21
Közlekedés külföldön
  • Robertoo21
    #21
    Sziasztok!

    használ valaki JVJ 8871B 2 DIN navigációs fejegységet?
    Milyen vélemények vannak róla?

    Köszi a válaszokat, előre is!!
  • Kepek
    #20
    mialatt Ausztráliában...
  • i robot
    #19
    Londoni kozlekedes: 40Mph nem lehet tobbel menni mert annyi auto van, esznelkul dudalnak es indexelnek. Viszont dugok nincsenek, mindig halad (ha lassan is)a forgalom. Az aki akadalyozza a forgalmat hamar ki van szedve a rendszerbol. Gyalogosok rendszeresen jarnak at a piroson.(rendorok nem szolnak semmit) A legszebb: szerintem itt lehet latni a vilagon a legtobb letukrozest. :)
  • Stralis 91
    #18
  • bens
    #17
    hét elején voltam szerbiában. autópályán 20 cm-es kátyúk, lovaskocsi, kamionokat nem lehet előzni, mert bunkók. index nem létzik, a nagyobb kutya b...ik-elv érvényesül, főleg a belgrádi csúcsforgalomban.
    autópályán fizetős kapunál magyar autóstól dupla árat kérnek, és ezt nem is titkolják. mindemellett az autópályán 2km-enként rendőrök vadsznak a külföldi autókra.
    az első élmény volt a legjobb: közvetlenül a határ előtt megállít három szerb mókus, és közlik h fizessek 200 dénárt. mondom miért? azért, mert a madárinfluenza vírus miatt le kell fertőtleníteni a kerekeket. ez abból állt, h az útra le volt téve valami vizes szivacs, amin át kellett hajtani.
    dióhéjban ennyit a szerb közlekedésről.
  • Thanatos
    #16
    ez nem oylan megállásra vonatkozott :)
  • MacrosTheBlack
    #15
    Nálunk meg van Centrum kft, jól kizsebelnek ha meg mersz állni valahol. :D
  • kristiaan
    #14
    en a skotrol tudok mondani par szot :
    itt peldaul nm tudjak mi az az index, pont ma reggel neztem lampabol kanyarodtak 2 savon, lehetett menni jobbra es balra is.a kb 10 autobol mindosze 1 tette ki az iranyjelzojet!
    1-2 mellekut itt is eleg gaz ahogy kinez, viszont itt probaljak javitani is az utakat
    tegnap 1 no ment at elottunk az uton, mar az ut negyeden jart mikor bekanyarodott 1 auto arra az utra amin a no ment, tehat a nonek lett volna elsobsege, de azhelyet hogy megallt volna radudalt a nore h alljon mar meg
    vannak itt is 1 paran akik nagyon sietnek (teherautok kamionok is)
    a gyalogosok siman atmenek a piroson, a legjobb az egeszben hogy a rendor nm is foglalkozik vele (1x volt hogy a rendorok mellett ment at mindenki a piroson :))
  • Gladiator
    #13
    Törökországban nagyon kemény.
    Mentünk quadozni, jött értünk a szállodához ilyen kis busz, vitt minket a hegyekbe.
    ugye ott az autópályán (ami úgy néz ki, hogy egy viszonlyag egyenes út leszórva kaviccsal(!)) asszem 60-nal lehetett menni. ezzel szemben a kisbusz ment 140-nel, bár ez nekünk magyaroknak annyira nem volt érdekes. viszont annál inkáb az lett, amikor a pasi nem tudta megelőzni az előttünk tökölő kamiont, ezért elrántotta jobbra a kormányt, le a szántásba és ott előztük meg. na, ott kicsit beparáztam. amúgy borzalmas ott a vezetés. mindenki leszarja a KRESZT, már ha tudják mi az. lazán lejönnek az autópályáról a FELHAJTÓ úton/sávban vagy miben, majdnem ütköztünk is emiatt, mikor szembejött így velünk vki.
  • RaST
    #12
    Angliában tetszett igazán a közlekedés.
    - Nem sietnek sehova, 100-110-nél nem igen mennek gyorsabban.
    - Előzékenyek.
    Tehát a balesetek száma ebből kifolyólag 80%-kal kevesebb mint nálunk.

