38
  • abzu
    #38
    Mér más terméknél nem ígyvan?
    Először nagyon drága aztán egyre olcsóbb.

    Te nem ezt teenéd?
    Nem lehet tudni, hogy mekkora a keresetség
  • Zenty
    #37
    Azért drága mert mac :D!
    Máshogy áraznak( jelképes márka alapján )
    A Mac mini-nél igaz a nagyon kis mérete miatt érthető az ár ,de vannak benne olyan cumok pl: vga, ram, optika stb. amit tulzásba visznek az árazásnál sajna!
    Meg Pl: ha mac minibe az alap cd rw-vét ki akarnám cserélni dvd -re akkor valami 50k kéne fizetni ezért a müveletért :D

    Szerintem pár honap mulva ennél is az lesz mint az imac-nél vagy a pro nootebok-nál! Hogy ugyan azon az áron emelik a tejlesitmény( jobb proci) Vagy pedig olcsob lesz!
    Nem hiszem ,hogy nyugadtabra ez az ár is olcsonak számitana mac miniért.. szal
  • atothhu
    #36
    Itt mintha mindenki elfelejtené, hogy mini számítógépről van szó. Nézzetek körül, mennyibe kerül egy mini pc? Fele ilyen teljesítmény, kétszeres ár... itt is ezt kell megfizetni...

    Ha drága a mac, még mindig azt gondolom, hogy arányait tekintve, talán a mac mini a legkedvezőbb.
  • LaPalma
    #35
    nem lenne semmi baj ezzel a minivel, ha nem lenne ilyen mocskos drága. az előző sem volt túlságosan olcsó. ha az a lélektani 100k alatt lett volna, akkor kb 3x annyi fogyott volna, mint amennyi. de ez még annál is jelentősen drágább. pedig nem rossz gép, csakház elcseszték az árazását. és ettől a géptől lesz az az érzése az embereknek, hogy a mac egy drága cucc.

    szóval nem ez a macika röhögcség, hanem az árszínvonala... kár mert ez befékezi az elterjedést
  • NEXUS6
    #34
    Általánosságban mire is jó ez?
    Netezésre, lájtos otthoni szórakozásra, (mínusz játék)

    És akkor most csak 2 terméket említek, amivel naggyából egy júzer ezt a kis dlágaságot helyettesítheti:
    X360/PS3

    Menyibe fognak azok kerülni és milyen hw van bennük?

    Ha így nézzük (kicsit sarkítottan) ez a macika egy nagy röhögcség!
    ;(
  • LaPalma
    #33
    most nézem az árakat. a kisebbik 170k, a nagyobbik 238k
    mocskos drága...
  • bgerison
    #32
    Nekem tetszik ez a kis vacak. Ha lenne egy kis felesleges gempám, biztos rátenyerelnék az egyikre.
  • TH448
    #31
    Szóval:
    LaPalma: lehet, hogy úgy tűnt, hogy kezdem az anyázást, de utána a PC-sekre is mondtam a legjellemzőbb dolgokat, szóval egyik tábor se jobb a másiknál, viszont sajnos nem írtam hülyeséget a macesekről, mert nagy részére igaz, de persze nem szabad általánosítani, szóval nem mindenki...
    Macc: Persze, grafikus felületről pár dolgot, ami átlag felhasználónak kellhet (Maces átlagfelhasználónak, ott a rendszer is egyszerűbb, mint win), de azért sok dolgot persze parancssorból lehet, ugye a rendszer miatt, de azt már kevesen piszkálják.
    Inquisitor: Teljesen igazad van, pofátlanság, amikor dollár euro 1:1, viszont azért nem akkora haszonkulccsal dolgoznak, nálunk ugyanis artijus meg hasonló ... (hogy tiltanák be mindet) egy rakat jogdíjat pakol mindenre, ami mondjuk amcsiban nincs... Szóval pl. ezért megfizethetetlen egy iPod nano, holott amcsiban 30e-ért kapsz 1 gigásat, nálunk még rájön 7-8e jogdíj, meg ugye szállítás és tsai, és úgy már nem is olyan hihetetlen a haszonkulcs... (Na, mielőtt valaki azt hinné, közös sincs a mo-i macek árusításához. :D )
  • LaPalma
    #30
    igencsak el vagy tévedve és hülyeségeket írsz!!!
    a magyar apple árak is netto euro árral vannak számolva. csak odakint (pl. németeknél, osztrákoknál) "kicsit" kevesebb az áfa
    gesztinek nincs apple boltja. mindössze az a4 apple centernek (és az ipodnak) geszti volt a reklámarca. a bolthoz ezentúl semmi köze
  • NEXUS6
    #29
    Amúgy az én gépemben is Core solo van, csak ezt még PIII-nak hívják;))))

