20
  • Dj Faustus #20
    "ms-nél nem is olyan távoli cél egy teljesen egyedi schema-n (ie only) alapuló böngészés..."
    Az IE már régóta támogatja az XML+XSLT alapú weboldalakat. A Firefox normállisan az 1.5 verziótól kezdődően teszi mindezt. Az Opera 8-as verziója még nem.
  • tomsolo
    #19
    fú, de nem értem mit akartál mondani ...:)
    [HOGY JÖN EZ AHHOZ, AMIT MONDTAM? :d]
  • Dj Faustus #18
    Most már a Firefoxnál se... Opera esetén még várni kell egy kicsit (9-es széria már talán rendesen támogatni fogja ezt is).
  • tomsolo
    #17
    ms-nél nem is olyan távoli cél egy teljesen egyedi schema-n (ie only) alapuló böngészés...
  • Dj Faustus #16
    1. Az XSD, XML, XSLT (és hasonló) technológiák is W3C szabványok.
    2. Ezekben is vannak szabályok - tehát szükség lesz validátorokra.
    3. Mire az XML+társai elterjednek a webes felületen addig sok víznek le kéne folyínia a Dunán (mire az összes böngésző támogatja, a webfejlesztők alkalmazni tudják).
  • craesh
    #15
    GOOFICE
  • tomsolo
    #14
    majd a vistával jönnek a schema-k és akkor lehet majd sírni a wc3 validator után...
  • artschi
    #13
    az sg oldala viszont nem, sok hibát talált.
  • Dj Faustus #12
    "Épp egy másik topic-ban említett www.novell.com"
    A Novell oldala HTML szempontból valid.

    De egyébként felesleges flamkeltés.

    "Nevetségesek azok a "hibák". Viszont ennek ellenére nagyon jól működik. Ha valódi hiba lenne, akkor nem működne."
    Persze hogy azok. És alapvetően működőképes (a hibák nagy része az alt attribútumok lehagyása, meg az attribútumok értékeinek helytelen írásából fakad). Csak azért hoztam fel, mert jelenleg egyik oldal sem tartja be a szabványokat - akkor minek felhozni a live.com hibáit?
  • saitek
    #11
    Más lapokat is néztél vagy csak kizárólag Microsoft lapokat:

    Épp egy másik topic-ban említett www.novell.com

    CSS Test:Még jó, hogy csak a Microsoft oldalán van megszámlálhatatlan hiba...

    Ui:A www.microsoft.com html-tesztjét miért nem írtad le, talán mert hibátlan?

    Ja és a kedvenc oldalad:

    "CSS Test: Ennek mar neki sem tudott latni a validator"

    Hungarian Unix Portal.
  • wanek
    #10
    Ez az egész WEB-es office ötlet halott dolog, és most tökmindegy, hogy ezt a Goodle, vagy az MS, vagy bárki más forszírozza. Persze értem én, hogy miért akarják. Az egész privát és vállalati kört ellenőrizni akarják. Erről viszont már szerencsére lemaradtak.
  • wanek
    #9
    Nevetségesek azok a "hibák". Viszont ennek ellenére nagyon jól működik. Ha valódi hiba lenne, akkor nem működne.
  • Dj Faustus #8
    rigidus: No azért a Google-nek is van néhány hibácskája.
    Meg ez a Writely is non-valid.

    A cikkre reflektálva: érdekes Web2.0-ás megvalósítás... De tényleg lesz rá igény? Némi biztonsági kérdést is felvet a dolog (bizalmas iratokat inkább a saját gépemen írnék), meg ehhez 100%-osan elérhető netre lesz szükség (mi van ha egy fontos dokumentum befejezése előtt egy napra elmegy a net - és a dokumentumot minél előbb le kell adni?).
  • Darth Sith
    #7
    lol, ez komoly? az Open office ezt bealázza bármikor, de a M$ offichez még az OO is kevés. Ez vicc.
  • rigidus
    #6
    HTML Test: Failed validation, 265 errors
    live.com HTML ellenorzes

    CSS Test: Ennek mar neki sem tudott latni a validator
    live.com CSS ellenorzes

    Jo jo, tudom. Beta. Meg ez is:

    microsoft.com
    CSS Test: Megszamlalhatatlan hiba
    microsoft.com CSS ellenorzes

    emes interoperability rulez
  • NEXUS6
    #5
    Ja, annak idején a SUN erre találta ki gyak a Javat, meg a NC (Network Computer) koncepcióját, már vagy 10 éve. Az emberek mégse áldozzák be a vasat azóta sem.

    A M$ csak röhögött rajtuk és bizonyos szintig igazuk is volt.

    Olyan érzésem van, hogy azok a cégek akik a leginkább élnek a Net-ből, azok se tudják, hogy mire is vannak az eberek rákattanva.
  • Sliders
    #4
    Érdekes h mindent a netre szeretnének terelni.

    Bár szerintem egy internetes alkalmazás mely a távoli gépen fut soha de shoha nem veheti fel a versenyt egy kész szoftverrel. Azért sem mert ki tudja h az irt doksit nem e tárolja el a távoli gép (leütéseket) bármi másrészt senki nem fog ezeken bizalmas doksikat irni. Ráadásul a netes office-oknak is meglesznek a korlátaik. Szerintem nem ebben lesz a jövő.
  • BuzzFuzz
    #3
    A MS keresője még erősen beta állapotú, de a koncepció ami alapján fejlesztik több mint ígéretes!

    Bár azt én se hiszem, hogy a Google-t rövid időn belül befogja, de hosszú távon akár az is elképzelehtő.
  • juzosch
    #2
    Nem kis harc folyik az MS és a Google között:)
    Ez is kb annyira közelíti meg az Office-t, mint az MS keresője.
  • BuzzFuzz
    #1
    ha lesz is nem konkurenciája a MS Office-nak... ezt bátran kijelentem :)