgalomban csak ilyen engedéllyel és jelzéssel vehet részt, főútvonalon egyáltalán nem, mellékútvonalon pedig legfeljebb 30 napig szabad tárolni. Ennél hosszabb ideig tartó tároláshoz a területileg illetékes önkormányzattól közterület-használti engedélyt kell beszerezni. Az e rendelkezések megszegésével a közúton tárolt járművet a rendőrhatóság a tulajdonos költségére eltávolíthatja.

    Hatósági engedély: Forgalmi engedély
    Hatósági jelzés: Rendszámtábla

    A hatósági jelzést jól látható állapotban (tisztán) kell tartani, megváltoztatni, letakarni tilos!


    Azt meg nem írják sehol, hogy nem szedhetem le :)
  • Thanatos
    #25
    hogy jössz te ahoz hogy bármilyen okbol kifolyólag tiltott helyen parkolj?
    ennyi :)
  • Thanatos
    #24
    nemtom nekünk volt oylan hogy jött a csomag mert nem láttuk hogy aprkolo övezet, a z elöttünk álló adaadta a jegyét őis pont akkor jött amikor mi és addig is maradt ergo jo lett volna, és amikor a parkolotársaságnál rákérdeztünk meg mondtuk hogy biztos levitte a müszerfalról a huzat ugy elküldtek a picsába hogy ihaj :)
  • Blasta
    #23
    Engem egyébiránt emellett tán jobban bosszant a KERÉKBILINCS!!!!
    Hogy jön ahhoz egy cég, hogy odabilincselje az autómat, ha bármilyen okból kifolyólag én tiltott helyen parkolok????

    Ha éppen akkor kell a beteg rokonomat korházba vinni, akkor mivan? De leginkább az a gond, hogy MIÉRT VAN EZEKNEK EHHEZ JOGA?????? Tilos helyen állok, erre odabilincselnek, hogy még tovább álljak ott...
    Ennél nagyobb balf@szságot még nem hallottam.
  • Amse
    #22
    nem így van.ha ez történik akkor is kirakják a csomagot (mondjuk biztos őrfüggő, de azért nem kockáztatnék) és ha utána bemutatod a jegyedet és a csomagot (mind2őn szerepel idő szóval látják, hogy volt jegyed arra az időre) akkor törlik a büntetést.
  • Thanatos
    #21
    a motorháztetőre, az emg a kutyát nem érdekli hogy elfulyta a szél... :)
    ez oylan hogy ha pl forditva rakod be az ablak mögé a jegyet vagy nem látható helyre és utána aztmondod amikor becsuktad az ajtót akkro elfujta a huzat azt is leszarják, megmondják figyelj oda jobban és ennyi :)
  • Grenzjager
    #20
    na és mi van ha én a parkoláskor leszedem az ablaktörlöt?? akkor hova teszik a kis kék zacsit???
  • Taranov
    #19
    Rendőrt hív a parkolóőr.
  • Prank
    #18
    mondjuk ez csak akkor hihető, ha csak az egyiket veszi le...
  • Prank
    #17
    addig parkol, ameddig akar... azzal védekezhet pl, hogy leesett a rendszámtábla és még nem sikerült visszatennie...
  • rexa
    #16
    Nem parkolhat 30 napig...
  • McGrady
    #15
    LOL nemsemmi :DDD
  • burkusdió
    #14
    :D
    ez zsír... :D
  • Laci911
    #13
    :D
  • szanics
    #12
    sehogy, ezzel több kajafutár is élni szokott
    akik nálam kötötték be a kábeltévét, szintén rendszámtáblával a kezükben érkeztek :)
  • Sadist
    #11
    Én olyan trükkre gondoltam, hogy ugyebár rendszám nélküli autó közterületen 30 napig parkolhat, utána a közterület fenntartóknak a kötelessége elszállítani. Nos mi van, ha parkoláskor egy laza mozdulattal lekapnád a rendszámtáblát? Utána hogy azonosítanának be? :)
  • Sadist
    #10
    Jah, meg a rendszámot is lecseréled?
  • Bandew
    #9
    Én egyszer szombati napon bátran leparkoltam, mert azt hittem hétvégén ingyenes. Mikor megyek vissza ott a büntetés. Megnéztem a parkolóórát és láttam, hogy szombaton 13 óráig még fizetni kell. Megnéztem a büntetőcetlit. 12.53-kor büntettek meg. Kedves...
  • akyyy
    #8
    itt bárhol ingyen lehet parkolni
  • Vlala #7



    Esetleg így.
  • sylas
    #6
    mennél vissza és ott álna a mikulás a szánnal :)
  • Vlala #5
    Ukrán nyelvű újság a kalaptartóra / műszerfalra, nem nyúlnak hozzá.
  • DJ Bee18
    #4
    szerintem időpont van rajta. Meg nem hiszem, hogy mindenütt ugyanolyan a csomag külseje :DD