45
Mit lehet tenni ha a gyereket kirúgják a középiskolából?
  • dodgecharger
    #1
    Sziasztok!
    Lehet hogy a cím megfogalmazása nem megfelelő, annyira nem értek hozzá, szóval egy ismerősömről lenne szó, akit kirúgtak igazolatlan hiányzás miatt.
    Ilyen esetben mit tud tenni?
    Van esélye arra, hogy tanulmányait folytassa egy hasonló beállítottságú szakközépiskolában.
    Előre is köszön (jük).
  • Thanatos
    #2
    hm, az iylenek midnig ugy kezdődnek hogy egy ismerősöm, egy haverom, az xy kázmérka az utca végéről etc..., rotfl :P elgalább mondanád emg a frankót ha már ilyenekkel traktálod a forumot :D
  • Snecie Smicie
    #3
    nos tényleg nem rólam van szó, de érdemi hozzászólások érdekelnének, ugyanis hozzá közelálló személyként kötelességemnek érzem hogy segítsek.
  • mesor
    #4
    Szerintem minden további nélkül folytathatja a tanulmányit más iskolában!
  • Thanatos
    #5
    izé, akkor msot két nick alol irogatsz? skizo-e vagyol?
  • 0ppika
    #6


    Elvileg folytathatja, de az ilyen minta diákokat nem szívesen veszik át sehol.
  • akyyy
    #7
    náűlunk is volt ilyen, a naplóba ott egy hatalmas áthúzás, ő a LOST!
  • PyRex
    #8
    ehh :(
  • Cat #9
    persze hogy van esélye. Más kérdés hogy átveszik e :)
  • atlagember
    #10
    Nagyon gyanúsan kiemelted az ismerőst, ráadásul a következő hozzászólásodban elfelejtettél ugyanazon a nicknéven bejeléentkezni, ami kicsit gázos.
    Szóval nem kell adni az ártatlant, nem vagyunk iskolaigazgatók és úgysem fogunk azonosítani, úgyhogy nyugodtan megmondhatod, hogy melyik nicknév alatti az ismerősöd és melyik magad, aki segíteni akar a másik név alatti saját magadnak.
  • Cat #11
    gáz beirni hogy "logtam a sulibol és kicsaptak, ilyenkor mi van?" ugyse ismer téged senki...
  • 0Fritz0
    #12
    Tudtommal folytathatja, de csak évismétléssel.
  • mukika
    #13
    vagy tehet különbözeti vizsgát akár... vagy ha az órák 30% hiányozta el, (ami már nem megengedett) akkor is tehet egy vizsgát (elfelejtettem a nevét :D) és ha az sikeres, nem kell elvileg évet ismételnie.

    amúgy az iskola csak úgy tanácsolhat el, ha biztosít másik iskolát nem?
  • Takezó
    #14
    :c reszvetem:C
  • hen-tes
    #15
    nem tanköteles, akkor miért kéne biztosítani másik sulit?
  • mukika
    #16
    igaz. :Cc
  • hen-tes
    #17
    nekem is elküldték egyik osztálytársam épp ilyen okból :c
  • Shadow_THH
    #18
    30 igazolatlan után kirugják

    ha már kirugták semmit, ha még nincs meg a 30 és jó a dumád akkor ki lehet magyarázni, meg utólag lehet hozni igazolást (ismerek sok embert aki meguszta)
  • Botond #19
    nagyon otthon vagy a témában :-D 29 igazolatlanod van?:-D
  • Punker
    #20
    nekem 150-200 körül de nem tudtak megfogni :)
  • Pharaoh
    #21
    Nem értem mi f@sznak kell ennyit lógni, aki ennyit ellóg az meg is érdemli. Ráadásul gondolom a szüleit is átveri, mert ha ők tudnának róla inkább igazolnák, minthogy kirugják a gyereküket.
  • mukika
    #22
    így a 4. év végére kitanultam. :P minden évben nekem is 150-200 között mozogtak a hiányzásaim, de az igazolatlanok a 10et sem érték el. :P

    idén sajna már most 300 fölött járok a hiányzások terén (novemberig jártam suliba, meg most kezdtem el megint 2-3 hete járni. lógni alig lógtam ebben a tanévben, max. 1-2 napot. balesetem volt, azért hiányoztam ennyit.) , de mivel 4 évig jó kisfiú voltam (:D), elintézték, hogy mehessek érettségizni, és a naplóba 140 hiányzás van csak beírva... iszonyat nagy szerencsém van.
  • ReTeK
    #23
    na igen lógni is tudni kell meg szerencse se árt
  • Derapo
    #24
    Jóvanmá nem mindegy kicsapták-kirúgták nem merte elmondani,most má nem tejjjjjjjjjjjessssen tök mind1.Inkább segíteni kéne érdemi tanácsokkal,mint lehordani mert kicsapták,vagy szégyenli.
  • Crazygirl
    #25
    Tanulni kene meg normalisan viselkedni es nem rugnak ki azt a huléye gyereket a sulibol! Nem kene az agyukat jatszani!
  • Gunner
    #26
    szülő csak 3at igazolhat, bukta :)
  • Gunner
    #27
    Nekem most 90 igazolatlanom lenne, ha nem lenne drága orvosom ;)
  • Shadow_THH
    #28
    nem kell játszani a nagyokost, mint pl a kötelezők röviden topikban
    nem persze itt soha senki sem lógott még, itt mindenki mintareg

