25
  • babajaga
    #25
    Egy hibás fehér pixel(hotpixel)nem számít hibának hacsak nem úgy hirdetik meg hogy teljesen pixelhiba mentes gép. Az Edigitál németországi disztributor cikkeit forgalmazza és a garanciális javításra is oda küldi vissza a gépeket. Egy két hónap is eltellhet mire visszakapod.
  • Lateralus
    #24
    A driverét letöltheted innen:
    link

    De jobban jársz ha egy kártyaolvasót veszel hozzá 2-3 ezerért. A Canon szoftverben nagyon gyenge. A kártyaolvasóval gyorsabban és kényelmesebben másolhatod a képeket a szgépre.
    A fapados panoráma programjuk helyett az Autopano-t ajánlom.
    Képnézegető helyett meg az ingyenes Irfanview-t.
  • Soockit
    #23
    Sziasztok!

    Vettem egy ilyen készüléket, de nem adtak hozzá semmilyen szoftvert. Valaki esetleg a sajátját meg tudná osztani, vagy valami helyet tudnátok mondani, hogy hol tudom megvenni!?
  • takitibi
    #22
    Ha akartok S2, S3 IS-hez brutál zoom-ot, nézzetek körül eBay-en 3x-os tele előtét ügyben(kb.13E ft=36$), és rendeljetek hozzá magyarországról LA-DC58E (csak közgyűrű, semmi további szar napellenző készlet) közgyűrűt (kb.4-6 ezer ft), és lehet duhajkodni. Majd töltök fel a honlapomra brutál zoomolós képeket. :)
    Üdv!
  • takitibi
    #21
    Sziasztok!
    Sokunk problémája, hogy nincs magyar kézikönyv.
    Nekem van az S2-eshez, és megosztom veletek:
    http://takrisz.fw.hu
    (letöltés menüpont)
    Üdv.: TakiTibi
  • Blasta
    #20
    1 pixelért felesleges rohangálni.
    Egy részt lehet nem is foglalkoznak vele, másrészt kit zavar 1 pixel ha a többi 3 999 999 ép és egészséges? :-)
  • Roli
    #19
    Polo teszek fel képeket, összeválogatok párat priviben elküldöm a linket. De nagyon ajánlom neked is és mindenkinek. Akinek nem kell a bazi nagy zoom annak elég a A*** sorozat is, azokban is ugyan ez a proci dolgozik, de aki szeret kísérletezni meg fejleszteni annak egyértelműen S2-es kell! :D
  • Roli
    #18
    Ez bennem is felmerült már. márc 2-án kiránduláon is nagyon jól muzsikált! A csajok felfigyeltek rá :)) ;))

    Csak márges vagyok mert felfedeztem egy hibás pixelt, ami mindig fehér marad. Kérlek benneteket, írjátok le mit kell ilyenkor csinálni, és meddig tart a javítás az Edigitalnál, vagy egy pixelt figyelembe vesznek-e egyáltalán
  • takitibi
    #17
    Hali emberek!
    Nekem egy S2 IS -em van, de én nagyon meg vagyok elégedve vele. Szerintem az s2-től csak annyit újjult az s3, hogy a szoftverét kicserélték. Tuti,mert megnéztem a fizikai tulajdonságát, és csak annyit vettem észre, hogy lefestették feketére.
    Csináltam pár design képet, íme a címe:
    http.66talrisz.fw.hu "Képek" menüpontban megnézhető, hogy azért az s2-es nem sokkal van lemaradva... ;)
    Az uj 6 mpixel az 5,2 mpixeles régi s2-nek az interpolációja. A gép partyfotozásra is alkalmas. Mindenkinek jó fotózást kívánok. csumi!
    Üdv.: Takitibi
  • M2 #16
    Az árát szerintem nem nehéz kitalálni az elődök alapján: megjelenéskor 140 ezer körül, aztán lemegy első lépcsőben 120-ra, majd 100-ra és a következő modell (S4 IS) megjelenésekor - azaz kábé egy év múlva - olyan 80-90 ezer forintra.
  • polo88
    #15
    ViperNet! Ha eleget kutakodsz, a neten biztos van fent teszt róla, ill a Canon is biztos mutat a képekből...szokott, jófiúk.
    Roli, tudnál képeket mutatni? Kívácsni vagyok, milyen képket készít.
    Nekem is kell ilyen! Közeledik a szülinapom, de karácsonyra is elfogadom!
  • Atyus
    #14
    Ára?
  • Z
    #13
    Jaja, Panasonic nagyon jó gépeket csinál.

    De ez végre fekete színben lesz. És 2"-os kihajtható LCD, na végre! Ezt megveszem. Nagyon kacsintgattam a Fuji S9000-re, de nem kell akkora felbontás. ZSÍR-nak ígérkezik!

