36
  • elekat
    #36
    Most nem tom h' mit veszekedtek itt,,,ha megcsinálja a Gnr a cd-jét ,letöltögetik eleve az együttes kap 1 csomó lovét a szponzortól,,és meg ha nem veszik meg a cd-t,,, az nem a csapat baja hanem a bolt baszta meg mer a cd-ket eladját a boltba,,(egyébként + megvehetik mer a 10 éves gyerekek nem nagyon hallgatnak gnr-st inkább a régóta rajongó 30-35 évesek akik meg nem nagyon értenek a letöltögetéshez-kivéve számitástechnikusok)és az együttes még koncertre is megy amiből kurva sokat kaszál!ugyhogy==nem az énekesek szívnak hanem a bolt(se nagyon mer a mai együtteseket hallgatja minden 10-enéves gyerek)
  • echo
    #35
    Nah a jelenlegi törvények szerint magyarországon legális a letöltés, szóval az ilyen ellopja szövegeket hanyagoljuk... A zenészek meg örüljenek, hogy eddig ilyen jól megéltek ebből a cd eladás bizniszből és ne rinyáljanak, mert eddig sem volt túl igazságos, csak max törvényes. Volt egy tök nagy mázlijuk, hogy a technológia egy olyan irányban fejlődött, hogy aránytalanul nagy pénzt tudtak kaszálni. Ez most véget ért. Halleluja!
  • asdefge
    #34
    Itt mindenki elment a lényeg mellett: ha fent van letöltik, ez ilyen sport, de hogyan tudott felkerülni? Ki szivárogtatta ki? Söprés a porta környékén, nem paláverezni. Szerintem...
  • MerlinW
    #33
    Sztem az Oh my god-ra írták. Annó mikor berakták annak a moslék Swarci filmnek stáblistája alá, akkor is tolták a teknós igét:) Még jó hogy tisztában van mindenki a stílusokkal:)
  • htmm
    #32
    En inkabb ugy tamogtaom a kedvenc zenekaraimat, hogy elmegyek a koncertjukre. A kiadok meg menjenek a...
    Es ha jo a zenekar: http://enba.hu/~holy/sinofkain/uj/kiadvanyok_hu.htm
    A "sold out" album is letoltheto volt, mikor meg volt belole. Es megis. Nahat!
  • musha
    #31
    báhh..kíváncsi vagyok melyik lett `techno beütésű`-nek titulálva, merthogy mindegyik teljesen rock
    kétségtelenül nem hasonlít a régihez, de szerintem nem lesz ez rossz!
    (u.i.: nagy tisztelője vagyok a (régi) formációnak)
  • musha
    #30
    de emmá nem Guns...csak Axl (és nem Axel) meg Dizzy vannak az eredetiből a többiek Velvet Revolverként tengetik napjaikat. ettől még persze kíváncsi vagyok rá, hogy mi lesz ebből.
    ave bittorrent ^^
  • rage
    #29
    Ne csodálkozzanak, hogy a rajongók letöltik az új dalokat, mikor már több mint 10 éve nem képes a zenekar kiadni egy új albumot, s csak megy az ígérgetés...
    Ráadásul az új albumról kikerült 3 dal fényévekre van attól a színvonaltól, amire egy Guns N'Roses név kötelezne.Eddig az új anyagból összesen a Madagascar cimű számra lehet azt mondani, hogy talán megüti a régi szintet, de az meg nem most került ki a netre, hanem még 2001-ben, mivel több koncerten is játszották, amiről videofelvétel is készült.
  • Enlight
    #28
    Hehe! De értem, csak sajnos nem egy letöltögető van hasonló véleményen (miszerint csakis a kiadók a "bűnösök"). "Más szemében a szálkát... ismerjük a mondást...ezt csinálják a kiadók és a felhasználók is!! És közben szidják egymást!
  • reaper4
    #27
    ez jó :D
  • exatly
    #26
    Nohát pont ma hallottam, hogy Axel egy csomó pénzzel lóg a tagoknak és csinál egy új albumot, hogy meg tudja adni nekik.:)
  • [HUN]PAStheLoD
    #25
    te tényleg nem érzed a szarkazmust, iróniát.. és így jönnek létre a totál felesleges hsz-eid :C
  • Su0my
    #24
    Na te szerencsétlen, te vagy az, akinek csak a kapáláshoz van esze! Dióda...
  • Su0my
    #23
    Evvel viszont nem értek egyet: ha elegük volt, akkor miért ne hagyták volna abba? Nem olyan egyszerű ez az élet-alármennyire is annak tetszik...
  • Su0my
    #22
    TROMA=fifi
  • Su0my
    #21
    Persze ez nem TROMA-nak szolt-csak az első 1-2 mondat
  • Su0my
    #20
    Nagy vonalakban két féle szerződés van: vagy többet kapsz a lemezekből, vagy többet a koncertekből. Amúgy a kiadók elég csúnyadolgokat művelnek ,az igaz-sok kisebb együttessel megcsinálják, hogy egy cd árából többet sunynantanak el, mint maguk a zenészek(persze az anyagköltségen felül-az is igaz, hogy nekik több embert is kell megfizetniük). Ami viszont az igazi 'árfelverő', az az ARTISJUS nevű jogdíj, a vám, illetve az ADÓ. Arról nem is beszélve, hogy a kereskedőnek is meg kell élnie valamiből És akinek sokba kerül a CD és emiatt tölti(és nem veszi meg!!!),az vagy tanuljon többet és akkor jobb munkája lesz, vagy pedig gondoljon bele, hogy milyen lenne, ha a napi 8 óra kapálását nem fizetnék ki neki.... SUTTYÓK! Mindennek van ellenértéke... El kell fogadni-ez nem az Őskor... Hiába vagytok azon a szinten(sokak!).
  • Enlight
    #19
    Idézlek téged:
    "jó ha tudod, hogy a zenész a koncertekből él."

