11
Hauppage pvr 250-nel
  • uniu
    #11
    Senki tobbet ?:)
  • uniu
    #10
    Pedig igy van... A tmp file ideje a bekapcsolaskor aktualis lesz.
    Ha valtoztatom a mpg mentesi beallitasokat(hogy MAJD mibe mentsen)lathatoan valtozik a kep minosege. Le lehet jaccani a tmp file-t!
    Szal tokeletesen igazad van, hogy illogikus, de ez van a Hauppage pvr 250 kartyanal. Mondjuk ilyet se vennek megeccer, pedig nem volt olcso, azthittem jo lesz. A pinaccle pctv mono kartyam 1000x szebb kepet adott a dscaler-el.
    Szal ha nem time shit miatt van akkor meg nemtom mi miatt.
  • izb
    #9
    ?
    Miért kódolna hardveresen,mikor te simán TV-ét nézel?
    Ebben semmi logika nincsen.
    A kártya egy sima Tv tuner kártya mikor TV nézel rajta,és mikor filmet akarsz felvenni,akkor kapcsol be a hardveres tömörítés.
  • uniu
    #8
    En csak Tv-t szeretnek nezni, a leheto legjobb minosegben! Es feleslegesen megy a hardweres mpg2 kodolas kozben, emiatt forro vmelyik IC a kartyan.
  • izb
    #7
    na de ha kikapcsolod,akkor az a kevéske buffer is megszűnik,ami eddig volt.
    Igy az esélyed a kódolásra nulla lesz.
  • uniu
    #6
    Azok miatt amit a #1-be irtam.
  • izb
    #5
    Egyébként miért akarod kikapcsolni??
  • uniu
    #4
    Athlon 3200+-os, de nem a procit hasznalja (vagyis remelem azt nem annyira), hanem maga a kartya(hardweresen mpg2) tomorit.
    Persze h gombnyomasra time shiftel, de ehhez az kell, hogy mar o tkeppen a bekapcsolaskor felvesz nehany masodpercet(nezd meg, nalam egy 8 megas temp fajlba dolgozik) es kesessel adja a musort.
  • vaaa
    #3
    Ne a saját progijával nézz tv-t.. iuVCR ?
    Bár nekem Visionnal nincs ilyen bajom, ott gombnyomásra csinálja a timeshiftet.
  • izb
    #2
    Milyen géped van?
  • uniu
    #1
    A fenti tunerkartya(es sztem a tobbi is) folyamatosan real-time-ban enkodol mpg2-be, a time shifting miatt. (Melexik 1000L -> fut, es kockasodik a kepe esemenydus frameknel)
    En szeretnem szepen kikapcsolni ezt, vajon hogyan lehetne ? Eccer lattam a registery-ben nehany erdekes bejegyzest, de nem voltak 1ertelmuek.
    Vkinek vmi 5let ? (Dscaler sajnos nem tamogatja.)