12
zenefelvétel :c
  • praksi
    #12
    nekem úgy tűnik, nem érted, mit akarok mondani :-)
    a hangsúly nem magán a felvevőn van. egy dobhoz min. 5-6 mikrofon kell, és nem mind1, h az adott cinhez vagy tamhoz milyen mikit teszel. egy dobmikrofon-szett pedig nem kis összeg, nem beszélve az állványokról. vehetsz ilyen 500 forintos tesco gazdaságos vackot, de annak borzalmas hangja lesz. rendes, visszahallgatható felvételhez sajnos komolyabb cucc kell, ez van.
  • waracsk
    #11
    hát igen én is a dobra gondoltam h azzal milyen lehet.. de ha ezeket ennyire profin felvette akkor talál azt sem rontaná sztem annyira el :)
  • praksi
    #10
    tényleg jó minőségű, de vedd figyelembe, h itt szól egy zongora (szinti), egy cselló (remélem az :-) ), gitár + 1 ének, dob nincs benne, és a dob mikrofonozása a macerás....
  • waracsk
    #9
    már hallottam oat amit egy minidisc felvevővel + rácsatlakoztatott mikrofonnal vettek fel,és teljesen! tiszta ..

    pl ez :) (elég nagy fájl de am 1ik kedvencem :)
  • praksi
    #8
    a sima koncertfelvételhez is ennyi cucc kell :-)
    ha egy darab mikrofont használsz, annak borzalmas hangja lesz, összeszed minden visszhangot, zajt, zörejt, stb...
  • waracsk
    #7
    ööh nem profi stúdiófelvételt szeretnék.. csak simán felvenni a zenét :) csak egy picit jobb minőséggel..

    1ébként télleg totál nem értek hozzá ezért kérdeztem meg itt,hátha otthonos ebben vki,mert ezek azért elég nagy pénzek :/
  • praksi
    #6
    [email protected], egy normális cucc árának a töredékéért tökéletes felvételt csinál a srác (ismerem)

    100 alatt sehogy nem tudod megúszni. Eleve 1 dob min 5-6 sávból áll. az ennyi mikrofon, ugyanennyi kábel. Ha van 1 gitár, 1 basszus, 1 ének, akkor 8 catornából meg lehet úszni, azaz elég 1 db 8 csatornás mikrofon előfok. Egy eszköz százezres tétel (abban a stúdióban, ahol most gyakornok vagyok, van kettő, darabonként 170 ezer forint..). Aztán ha ez fel van véve, kell egy keverő, ami azt az x csatornát keveri. azt felteszem nem akarsz venni, szal bérelni kell egy stúdiót, az olyan 5000 Huf / óra. Aztán vagy fizeted a hangmérnököt, vagy csinálod te. Az előbbinél ki kell fizetni a szakember óradíját, ami szintén sok pénz óránként. És mivel (nem bántásból mondom) nem értesz hozzá, jó ideig eltartana, mire magadtól megcsinálnád...


    ez amit leírtam, arra vonatkozik, hogy milyen színvonalú felvételt akarsz készíteni. ha csak úgy felvenni, hogy játszottatok, és a haveroknak megmutatni, ahhoz egy kézikamera bőven elég. ha professzionális felvételt szeretnétek, akkor a fentiek miatt inkább keressetek szakembert.
  • bertino
    #5
  • praksi
    #4
    egy jó énekmikrofon ~60 ezer forint ;-)
  • danióra
    #3
    Egy mikrofon minimum 500 ft.
  • Mersant
    #2
    1 normális mikrofon többe kerül, szal szerintem ne erőltesd...
  • waracsk
    #1
    üdv.. nincs esetleg vkinek tapasztalata etéren? milyen felszereléseket kell vásárolni egy élő koncert felvételéhez? minidisc recorder vagy diktafon vagy mi?:) +milyen mikrofont hozzá?
    lehetőleg 100 alatt/körül.. :)