28
  • kow83
    #28
    Akkor itt a megoldás, hátha valaki itt talál rá keresővel...

    http://www.amarasoftware.com/ieupdate.zip
  • galocza
    #27
    nehéz eldönteni, mondandódban a modor vagy a logika a kevesebb.
    valamint azt is, hogy mi váltotta ki belőled ezt a nagyfokú arroganciát.
    szomorú, hogy a tb egy vagyont költ gyógyszerár-támogatásra, és pont neked nem jutott dilibogyó. javaslom a tardylt. nagy adagban.
  • h4x0r
    #26
    Miért is nem? Az nem jutott eszedbe, hogy a fél internet ingyenes technológiákra, nyitott szabványokra, stb. épül? Példának okáért a HTTP protokoll is. Vagy a TCP. Vagy az IP. És ez egységet hozott némileg.
    A másik, hogy van egy csomó igényes, szimpla HTML alapú oldal, amik nem Flashre vagy hasonlókra épülnek. Egész sokan használják. És azok a "komoly" oldalak, amiket említettél, többnyire webes prospektusok. Szépek, de nem ér hátrány, ha nem látod őket. Mellesleg az ActiveX-et leszámítva nem sok dologról kell lemondanom, csak mert FF-et és Linuxot használok (kellett kompromisszumokat kötnöm, de megérte).
  • Komolytalan
    #25
    Felőlem az jótékonykodik aki akar az ingyenes programokkal. Ha a boltban is lehet majd freeware kenyeret kapni, meg lesz ingyenes gázszolgáltató, akkor felnézek a fajtájára, addig nem sokra tartom őket.
  • galocza
    #24
    azzal csak az a baj, hogy akkor nem marad ideje arra, hogy remek, igyenes progikat írjon nekünk, amelyeket nem csak én használok nap mint nap, hanem a fél világ.
    te mit is tettél értünk eddig? ő sokat 8).
  • Komolytalan
    #23
    Meg nem nézhetsz meg ilyen oldalakat: http://www.federicafontana.it/ Meg úgy általában 1 fotós, autómárka, stb oldalt se. Úgy a komoly céges weboldalaknak a felét. Tényleg jó volna.
  • Komolytalan
    #22
    #20
  • Komolytalan
    #21
    Menjél vissza a kőkorba, aztán pattogtasd ott a html tagjeidet.
  • Komolytalan
    #20
    Nem ActiveX-el van baja, hanem beágyazott multimédia tartalommal (ezért sorolták fel pl a java-t is). ActiveX az teljesen MS fejlesztés, csak a weboldaba beágyazott multimédia tartalom szabadalmát sérti. Vagyis az hogy ezt a firefoxban pluginként, és nem activex vezérlőként oldották meg az a beperelhetőség szempontjából lényegtelen.
  • fawcet
    #19
    Active X-et alapból letiltom, úgyhogy engem hidegen hagy a dolog. FireFox-ot használok most is.
    Internet Explorer-t használtam ezelőtt, mindig tele volt searchbar-okkal a tököm vele.
    IE-t csak akkor használom mikor leszedem FF-t. Esetleg Avant Browser lenne az értelmes kiegészítése az Internet Explorer-nek. Akkor az se annyira sebezhető így.
  • MacrosTheBlack
    #18
    Az csak jó ha nem szemetelődik tele az oldal mindenféle reklámmal.
  • messen
    #17
    Áve!

    Vihar egy pohár kapucsínóban. ActiveX után jön az ActiveY, meg a Z. Azt meg már perelhetik, ha akarják...