    GO CANON GO!
  • rumos
    #12
    tudás alapján az fz7 is méltó ellenfél lesz.
  • illaes
    #11
    A szívem szakad meg , hogy ez a gép már fekete, ui. 4 hete vettem egy S2 IS-t, bár teljes mértékben megvagyok elégedve vele. De azért feketében mégis csak jobban mutatna!

    Egykis reklám:
    http://illaes.fw.hu/.
  • sennatti
    #10
    Csak kérdéses az ár-érték viszonya, mert a Panasonic FZ30 nagyon erős ellenfél.
  • Roli
    #9
    jó na akkor is ha egy laikus mesélui el az élményeit az mégis más :P
    Panorámást csak állványról, a szerkesztő progi öszeilleszti szépen
  • szgege
    #8
    Nem baj,hogy ide leírta. Nekem tetszik ez a gép. Minolta Dimage Z3-asom van,jó kis gép,de este késsi nehézkes és nagyon hiányzik az AF segédfény,meg Canon színei jobbak picit,ami a nagy hátránya a Z3-nak a panoráma kép funkció,ami a Canonban jó sejtésem szerint benne van.Ugye?:)
  • Cat #7
    ne zavartasd magad, hogy az s2-ről be van linkelve a lapon lévő teszt ;)
  • FFX
    #6
    igéretesnek tűnik
  • Roli
    #5
    Tanúsíthatom, hogy az S2 nagyon nagyon jó gép! már 3 hónapja használom és ámulok rajta rendesen. Valami videotömörítés tényleg kéne bele, a videók gyönyörűek és 48Xos zoomal is lehet kenni, nem nagyon tűnik fel, hogy már digitálissal nyomod az optikait, na jó néha igen de csak néha! :D Szélzajszűrés érdekes, mert mikor be van kapcsolva és nincs szél akkor van zaj, mikor van szél akkor nincs, de ha van szél és ki van kapcsolva akkor hallani, ha nincs szél akkor nem :D
    A képek szépek, élesek, részletesek, 400on kicsit zajosak, de ps eltünteti pillanatok alatt.
    Rendkívül gyors még sötétben is 1sec alatt lövi az élességet 95%-os pontossággal. Sorozatfelévétel kétfajta sebességgel is van benne, a nagyobb sebességen ha vakut is hasnálsz akkor másodpercenként elsüti a villanót. Akuk sokáig bírják! 1-2órákat voltam vele kint madarászni, folyamatosan be volt kapcsolva a fagyos hidegben. 1800-as akku is bírja rendesen. a képekre alkalmazható hatásokat ki kell próbálni! :D az, hogy lelöki az obivédőt külön jó, kihajtható kijelző, EVF hmm :))) videó vágás rögzítés után, hangfájlok szerkesztése.
    a hozzá kapott progik ugyan angolul tudnak, de nem probléma nem épp a legjobb a képnéző/szerkesztő
    nem USB-ről táplálkozik, de gépről lehet irányítani és akkor a gépre menti a képeket. Több időzített sorozatképet tud. pl percenként, óránként 50képig, vagy 24perc múlva 10képet egymás után
    15sec a leghosszabb záridő, de ha csinálsz sorozatban 4 képet és ps-ben egymásra rakod, akkor olyasmi lesz, mintha 1 percet exponáltál volna( itt olvastam valahol tényleg jó)
    Gondolkodom egy tele lencse beszerzésén megéri hozzá.
    Ja a nem tudom hány féle vakumódot említettem? 1. 2. redőny, hosszú szinkron amit eddig tudok mire való AE rögzítés is van benne csak nem tudom mire jó az.
    Makróban is szép, éles képet csinál állványról mégjobb természetesen. Na ennyi jutott hirtelen eszembe, ha valamit rosszul írtam kérlek javítsatok ki mert még ez az első komolyabb digitális gépem. először azt sem tudtam mi van, még szerencse, hogy magyar menü lakozik benne! :))
    Kell valakinek kép majd küldök, de már egy Holdasat feltettem ide a fórumba, az szabadkézből készült
  • Mr_Rob
    #4
    színkiemelés, színcsere is volt az s2-ben. Remélhetőleg az optikán javítanak, az egy kicsit gyenge pontja volt az elődnek
  • ViperNet
    #3
    "a Színkiemelés és a Színcsere módok drámai hatások létrehozását teszik lehetővé a fényképek és videók esetén is"
    Ez tetszik! Jó kis gép lehet...
    Már csak néhány, a gép által készített (és persze félprofi fényképész által is) képet kéne feltenni, hogy mégis látni lehessen a tudását...
  • szgege
    #2
    Videótömörítés van már benne?:)
  • Sundance
    #1
    Külön video gomb az S2-ben is volt.