57
  • Placebó
    #16
    Alátámasztom...
  • Placebó
    #15
    Én má megnéztem az egészet, nekem tetszett...
  • Atomreaktor
    #14
    aham... hatalmas 1milliós agyagfalu... előbb talán olvasni kéne irodalmat és történelmet;)

    a szex pedig tényleg szerves része volt az akkori életnek (a buzulás is) a nőket pedig nagyon semmibe vették.

    ajánlom Steven Saylor-t ha izgalmas regényt, de mégis hiteles történelmi forrást is szeretnél egyben.
  • sokadikgab
    #13
    Mar en is vegigneztem, csak ajanlani tudom mindenkinek!

    Persze,h. a legizgalmasabb jeleneteket mutatjak a sajtotajekosztaton, ugyanugy mint a trailerekben is ...

    Amugy tenyleg eleg sok sex van benne, de itt nem a mennyiseg a lenyeg, hanem az, hogy hogyan es, hogy ki kivel :-) De hat ez ment abban a korban. Raadasul a torteneszek szerint, az ez utana kov. evszazadokban meg tobb orgia volt ...
  • Lajti
    #12
    De most komolyan, szerintetek mire való egy vetítéssel egybekötött sajtótájékoztató, ha nem arra, hogy a sajtó munkatársai leszűrjék a véleményüket és bemutassák a bemutatandó művet? A cikkíró tehet arról, hogy rosszul válogatták össze a jeleneteket?
    Emthor, te meg visszafoghatnád magad egy kicsit, mert legközelebb azon veszed észre magad, hogy rólad sem éppen finom kritikát írnak.
    Csak kultúráltan, szépen...
  • EmThor
    #11
    lattam vegig nagyon jo kis sorozat volt, volt benne szex, persze, de nem ennyire eltulozva, mint ahogy o.t. allitja... szanalmas alszent kis pocs!

    nyilvan a legmegfogobb reszeket mutattak be a "sajtosoknak" nincs ezzel semmi gond, sot! csata nincs sok a sorozatban, de nem is errol szol, hanem ami a szinfalak mogott zajlott, elkepeszto reszletesseggel, es nagyon jo sztorival :P es mindent mutatnak, so what?
  • kev
    #10
    Az amerikai "történelmi" filmek többsége nem tetszik, mert gyakran -mindig !- ferdítenek a történeten, hogy az még látványosabb legyen.

    Ha jó filmsorozatok kellenek, akkor a Hallmark-ot tudom ajánlani. Ez is amerikai, de Holywoodtól és a popcorn filmgyártástól független csatorna.
  • Sir Quno Jedi
    #9
    Én még nem tudtam rávenni magam, hogy megnézzem az edig megjelent részeket, de majd ha lesz rá lelkierőm (azé kíváncsi vok, de annyi jó sorozat van).

    Amúgy ha egy-két szabvány római orgiát bepakolnak, akkor lesz sex, 12 jelenetből 12-ben (a dekadens patriciusok körében "természetes" buzulással és állatszexszel egybekötve)! :DDD Igaz, ez is a már csilivili márvány Rómában dívott csak igazán...
  • Drape
    #8
    Valóban nem túl sportszerű úgy véleményt mondani, hogy a sorozatot magát nem, csak összevágott részeket látott.

    Én csupa jót hallottam eddig róla -ettől az írástól eltekintve-, így biztosan megnézem. Annak ellenére, hogy én magam sem vagyok már nyáladzó tinédzser a magam 28-29 évével.
  • EmThor
    #7
    hát ilyen ötvöstiborok is írhatnak cikket és még fizetik is érte, na ezért tartunk itt... lol
  • cresta
    #6
    "A sorozat szakít a hagyományos Róma-ábrázolással. Márvány helyett egy mocskos, zsúfolt, bűnözőkkel teli város jelenik meg, ami azonban hihetetlenül színes és tele van energiával. Farkastörvények törvények uralkodnak, a városban szegények tömegei és egy gusztustalanul gazdag elit él."

    Akkoriban Róma egy hatalmas agyagfalu volt. A csillogó villogó márvány Róma csak Cézár után "született" meg......
  • vg
    #5
    LOL!
  • Commandante
    #4
    Ha a romaiak csak fele annyit kuffantottak, mint amennyit ma egy atlagos ferfi a kuffantasra gondol, akkor a "12 jelenetbol 7 sexjelenet" realis megkozelites.
  • troc
    #3
    Ötvös Tibor most nagyon mellétrefált. :)
    Róma magasan ez egyik über, és hogy nem a keresztény értékrenden/megítéleésen keresztül mutatja be ezt a világot, külön dícséretes! Kleopátra egyébként mindössze egyetlen epizódban szerepel, abban pedig okkal szexel.
  • Tinman #2
    "Szóval a sorozat sikerre van ítélve - főleg a Gladiátor-rajongó tinédzserek körében, akik még nem érezték egy nő érintését - csorgathatják a nyálukat Kleopátra jelenetein."

    Te miről beszélsz ember?
    A Gladiátor az egyik legszínvonalasabb Római érában játszódó film.
    A "Rómáról" meg nagyon nem etikus úgy akár egy mondatot is leírni, hogy nem láttad a sorozat részeit Qrvára nem erről szól...

    Inkább erről:
    "A sorozat szakít a hagyományos Róma-ábrázolással. Márvány helyett egy mocskos, zsúfolt, bűnözőkkel teli város jelenik meg, ami azonban hihetetlenül színes és tele van energiával. Farkastörvények törvények uralkodnak, a városban szegények tömegei és egy gusztustalanul gazdag elit él."

    Sokkal realisztikusabb, mint az általában bölcsnek , hatalmasnak, fenségesnek ábrázolt Róma. Fáj a kritikusoknak az igazság?
    Mellesleg Kleopátra szerette a bort és a testi örömöket sem vetette meg, ez tény.

    (Amúgy 27 vagyok.)
  • vg
    #1
    Kleopátra ilyen sexmániás csajszi volt, vagymi?