    Csürsz!
    Én
  • rage
    #16
    Imént tettem fel az új frissítést, egyelőre nagy különbséget nem látok ...
  • droland
    #15
    "FF és ActiveX ?? Miről beszélsz?:D"
    Csupán erről: http://www.iol.ie/~locka/mozilla/plugin.htm
  • JZO
    #14
    Hát én nem fogom hiányolni az el nem induló reklámokat. A flashel is teli van a tököm, mert gyakran előfordul, hogy a sok flash valamiért 100%-ra küldi a progi terhelést.
  • Gabest
    #13
    Ja az nem volt válasz, csak akart lenni, de aztán nem az lett :)
  • Gabest
    #12
    Az összes vakus dolgot ki kéne tiltani a böngészőkből, tiszta csalás a rendes, tisztességes html programozókkal szemben!
  • Oldern the 1st
    #11
    FF és ActiveX ?? Miről beszélsz?:D
  • ubuntu
    #10
    Azért volt akkora kampány itt az EU-ban a szoftverszabadalmak ellen. Akkor valamiért a Microsoft nem vette ki a részét belőle, pedig egyértelmű volt ez nekik sem jó.
    http://www.nosoftwarepatents.com/hu/m/intro/index.html
    Az ilyen ostoba és abszurd helyzetek talán meggyőzik az eddig kétkedőket, hogy itt nekünk az EU-ban soha nem kellenek szoftverszabadalmak. Egyszer talán Vedres András is megérti ezt.
    Érdekes, hogy a "IE frissítés" valószínűleg az európai verziókat is érinte, pedig az ittene törvények szerint erre nem is lenne szükség.
  • Komolytalan
    #9
    És szerinted ha FF-nek nő még kicsit a felhasználószáma, akkor őket nem fogja beperelni ugyanez a cég ugyanezért?
  • Komolytalan
    #8
    Persze, kiküszöbölik. Holnap meg a Porbafingó INC bepereli MS-t hogy waze, nehogymá gif-et használjál weboldalon csak úgy, tegyél azelé is kérdést. Aztán majd bejön úgy neked az sg hogy 250-et kérdez míg megnézel egy lapot, mert kb annyi kis bisz-basz gifből áll össze.
    Dögöljön meg mind aki szabadalomsértés miatt perel. Ha nem tud eladható terméket csinálni a szabadalmából a saját bénasága miatt, akkor ne tarthasson igényt arra, hogy másoktól kaszáljon be pénzt.
  • Chappy
    #7
    Én is remélem. Az IE-t ki kéne dobni a kukába. FF rulezz!!!
  • Chappy
    #6
    Én is remélem. Az IE-t ki kéne dobni a kukába. FF rulezz!!!
  • Chappy
    #5
    Én is remélem. Az IE-t ki kéne dobni a kukába. FF rulezz!!!
  • Chappy
    #4
    Én is remélem. Az IE-t ki kéne dobni a kukába. FF rulezz!!!
  • pepe003
    #3
    Azért remélem, hogy csak az IE-t alakítják át, és nem fog sor kerülni a további böngészőkre.
  • Kaadi
    #2
    Én a reklámcégekért aggódom a legkevésbe. Eddig is találtak módot arra hogy eljuttassák a tartalmukat a felhasználókhoz. Nagyon sokszor a módszereik a szemtelenségtől a szemétségig terjednek. Sok oldal már tanítja a gyanútlan felhasználót hogy kapcsolja ki ideiglenesen vagy véglegesen az IE és más böngészők védelmét hogy a spyware es adware feltelepülhessen. Ez az ActiveX-es dolog csak aprócska része annak ami a hálón van. Amúgy meg nem is települ automatikusan, úgyhogy ha nem vágysz rá nem teszed fel.
  • Zedas
    #1
    Ahogy most nézem, ez alapjaiban rengetheti meg a jelenlegi online reklámipart. A hírdetők között mostanában mindenki macromedia flash-t használ, a júzerek döntő többsége pedig IE-t. A reklámok ettől kezdve viszont egyáltalán nem fognak elindulni, csak ha a júzer a felületre kattint, tehát át kell állniuk képekre mindenhol, mert különben a kutya nem nézi meg a reklámjaikat.

    Lehet hogy csak én értelmezem flére, de nagyon úgy tűnik hogy ebből még óriási bortány lesz.