    Intel teknolódzsidevelopíng rulez!!!
  • Inquisitor
    #28
    Nem teljesen igaz. Az Apple 1:1-ben számolja a dollárt és az eurót (a Nintendo is!), erre jön rá a magyar kereskedők általi pofátlan +150%-os áracska ... bár lehet most a Gesztiék Apple boltja nem ilyen surmo. Utána kéne járnom.
  • NEXUS6
    #27
    arrgghhhhh!!!!

    Intel integrált VGA,
    höhöhöhö;). Volt hozzá "szerencsém".
    Hát nem igazán éri el egy Gef2MX szintjét, bár win alatt tud DX9-et.
    De minek?;(
  • kenand
    #26
    Mini nem egy játék gép......
    NAGY SZÍVÁS A GMA GRAFIKA, Mo-n az Apple kb 300 Ft-os dollárral számosl, ára legalább 160 ill 200 E lesz
  • Zenty
    #25
    Ez az új mac már nem rossz! Mac mini Duál 1.6 a legnagybb felbontásu hd movit is állitolag simán lejátsza! Kicsi meg 720p megbirkozik.
    Igy elméletileg lehet egy kis media center..
    Végre van rajta normál audio, miki bemenetel!
    Csak hát az a intel vga pff.. Az a minimális játék ami ment a régi mac minin hát ,nemtudom ezen hogy fog e menni....
    ( talán a nagy proci kisegiti)
  • Inquisitor
    #24
    És? Azt ne mond, hogy kevesebbet fogyaszt! ;)
    (Amúgy meg én is letettem egy Pentium-M MicroATX/ITX gépről, mert sokkal ólcsobb egy AMD-s)
    Itt most csak a MacMini árán való höbőrgés miatt írtam.
  • BiroAndras
    #23
    AMD-ből bruttó 70-be belefér az alaplap+proci (X2 3800+).
  • Macc
    #22
    hat azert ha jobban nekifekszel, akkor rajossz hogy eleg sokmindent lehet allitani.
  • Inquisitor
    #21
    Szóval ha megveszi valaki lególcsobban, akkor csak a proci+alaplap olyan 110-130.000 ...
  • Inquisitor
    #20
    Ja és pár prociáracska:
    Core Duo T2300-T2600
    Gyengébbek kedvéért a forint árakat kb. 2x-es szorzóval kapnánk.
  • Inquisitor
    #19
    GigaByte GA-8I945GTMF-Y-RH
    AOpen i945GTm-HIL Yonah alaplap
    Asus N4L-VM DH
    Yonah CPU-kat fogad a Gigabyte új alaplapja
    AOpen i975Xa-YDG - Crossfire/SLI alaplap :)
  • Inquisitor
    #18
    Azért mondjuk "ó'csó" Yonnah-os gép összerakásától visszarettenthet az alaplapok, nemkülönben a proci ára. Nem sokkal ólcsobbra jönne ki, mint a MacMini, de legalább szoftver nélkül. És akkor még nem százas a kompatibilitás. ;)
  • roliika
    #17
    Hát..mint mondtam láttam csak nem játtszottam vele és épp mutatta az UT 2004-et is rajta az szép volt. Meg tettszett a 3d-s desktop. :-)Gyorsabbnak tűnt mint a 2-es Celeronom fél giga memóval. Nekem tettszett. :-)
  • LaPalma
    #16
    1. ne LOL-ozz előre, mert te már a kezdő "kicsit elvakultak, meg felsőbbrendűségi komplexus" dumával már elültetted ennek az anyázás magját
    2. senki sincs hanyattesve ettől az új mac minitől. mac-es körökben legkevésbé. ez a legkisebb, leggyengébb mac
    3. az osx-en is sokmindent lehet állítani, többet, mint gondolnád
  • TH448
    #15
    Nah, megint hamarosan kezdődik az anyázás. Előre LOL...
    Megint jönnek a MAC-esek, hogy milyen über fasza, de azt egyik se látja, hogy kicsit elvakultak, meg felsőbbrendűségi komplexust kölcsönöz a gép a legtöbb embernek. Akárhogy is, powerPC kép és videószerkesztésre jobb volt architektúra miatt, viszont pc vonulat miatt ez is picit fogyatkozik, hogy a trükkökről ne is beszéljünk a hiper gyors maces videókról. (2000 képet görget nagyít... WOW, thumbnailezve egy mezei PC is megcsinálja...) Viszont a saját progijaival kétségtelenül jobb bizonyos célokra (nem játszani, meg nem fejleszteni), mert ugye ott nem kell 200000 féle configra optimalizálni.