    persze aláirom, a haverod valószinüleg egy FASZ, ha legalább tanult volna rendesen akkor nem rugták volna ki csak ugy OK NÉLKÜL. nekem is sok dolgot elnéztek a tanulmányai eredményeim miatt :)
  • Goth
    #29
    én ismerek egy gyereket, 4 év alatt fél évet sem járt iskolába. megjárt egy-két szakmunkást ahonnan kicsapták... egész hónapokat hagyott ki aztán 1-2 hetet járt mindig iskolába. de 1 darab igazolatlanja nem volt. vitte mindig az orvosi igazolást a nem létező betegségeiről =)
    szülei sem tudtak róla, mert reggel mindig elindult iskolába...
    De be már nem nagyon ment.
  • Goth
    #30
    én olyat hallottam, hogy most már egyet sem, csakis orvos igazolhat.
    Legalábbis nálunk ez már így van...
  • Gunner
    #31
    És én amikor hírtelen beteg vagyok tesi óra elött (csaj) és nem tudok részt venni órán, akkor mit csináljak? Tanár csak szülő által beírt dolgot fogadja el :P
  • Pharaoh
    #32
    El tudom képzelni 10-20 év múlva mit fog csinálni.
  • Pharaoh
    #33
    Én még nem lógtam soha, meg se fordult a fejembe hogy reggel elindulok a suliba és helyette inkább máshol lyukadjak ki.
  • Pharaoh
    #34
    Ez szerintem helyzettől függ, olyat még nem láttam ,hogy valakinek pl Temetésre kell mennie és nem fogadják el a szülői igazolást.
  • DJ Bee18
    #35
    Mit kínlódtok eszetlenek? :DDD Én három évig nem lógtam a Gimiből, összesen hiányozhattam vagy 20 napot. Cserébe 4.-ikben többször szó nélkül elengedtek, amikor valami problémám volt :DDD, míg a lógos osztálytársamnak nem akarták kitörölni az igazolatlanjait, amikor valóban elütötte egyik reggel egy autó a biiklijét (látható sérüléseinek ellenére sem :D), úgyhogy be kellett vinnie az öszetört bringáját :DDDDD
  • cSuwwi
    #36
    haverom pont ma mesélte, hogy szomszédja (talán) ~1 hónapot lógott és kivágták. p. erzsébeti. lehet hogy pont róla(d) van szó? :]

    18 éves korig tanköteles a kölök (most emlelték 16-ról)
    átveszik sztem bárhol, ahol le tudja tenni a különbözetit, vagy ott is ismételhetne évet elvileg.

    lógni mindenhol lehet (van amiről érdemes is), középsuli harmadikban sulis szinten a második lettem a hiányzásokból (14 igazolatlan, a többi vhogy "megoldottam") 15-nél kivágtak volna, ofővel lezsíroztam, "csak" 1 igazgatói :|
    régvolt (7-8 éve)
  • Shadow_THH
    #37
    aláirom, vannak órák amikre értelmetlen bejárni. én mondjuk alig lógok
  • CaviaR
    #38
    Nem értem minek lógnak itt egyesek. Nem igaz h egy felnőtt ember nem bír ki átlag 6 órát egy teremben, ahol ráadásul 45 percenként még szünet is van. Hihetetlen.

    Az olyan aki ennyit hiányzik egy szakközépből, minek akar másik suliba járni?

    Dodgecahrger! Kirugtak mert hülye vagy, minek szépítesz ezen. WC pucoló is kell, miért szenvedsz a sulival...
  • [HUN]PAStheLoD
    #39
    hamar összejöhet ám .. elég ha egy csomó első órát elalszol .. nem jársz tesire, magyarra, filozófiára, bioszra és az ofő órákról nem is szóltam, esetleg ének, művészetek (rajz) .. etc.

    ráadásul nevetségesen kevés a 30.. ha nem mennék be egy fél évig mondjuk magyar órára, állítom 2esre meg tudnám írni a témazárót a félév anyagából, persze, ha a többiekkel 1ütt írnám, és lenne 1-2 délutánom "tanulni" ..

    igazolni kell, legjobb összespanolni valami orvossal. mégjobb, ha el képes az illető eltüntetni az igazolatlant, tehát ne úgy, hogy igazolttá váljék, hanem egyszerűen kihúzzák, és beírják, hogy ottvoltál.. csak a tanár már vak és nem látott . .vagy átírják pár perc késésre :]
  • [HUN]PAStheLoD
    #40
    igen, sok ilyen óra van .. de az alábbiak mellett is csak 5 igazolatlanom van, de ne kérdezzétek mire .. egyszerűen bekerült a félévimbe, pedig a r!banc osztályizé nem is szólt.. és lehet vinni könyvet / discmant / matek cucot az uncsibb órákra :)