    ok, most idézem magamat:
    "Tudod a fodrász a fodrászatból él, a tanár a tanításból...a zenész a zenélésből"

    Szerinted nem ugyanazt mondtam?

    Ergo a zenész a zenélésből él (azért zenész)!
    De most nem ez a lényeg. A kiadók valóban sok pénzt vágnak zsebre. És úgy általában pofátlanul magas áron kínálják a portékát. Ugyanakkor a userke szépen letölti (ergo ellopja) és utána ezt azzal próbálja elsimitani / elfedni, hogy a kiadót kezdi szidni a magas árak miatt (úgymond okot, ürügyet talál a letöltésre). Az az igazság, hogy mindenki álszent.:S
  • fifi
    #18
    jó ha tudod, hogy a zenész a koncertekből él.
    lemezeladásokból csak töredékeket kap, aki itt pénzt vág zsebre az a kiadó...
  • Enlight
    #17
    Szerintem te vedd észre magad....
    Tudod a fodrász a fodrászatból él, a tanár a tanításból...a zenész a zenélésből...milyen alapon várhatja el itt akárki, hogy ingyen dolgozzon?:O
    Meg hány topikban láttam már, hogy szidják a kiadókat, előadókat, mindenkit, mert hogy mennyire pénzéhesek..ok, tényleg elítélendő...de közben mindenki százával tölt lefelé amit csak tud.. azok az emberek neveznek tolvajnak másokat, akik maguk is lopnak:S no comment. Én nem pártolom a kiadókat, mert valóban elég mocskos dolgokat képesek művelni azok is, meg az ilyen RIAA és ASVA-féle szemetek is, de ugyanakkor részben igazuk van...megy a kalózkodás ezerrel, ők meg kétségbeesetten próbálnak tenni ellene. És akkor a kedves letöltő szépen elkönyveli magában, hogy "fúú, pénzéhes mocskok, meg mégis mit akarnak már", közben pedig ugyanúgy lop ő is.:S
  • Evil Merodak
    #16
    Ajánlom nekik a Creative Commons Licence-t.
  • jimmy127
    #15
    ebből következtetve utálja a rockot és születnek itt felesleges hszk.
  • Bijesz
    #14
    ah szerintem erre nem voltak felkészülve,
    amikor az utolsó albumuk kijött még sehol nem volt az Internet a mostanihoz helyzethez képest (pl p2p)
    most meg döbbennek, hogy a ki sem adott albumukat már tömegek hallgatják, a kilencvenes évek elején ilyet el sem tudtak volna képzenli.
  • Ben C
    #13
    "amugy 100% hogy te technot hallgatsz."

