20
  • juharfalvi
    #20
    Szerintem a film teljesen szétesett. Összefüggéstelen jelenetek itt-ott, amik nem utalnak egymásra...

    Egy példa: a CIA-ügynök Clooney elad 2 kisebb rakétát az araboknak a film elején. A film vége felé azt látjuk, hogy az amcsik műholdról(?) figyelve az egyik rakétával(?) kilövik a nekik nem tetsző arab trónörököst, miközben a CIA-ügynök feltartóztatja a kocsisort, mert meg akarja menteni(?) (de nem tudjuk, mit akart, mert nem mond semmit).

    A film nagyjából ennyire érthető.
  • Gázolaj
    #19
    Feliratosan néztem, egy kukkot sem értettem az egészből, de az arabos feeling bejön
  • Zenty
    #18
    Elég jóh film! És helyes ,hogy nem amcsi szájba rágos lett az egész,és még helyesebb hogy egyálltalán nem amcsi imádó film!
    Reálisan ábrázolja az egészet ,ezért is hözöngenek a hamburger zabálok ,mert ott pozitiv zászló lobogos illuzió a menő!
  • Sengag
    #17
    Végre nem egy "mondtam,hogy inkább ma menjünk anyádékhoz" tipusú film. Nekem tetszett.
  • pero
    #16
    Helló!

    Ok az tudom hogy a film nem kapott oscart,de azért az az egy szereplő is tükrözi hogy jó volt a film és akár a film is kaphattot volna!
    Ja és nem tudom mire képes az olaj nem ez a film ébresztett rá hiszen a világban is ez folyik sajna sőtt még több is mint a filmben!
  • Blasta
    #15
    Hellósz!

    Rosszul tudod, a film nem kapott oscar-t, csupán Clooney kapta meg a filmben nyújtott alakításáért.

    (ha ez a film ébreszt rá arra, hogy az olaj mit is csinálhat, akkor kevés hírműsort nézel, hírt olvasol...)
  • pero
    #14
    Hellósztok!

    Szerintem nagyon jó,és érdekes film is,rá ébreszt arra hogy az olaj mitt is csinálhat,és oscart is kapott!
    Nagyon jó film én szerintem!
    Érdemes meg nézni ajánlom mindenkinek!
  • aDannyBoy
    #13
    Tök jófej emberek vannak itt. Van egy film, van egy kritika és egy nem gazdász kritikus. És persze a mindenre figyelő, mindenhez értő offtopic kekec fórumozó. Beszéljünk a filmről inkább! A kritika szerintem zseniális, mivel azon nyomban elkezdtem utána járni, hogy hol és mikor láthatom a filmet. El tudtam dönteni, hogy ez jó. Kösz Viktor :)
  • winnie
    #12
    ööö, izé, pont hogy nem szerintem. ez inkább világított rá a korrupcióra és terrorizmusra, szerintem. sőt, meglepő módon el is fogadta azt, nem is csodálom, hogy amerika köpködi a filmet:)
  • Blasta
    #11
    ...persze erősen leegyszerüsítve. :-)
  • Blasta
    #10
    Clooney szvsz egyáltalán nem nyújtott oscar nyertes, mitöbb emlékezetes alakítást.
    És én is bealudtam a filmen, mert tényleg eléggé unalmas (ellentétben a Traffic-kel, ami elejétől a végéig izgalmas és érdekes).

    Amit a filmből megtudhatunk: az olajtársaságok irányítják a világot.
    NAHÁT!!!
  • Dömper Ármánd
    #9
    Ők nagy formátumú emberek, csak írják a fórumot, nem olvassák!
  • winnie
    #8
    mit ahogy sundance is leírta a #2-es hozzászólásban
  • Kaadi
    #7
    rolika erre a két mondatra célzott: "tavaly az Exxon Mobil olajvállalat produkálta nominálisan minden idők legnagyobb profitját? A csekély 33,8 milliárd dolláros árbevételt már felfogni is nehéz"
    -> a cikk irója az első mondatban nagy profitra utal, de a második mondatban már az árbevétel számértékét közli, ami valójában a cég üzleti forgalma és nem a nyeresége (egy cég rendelkezhet óriási forgalommal- árbevétellel - és közben veszteséges is lehet - nagy költségek miatt). Az olajipari vállalatok meglovagolták a közel-keleti válságot és hatalmas haszonnal adták a kőolaj-származékokat - benzint, dieselt, kenőanyagokat stb.
  • winnie
    #6
    bővebben kifejtetted, amit alattad már leírtak?:)
  • rolika
    #5
    "33,8 milliárd dolláros árbevételt már felfogni is nehéz, ehhez képest bakfitty a Shell teljesítménye, amely "csak" minden idők legnagyobb brit vállalati nyereségét produkálta a maga 22 milliárd dollárjával"
    árbevétel és nyereség még véletlenül sem ugyanaz!
  • gergod
    #4
    ExxonMobil - egybe kell írni.
  • ViperNet
    #3
    Jó film (jobb, mint a túlzó "Ütközések").
    És simán lehet követni a cselekményeket...
  • Sundance
    #2
    árbevétel <> profit
  • EmThor
    #1
    nem feltétlenül a jövedelmezőség miatt készülhetett, ennyit megkockáztatok... Clooney már a Good Night and Good Luck-al fricskát mutatott, ez az oscar inkább annak szólt úgy éreztem, tehát a rendezésének, csak abban a kategóriában más nyert... és sok demokrata lehet az oscar zsűriben :P

    egyébként jó film, irány a moziba be, és nagyon odafigyelni!