    Nah, de nem mintha a PC-sek jobbak lennének, azok meg jönnek, hogy sose adnának ki annyit egy szar gépért, meg hogy az ő xy gépe simán agyonver akármilyen MAC-et, közben meg ugye nem naon összehasonlítható a dolog. SZóval már várom, hogy ki miket kezd el beírkálni...
    Én személy szerint PC-s vagyok egyébként, mert nem csak pár dologra használom a gépet, és nekem így könnyebb ingyenes vagy naon olcsó progikat szerezni, de hiszek a MAC feelingben. :D
    Jah, és még annyit, hogy OSX szép meg fasza meg minden, csak nekem pl. már majdnem fizikai fájdalmat okozott, hogy annyira hülyének nézik a felhasználót, hogy szinte semmit nem lehet állítgatni, max a themeket...
  • efraim
    #14
    Lassan mar egy eve itt figyel az asztalomon egy Mac Mini, a "regi" verzio, es egy szoval jellemezhetnem a sebesseget: tetulassu. Mar egy eve is lassunak szamitott, es nemhogy a P4-es, de szerintem meg egy P3-as is ubereli sebessegben. A legtobb 3D-s jatek jatszhatatlanul lassa rajta, bar igazabol nem is arra valo... Az OS valoban szep, es tud nagyon jo dolgokat, egy egyszeru ember is siman elboldogul vele, en is a hugomnak vettem igazabol, aztan ittmaradt a nyakamon.Fenykepek tarolasara es kezelesere hasznalom, arra nagyon jo...
  • izb
    #13
    Ja a játékok jobban futnak rajta 800x600-ban...
    Egészségedre...
    Ezen az új minin meg ennyire sem fog menni,az integrált videokari miatt..
  • Sir Quno Jedi
    #12
    Őőőőő, játékok azok nem nagyon vannak rá (mármint nagy számban), nemdenem ?!!
  • roliika
    #11
    Ha lenne 160-am azonnal vennék is! :-) A "régi" Mac minit láttam és több P4-est izomból lenyomott, mert alacsony a CPU-jának a frekije de jól el van találva! :-) Mac os X az meg 1 nagyon klassz kis oprendszer! Valós 3d-s menü kezelés , játékok jobban futnak mint a PC-ken, szebbek...és ilyen volt a régi....ide vele! :-))
  • asysoft
    #10
    Pl hagyni FSB-nek?:) Nem kell mindent lefordítani...
    Itt egy teszt. Szerintem néhány gyártó (pl Aopen) ehhez is ki fog hozni alaplapot, a Pentium M-hez is volt...
  • dez
    #9
    Végülis a front-side bus fordítása, mi lenne jobb nála?
    Aha, szal ez is inkább csak notebookokban van PC-n (mint az eredeti P-M)? Még barebone-ban sem? Na de mindegy, akkor kell lenni valahol teszteknek.
  • dez
    #8
    Hát, azért attól, hogy 10e-ért is lehet kapni, lehet csinálni jobbat is, és vannak is jóval drágábbak is. A házimozi cuccok többsége nem éri el az igazi hi-fi szintet.
  • asysoft
    #7
    Ez az "előoldali busz" kifejezés csak az én szememet zavarja?
    Ennek az új Mininek a leggyengébb része kétségtelenül az integrált (intel) videokártya, régebbi szerintem ebben erősebb volt!
    Dez: pl ASUS W5F notebook.
  • Sir Quno Jedi
    #6
    Ez a Hi-Fi cucc már tényleg szánalmas! Egy 10rugós aktív-center egység, meg egy fehér doboz+ iPod hype= 70000HUF... Arrrghhhh...
  • dez
    #5
    PC vonalon miben van Core Solo és Core Duo? (Amik a Pentium-M némi továbbfejlesztései.)
  • Aspyrin
    #4
    Must have
  • 1hengeresVmotor
    #3
    Kb úgy néz ki mint egy csokis doboz
    világ megváltó kütyük ezek
    az ára akkor is magas
  • Sir Quno Jedi
    #2
    Ez má majnem kendermagos!
  • krugman
    #1
    ez köll a népnek ...... :)