    És ha igen? :)
  • jimmy127
    #12
    ez a menő szöveg az óvodába vagy már általános iskolás vagy szerintem meg te vedd észre magad és tipli.amugy 100% hogy te technot hallgatsz.
  • MacrosTheBlack
    #11
    Mosd már ki a szád, pubi!
  • An-Dee
    #10
    Én igazi fun voltam, igaz az utolsó albumot már nem vettem meg, mert valahogy nem volt az igazi.
    Miért nem lehet elhinni, hogy nem direkt csinálták. Szerintem nekünk egyszerű földlakóknak pont annyi bizonyítétünk van arra hogy marketing fogás, mint hogy nem. A vélemény nem egyenlő a ténnyel, és ezt sokan elfelejtik.
  • Kaadi
    #9
    Nem rossz! (köszönöm SG, Google, Bittorrent), de azért én kíváncsi leszek a teljes albumra. Ha megéri megveszem.
    Amúgy szerintem marketingfogás ez az egész, amolyan "No news?... bad news!" dolog. A fiúk (bácsik :D ) biztos azt szerették volna hogy már a megjelenés előtt mindenki róluk beszéljen. Sikerült. Gratula.
    Megjegyzem hogy azért elég sokáig eltartott a 90-es években összekapirgált lóvé, igaz azóta már voltak Greatest Hits meg Best of albumok.
    Vajon a stílus-polirozás az egész albumon érezhető lesz?
  • Enlight
    #8
    LOL, te hülye vagy!! Ebből élnek általában a zenészek (téged szórakoztatnak, te szerencsétlen, cserébe jogos, hogy elvárnak valamit). Az más kérdés, hogy rengeteg a kommersz, eladhatatlan, árát abszolút meg nem érő zenei "alkotás".
    Én sem vagyok Guns'n' Roses rajongó, sőt soha egy számuk sem érdekelt, de ennek ellenére ők elismertek a szakmában (a rajongótábor mérete és a zenekar népszerűsége erre utal), te meg elvárod egy zenésztől ( és itt most egy normális, minőségi, élményt nyújtó zenei alkotásra gondolok - stílustól / irányzattól független), hogy ingyen készítsen neked v. akárkinek számokat?:O
    Ténlyeg, valóban sok eladhatatlan, zenének nem nevezhető ricsaj készül manapság (ez alól egyik zenei műfaj sem kivétel), de azért a zenész szóban benne van az, hogy érti a dolgát - aki nem, az nyílván nem zenész.:)
  • MacrosTheBlack
    #7
    Nyilván kizárólag meglepetésből csinálták, nem ám pénzért... A meglepi megvolt, csak hamarabb, pénz meg ugye amúgy se kell nekik, mi itt a baj?
  • RpPRO
    #6
    A mellekelt illusztracio nagyon nem oke. Ebbol csak Axl, a G'n'R nev tulaja lelheto fel, szal inkabb egy vodorfejure es par masik arcra kene cserelni a kepet. :)
  • fifi
    #5
    10-12 év szünet és folyamatos rajongószopatás után örüljenek, hogy egyáltalán van akit érdekel, hogy mit kavirnyálnak...
  • cSuwwi
    #4
    ott a válasz a következő mondatban

    "Ezzel ugyanis a China Democracy elveszti az újdonság varázsát és ez nem jó, mert az együttes tagjai meglepetésnek szánták az új dalokat."
  • [HUN]PAStheLoD
    #3
    adják ócsóbban .. plusz nem hiszem hogy megvenném egyátalán, annyira nem vagyok nagy fan. így legalább megismerem, és _lehet_ hogy közelebb kerülök egy esetleges koncerthez, vagy ahhoz, hogy megvegyem az albumot ..

    és ezt a tendenciát mutatják a statisztikák is . .szal kussmá' hülye kiadók/zenészek ;]
  • Orgi-CRPD
    #2
    Minek irtak meg a szamokat ha nem akarjak h netre keruljenek? Nem ertem a logikajukat... :-D
  • MacrosTheBlack
    #1
    Mi meg azt kérjük a "zenésztől" hogy ne kérjen pénzt érte.