    Magyarország, szlovákia, cseh ország egy szinten van .. Tahó sofőrök powa ..
  • Thanatos
    #11
    amugy amerikaba menni egyszerü csak sok pénz kell hozzá :)
  • Thanatos
    #10
    amugy szvsz azért maerikával példálóznak mert ott nagy a külömbség mo-hoz képest..., mert érted, az természetes hogy ahogy átérsz a határon a kátyuk eltünnek, a faszparaszt pestiek szintugy, egy gödör nincs az uton etc..., de ezen kivül annyira extra külömbségek nincsenek mint ott, talán ezért, de nemtom
  • Thanatos
    #9
    nem az, de fel lehet hozni a londonit is, ugye ott fordittott, és sokal hm, "europaibb" de ottis normálisabbak mitn mo-n
    vagy az oalszokat, ők pl őrültek :P
  • Alexease
    #8
    Amerika meg Kanariszigetek?! LOL! Teljesen termeszetes dolgok itthon;)
    Ma mar masodszor durran el az agyam, hogy valaki Amerikaval peldalodzik:/ Mintha olyan k*rva termeszetes meg egyszeru lenne Amerikaba menni, ott lenni...
  • Thanatos
    #7
    meg nekem usa-ban még az teccet speciel hogy csak azért mert egy útszakaszt felújitottak, gyk külön autopályarészt épitettek hogy addig legyen merre menni..., na ez az ami elképzeljhetetlen mo-n, inkább elterelnek 100k-t csajágaröcsögén keresztül, de egy kockakövet nem raknának le ilyen célbol... :P
  • Thanatos
    #6
    na iylennel viszont nem találkoztam :DDD bár kint tényleg nem összeg, szvsz többe kerül az idő ami a megállásal meg a fizettésel jár mint maga az összeg :PPP vagy iylen helyeken is van EZ-PASS? :)
  • Thanatos
    #5
    nemtom amikor én voltam nyaralodni usaba nekem comoszor volt az a feeling mint neked a kanáriszigeteken..., járda széle felé kezdtünk menni erre gyerek 80rol padlozott hogy át tudjunk menni a full kihalt úton..., ugy hogy voltunk még vagy egy méterre az uttol vagy 2re :)
    a HOV sáv (nem is tudtam hogy igy híják :P) meg szvsz kurvajó 5let, én minden autpályán bevezetném, de forgalmasabb utakon is... bár tény magyarországon utak nem tul alkalmassak erre... :/
    amikor irtad hogy autopályán gumi, meloba menet,e tc, hirtelen emg akartam kérdezni hogy hova mész te melozni autoályán aztán felmrémlettek az emlékek hogy még supermarketbe is autopalyan mentünk, a melohely a rokonoknak meg kb mint itt egy szomszéd város de ott ugyanaz a város volt elvileg... :P
  • Kanál
    #4
    mondom en vagyok a spur :v
  • CSOCSO
    #3
    tul sok??? az i95 egesz usan atmegy megse kell fizetni... amin fizetni kell az a turnpike.. de 25 meg masfel dollart nem sajnal az ember kidekint...

    amugy ha orlandoba kene felmennem akkor az olyan 15 dodoba kerulne.... nem osszeg....
  • Kanál
    #2
    tul sok a maganszemelyek altal mukodtetett palyaresz, van ahol csak 25 cent de lattam masfel dolcsiert is.. bar lehet hogy csak szerintem para :c
  • CSOCSO
    #1
    Nyah.. lehet nemsokat lehet errol beszelgetni de azert vannak erdekes dolgok amiket talan hallanatok

    a lenyeg: kanari szigeteken tetszett a kozlekedes... autoval sosem volt bajunk mindenki normalis volt es gyalogoskent pedig ha raneztunk az utra azonnal mindenki megallt nekunk hogy atmehessuk..szal udvariasak voltak... es nem anyaztak ha leleptunk az utra ok meg mennenek mer a f***ba hanem szepenm egvarnak minket.

    Amerika... az emberek keptelenek ertelmesen vezetni... olyan dolgokat lattam itt amit magyarorszagon meg SOHA!!!! amerika ubernagy.. hagyjuk.. maradjunk floridanal... az egy dolog hogy tenyleg ultrasok oreg van akik ki se latnaka kormany mogul foleg nem a szottyat szemuk mogul es vezetnek..... vezetnek ezek hodaly lincolnokat meg buick meg lexus meg mindenfele zsir autot amirol sokmindenki csal almodozik:D
    nah mindegy szoval itt aztan van minden cifra dolog... lattam olyat mikor egy terepjaro fejreallt... vagy igy meg ugy osszetort kocsi.. volt egyszer mikor egy mustang elottem kezdett el kacsazni. Csodalkoztma hogy meg tudta fogni a kocsit... mar lassitottam mert tudtam hogy borulni fog.
    Volt egyszer mikor elottem mentek egymasnak.. keresztbealltak elottem mikozben 100 al mentunk.. megijedtem!!.. sok sok fust szakadnak az alkatreszek.. meg szerencse hogy pont mind a ketto lenduletbol csuszott ki a fure es nem ment senkise nekik.
    Erdekes, hogy mennyi gumi van elhagyva az autopalyan!!! nem akarok mondani szamot hogy hanymeterenkent.. de komolyan minden nap latni joparat amig elmesz a dolgozoba hogy valakinek leszakadt a gumija a kerekerol!!

    A teherautok akarmelyik savban maszkalhatnak es teszik is.. es akkora nagy batar allatok es annyi van beloluk hogy eszmeletlen..csodalom hogy nem taposnak mindenkit agyon!!!

    ok... gyorshajtas az nincsen!!! nappal tuti.. ejszaka meg kevesebbet maszkalok de maszkalok es akkor se lattam meg!! eszmeletlen sok zsaru volt mindenhol.. autopalyan a sheriffek allnak es autos uldozest meg nem lattam eloben:D

    figyelemremelto: iskolabusz... ham egall vhol hogy kitegye a kolkoket akkor az auto seggen kifordul egy STOP tabla es megallnak az emberek.... MIND!!! senki nem jatszik ezzel!! ha a szembejovo savot semmi nem valasztja el csak a felfestes akkor ok is megallnak!

    ami tetszik: HOV sav es pirosnal valo jobbrafordulasi lehetoseg.

    HOV sav: hetfotol pentekig a csucsidokben ebben a ( legbelso) savban csak ugy mehetnek autok hogy tobben ulnek benne... tudom tudom minek miert jo ez igy??.. az biztos ha mindenhol barki mehetne akkor ugyanugy az a sav is allna a dugokban... es elofordult hogy haverral ketten mentunk vhova es kihasznaltuk a savot.... es nem gyengen volt gyorsabb az ut.

    az meg tok zsir es artalmatlan hogy a legtobb keresztezodesben a legjobboldali savbol el lehet fordulni jobbra akar piros a lampa akar zold... nah ebbol meg nem lattam balesetet pedig ezek az emberek barmire kepesek!

    nah ennyit most...