12
  • melondinnye
    #12
    Őszintén remélem, hogy a kompakt kategóriában megismert erős zajt itt már elfelejthetjük majd. LX-1 tulaj vagyok, imádom a gépem, csak a zaj ne lenne ISO 200 felett :/
  • Deniboj
    #11
    szvsz elég drága lesz, én sem adom el az FZ30-at ezért. Szerintem várj még egy kicsit, majd ennek az utódja nem lesz ennyire szögletes. ;)
  • dekorex
    #10
    Szerintetek mennyiért nyomják majd ezt itthon? Nekem most Fz30-asom van, és elégedett vagyok vele.
  • Lateralus
    #9
    Leica csak tervezi az objektívet és a nevét adja hozzá.
    100% Panasonic gyártmány, ahogy az összes Panasonicban levő "Leica" is. Ettől még jó.
  • geri15
    #8
    Nem azt mondtam hogy csúnya, csak azt hogy fura... Tényleg régi hagyományokat őrizhet a formája, de nekem annyira (még) nem bejövős..
    Persze nem a kinézet a döntő ha új gépet veszek.
  • Tetsuo
    #7
    Télleg szép. Régi analóg forma, végre vmi hagyomány.
  • GregSB
    #6
    Itt van 2 link, ahol jobb képeket találtok róla mint itt a cikkben:

    1 2

    Geri15: ez a klasszikus Leica forma. Szerintem gyönyörű.

  • GregSB
    #5
    Leica csak az optikát adja hozzá. Ilyen alapon már rég képviseli Európa magát. (Zeiss optikák Sonykon)
  • geri15
    #4
    Elég furán néz ki ez a kis jószág...
  • SOCKET 911
    #3
    Leica: német márka.
    Németország: Európán belül fekszik...
  • Godefroy
    #2
    Mire értetted az "europai cuccot"?
  • SOCKET 911
    #1
    Áve Pana! (és ugye Leica)
    Végre valami Európai cucc is lesz a piacon még ha egyelőre csak fűszerként de jelen lesz és ez jó nekünk...
    Bár a képek alapján a gép bennem olyan feelinget kelt mint egy régi távmérős Leica 4/3 belsővel szóval Olimpus szaga van de majd meglássuk mit tud adni az Olimpusnak a Panasonic.
    A Pentax-Samsung házasságnál mindenképp életképesebbnek tűnik de ha talán fuzionáltak volna még érdekesebb lenne.
    Bár szimpatikus hogy a Sigma észbekapott hiszen ha felfutnak a 4/3-as rendszerű gépek ő már előnyben lesz mint egydüli "nem-gyári" márka.
    A "The New Digital SLR Standard" viszont elég szánalmasan hangzik és én nem is értek vele egyet több tényező miatt...