27
  • chriskardos
    #27
    szerintem 30D lesz belőle....:D
    mármint azt fogok venni.magyarországon egyébként kb. 100 ezer forinttal drágább. new yorkban (ahol valamelyiket megveszem majd pont az árkülönbségek miatt)ott csak $200-ral drágább ami 40 ezer ft. kb.
  • Lateralus
    #26
    A 30D egy tuningolt 20D. Pár olyan dolgot adott hozzá a Canon, amit már rég kellett volna (nagyobb LCD, spot fénymérés, pár szoftveres plusz).
    A D200 egy valódi előrelépés a Nikon D100-hoz képest, bár már eléggé ideje volt. Jobb váz (időjárásálló), jobb kereső, sokkal több szolgáltatás (multiexpo, fejlett vezeték nélküli vakuzás stb), elképesztő beállítási lehetőségek (pl. a fénymérési terület mérete állítható), nagyobb felbontás, hogy csak párat említsek. Persze drágább és szerintem a színzajszűrése túlzó nagyobb érzékenységnél.
  • chriskardos
    #25
    jó kérdés:D
    és itt van még egy ami szintén egy értelmű
    de szeretném tudni hogy szerintetek miért jobb a:
    Nikon D200, mint a Canon 30D?
  • Lateralus
    #24
    "csak azt nem tudom hogy nekem melyik lenne a jobb"

    akkor mi honnan tudjuk?
  • chriskardos
    #23
    Köszönöm Lateralus és Babajaga.bár ami írtatok tudtam, de segítettetek rájönni hogy elég hülye kérdést tettem fel.természetesen a 30D a jobb, én csak azt nem tudom hogy nekem melyik lenne a jobb.30D lesz ha sikerül.köszönöm mégegyszer.egyébként teljesen más téma: ha valakinek sok pénze van vegyen 5D-t!csak ajánlani tudom!olyan képeket csinál hogy minden egyes kép felér egy orgazmussal.
  • babajaga
    #22
    Fényképezőgépnél első szempont a tudás, inkább többet tudónak neveznék egy gépet.A második a maszívitás ami a használatát lehetővé teszi, nyilván egy fémházas gép masszívabb mint egy totál műanyagból készült. A drágább gép általában többet tud nyújtani, mint az olcsóbb.
  • Lateralus
    #21
    30D, mer jobb.
  • chriskardos
    #20
    Canon EOS 30D vagy inkább Canon EOS 400D?tudom a 30D nyílván jobb, stb de mégis, ti mit gondoltok?
  • Blasta
    #19
    Sosem próbáltam, de nem is vágyom rá.
    Casio=számológépek (esetleg gyerekszintetizátorok) :-)
  • Sepu
    #18
    jó gép a Casio exilim z110 ?
  • Blasta
    #17
    Abszolute belépőszint. De legalább azok közül is a fogyaszthatóbb kategória (legalább is a 410-es olyan volt).
    MInden esetre sztem egy A520 jobb vétel még mindig (gondolom kb. egy árban lesz a 420-as ha kapható lesz)
  • netmesterke
    #16
    Canon PowerShot A420-ra mit mondtok?
  • Blasta
    #15
    Csakhogy az 50mm f1.0-et sztem már nem forgalmazza a Canon.
  • schrank
    #14
    ti mit keveritek szart a HP masinán nem az optika volt szar hanem a 2villanyos" cuccok
    a deawoo meg már ezer éve GM csak nem úgy hívták hogy "sevrolé"
  • GregSB
    #12
    Azért nem ugyanaz ha egy majd 100 éves múlttal bíró fényképezőgép és optika gyártó cég (Canon) kiterjeszkedik a nyomtatók/faxgépek/fénymásolók területére azzal, ha ezt egy nyomtatókat gyártó cég(HP) teszi meg fordítva :)

    Egyébként a Nikonnak is vannak másodlagos bevételei a fényképezőgépgyártáson kívül. Igaz ez szorosan kapcsolódik a objektívgyártáshoz: Optika. Gyártanak szemüvegeket, távcsöveket, mikroszkópokat, és mindenféle optikai eszközöket. A processzorgyártásnál is jelen vannak. Ha jobban érdekel itt tudsz nézelődni ;)
  • GregSB
    #11
    A dévút már pár éve felvásárolta a Genera Motors, ők meg picit értenek autógyártáshoz :) Gyakorlatilag egy koreában gyártott GM márka lett.

