25
Quicktime QVTR plugin Internet Explorerhez
  • bp
    #25
    hmmm....
    ez jó kérdés! Nem akarok nagy marhaságot mondani, de szerintem a két telepítő teljes mértékig tartalmazza a QuickTime működéséhez szükséges dolgokat. Tehát ha nem valami "koca" drájvert tettél fel hanem a gyárit és úgy sincs kép, akkor máshol kel keresni a problémát.
  • Gladiator
    #24
    tudom, nem teljesen tartozik ide, de letöltöttem egy filmbemutatót, amit nem játszik le a quicktime, csak a hangot, amúgy nagy fehérség. letöltöttem a QT alternative-ot, de ugyanaz. Hogy tudom megnézni, hogy milyen codec, vagy plug-in kellene a futtatáshoz?
  • bp
    #23
    Igazad van!

    https://www.0-360.com/publish.asp#qtvr

    itt adott értékek alapján generál egy kódot az oldal. Ezzel már mindegyik böngésző alatt működik normálisan QTVR, ergó: nem a meghajtót kellett cserélni.
  • Pheel
    #22
    Esetleg meg is oszthatnád a tudást, ha már csináltál róla témát...
  • bp
    #21
    Megvan a megoldás!

    Köszi mindenkinek, aki segíteni próbált!

    A lényeg nem az illesztőprogramban van. A lap forráskódját kellett átírni máshogy, találtam hozzá egy segédletet, így szinte minden böngészővel megy.
  • bp
    #20
    ha viccnek szántad akkor is igen gyenge.
    maga a QTVR fájl 200-300KB. ehez nem kell hatalmas sávszélesség
  • FLeK0
    #19
    Egyszerubb ha linkelsz vmi olcso adsl szolgaltatot a kep melle a qt mellett, olcsobb elofizetni mint percdijjal kivarni a 30mb letoltest ;)
  • bp
    #18
    nekem nem gáz a 19MB se, nem magamra gondoltam a modemes nettel!
    Chellonál belefér
  • [Jakuza]
    #17
    Ja amugy a Quicktime 6.0-bol szedtem ki meg anno azt a codecet.
    Szal mar 2 eves, nem tudom akkor lejatszotta e mar ezeket a dolgokat a QT, ezek alapjan talan jobban behatarolhato.
  • [Jakuza]
    #16
    Csak azt nem tudom leellenorizni, hogy mukodik e benne a Quicktime plugin lejatszas.
    Ha veletlenul nem mukodne, akkor letoltottel kozel 7MB-t es kezdheted tolteni a Qtime Alternativet.
    Es akkor mar 19MB-nel fogsz tartani.
    Tehat dontsd el mi legyen.
    Ha ezek utan is kell akkor felteszem valahova, de ha nem mukodik esetleg, akkor ne anyazz. :P
  • bp
    #15
    egyébként van egy program: QTVR2Flash
    ez is megoldás lehetne, csak éppen szörnyen rosszul működik, egy német tákolmány. Még egy képet sem sikerült átalakítanom MOV-ról SWF-re....
  • bp
    #14
    hova tudnád feltölteni?
  • bp
    #13
    bosszantó különben, hogy mozillához ez pikk-pakk összehozható......csak az explorerben van ez a szenvedés!
  • blackgamer
    #12
    nem nyúltam, jött az magától
  • bp
    #11
    Azért a 6,7MB már jobban hangzik
    nem baj, ha nem a legújabb, csak kicsi legyen!
  • [Jakuza]
    #10
    Ket perc alatt sikerult lenyulnod az otletemet ? :P
  • [Jakuza]
    #9
    Mukodik szerintem, mert a hozzaszolasban szereplo linken a fenykepezot megtudtam nezni es en is Qtime Alternative-t hasznalok.
  • blackgamer
    #8
    egyre gondoltunk
  • [Jakuza]
    #7
    Illetve meg regen csinaltam en is egy codecet a quictimehez, a felesleges sallangok kiszedesevel, de az meg nem a legujabb quicktime codeceket tartalmazza.
    Annak a merete 6,7MB. Ha erdekel feltehetem valahova.
    De visszaterve az elozo hozzaszolasomhoz, valoszinuleg azert 12MB a Qtime Alternative, mert a telepitoje meg tartalmaz mast is pl a Media Player Classicot.
  • blackgamer
    #6
    esetleg QuickTime Alternative progival nem működik?
  • [Jakuza]
    #5
    Hat ha jol emlexem, akkor ez a legkisebb Qtime codec, de ez is 12MB.
    http://www.free-codecs.com/download/QuickTime_Alternative.htm
  • blackgamer
    #4
    lehet hogy van Flashes megjelenítő ami használja a QTVR fájlt
    mert ilyen oldalakkal már találkoztam, de ott Flashben volt
  • bp
    #3
    Na igen, valahol igazad van, csak:

    ha a példám alapján meg akarnál nézni egy fényképezőgépet, letöltenél érte 30MB-ot? És arra is kell gondolni, hogy nincs mindenkinek szélessávú internet hozzáférése, ettől még érdeklődhet ilyesmi iránt. Maga a QTVR fájl 100KB, ami egy modemes kapcsolattal is hamar letölthető, a hozzá tartozó illesztőprogram meg sokszorosa... ez nonszensz.
    Egyébként annyi a bajom, hogy az iTunesSetup.exe 36MB-ja már tartalmazza a lejátszót, de nekem csak kimondottan a szükséges kellene és nem egy szoftverdömping. Abból pedig kiszedni nekem nem sikerült.
  • Bogyee
    #2
    mai világban miért nem várható el, hogy a user letöltsön x mbyte-ot?nem kötözködésképp de amikor már a nagy többségnek 1,2,3 vagy több megabites nete van szerintem nem olyan nagy érvágás az a 30mbyte letöltés...
  • bp
    #1
    Olyan legális divert keresek, ami képes lejátszani a virtuális panoráma (QTVR) fájlokat(.MOV) Internet Explorer alatt is. Az Apple oldalán található iTunesSetup vagy QuickTimeFullInstall azért nem jó, mert ezek jóval 10MB felett vannak. Olyan kellene, ami ettől kisebb. (nem várhatom el egy honlap-látogatótól, hogy csak azért mert meg akar nézni egy QTVR állományt, letöltsön előtte 30MB-ot.)

    van esetleg kimondottan csak az ehez szükséges meghajtókat tartalmazó csomag?
    ez egy jó példa. ilyenre gondoltam