    Az meg hogy hol gyártják az teljesen mindegy.
  • Darth Sith
    #10
    csak nekem tűnik úgy hogy a Sony gépeknek teljes mértékben Konica Minolta stílusa van?
  • Cat #9
    a daewoot már felvásárolta a chevrolet
    egyébként a canon is gyárt nyomtatót, mégis jók a fényképezőgépei - viszont a nikon nem ;)
  • Lateralus
    #8
    "Ahogy nem veszünk olyan autót sem ami gyárt monitort..."

    Mitsubishi ??? :)
  • Shan
    #7
    Szerintem kéne venned egy harmadikat is..;)))
  • geri15
    #6
    casio-t sem, mert nem zsebszámológépet keresünk :)
    de akkor már a sony-t sem, mer az meg tévéket gyárt :P

    canon, nikon, olympus, fuji, kodak
  • Godefroy
    #5
    Miért csodálkoztok?
    A HP egy nyomtató cég.
    Nem veszünk tőle fényképezőt mert nem ért hozzá.
    Ahogy nem veszünk olyan autót sem ami gyárt monitort meg hűtőt (Daewoo)
  • ZsirosKenyer
    #4
    nekem is van egy hp photosmart 635-ös típusú gépem. Az első évben 3x lett garanciálisan cserélve, mert egyszerűen tönkrement a szoftver és nem lehetett frissíteni. Nade mindezt 3x játszotta meg. A mostani, 4. darab tönkretett már 2 SD kártyát, összesen 20 ezer forint értékben, azonkívűl 1 óra alatt leszív 2 aksit. Szörnyű gép...
  • 1hengeresVmotor
    #3
    Emberek itt a kitűnő alkalom hogy a HP termékeket gyalázzam örülök annak hogy ebben a cikkben nem láttam HP fényképezőgépeket mert ami nekem volt igaz nem egy bonyolúlt gép volt de az ára akkoriban megvolt mindt gépnek és 2 év után tönkrement eggyi knapról a másikra érdekes nemde? (rakás trágya a HP)
  • SOCKET 911
    #2
    Hí!

    A Mark II csupán annyit jelent, hogy egy adott terméket frissítettek, kategóriától függetlenül alkalmazzák pl: Canon EF 50mm f/1.8 II.

    "Az objektív f1,2-es fényereje a cég legfényerősebb objektívévé avanzsálja ezt a terméket."

    A legfényerősebb(?) forgalomban lévő objektív, ne feledkezzünk meg az EF 50mm f/1.0-ról sem!
  • rgranc
    #1
    Kedves Gábor Zoltán!

    Ezt írod: "A nevéből látható, hogy leginkább profiknak szánták, hiszen a Mark II a cég EOS 1D és Ds gépeinek egyik változata, amik bizony kizárólag profi felhasználásra valók".

    Hadd hívjam fel a figyelmed arra, hogy a "Mark II" mind az 1D, mind az 1Ds, mind a jelen objektív esetén csupán arra vonatkozik, hogy "Második kiadás", hiszen - mint ahogy volt "első sorozatos" Canon 1D és 1Ds is -, korábban már létezett egy Canon 85 mm f/1.2 L objektív, amely például nem tartalmazott képstabilizátort, tehát a "Mark II", azaz a "kettes kiadás" ebben is újat jelent.

    Persze nem volt rossz a te elméleted sem, :) de természetesen a valósághoz semmi köze.

    /r.