39
Hozzá tudom rendelni a programokhoz, hogy melyik melyiket használja, vagy ezt csak általánosan a Windows kezeli?
  • Carmageddon
    #39
    Alaplapi
  • lobig
    #38
    na azt neked milyen hangkártyád van mesélj
  • lobig
    #37
    6 éves a topik te elvetemült
  • Carmageddon
    #36
    Vannak már sokkal jobb hangkártyák amik sokkal többet tudnak több 100.000-res azt vedd meg.
  • lobig
    #35
    miről beszélsz?
  • Carmageddon
    #34
    van már jobb is.
  • zeoos
    #33
    Roland Cakewalk UA-1G kulso audio interfesz ... nagyon fullos cucc, egesz elfogadhato aron ... mondjuk a hozza valo Roland RH-D20-al szol szinte tokeletes felett egy picivel :)
  • High end PC #32
    Nekem már az alaplapi integrált hangkártyán is be lehet állítani a driver-jében, hogy különböző kimeneteken ugyanazt, vagy két különböző forrásból levő jelet adjon ki.
    A jobb hangkártyáknál szintén gyári driver-ből megtehető ugyanez, szóval, egyáltalán nem egy ördöngős dolog.
  • Rag Oil
    #31
    általában pl ha leszeded a nlitle kodeket vagy valamit ott be lehet álitani a hangkártyát sött ha olyan a lejátszód akor mégjobban ...
    a játékban szerintem megint be lehet bár nekem nem játékra vanagépem ezért nem tudom... viszont mi a fasznak studió minöségü hangkártya egy játékhoz? nem kell ide maudio hogy megszolaljon a studio creativ rol is megy lazán? miért?
  • Rag Oil
    #30
    nem mindegyiknek.
  • lobig
    #29
    2 HANGKÁRTYA
  • lobig
    #28
    én vagyok a téma indító blee
  • DonnieBrasco
    #27
    Ha tv+monitort használ az is lehet ugyanaz, mintha 2 monitort használna - ez akkor igaz, ha SPDF vagy VGA kimenetre kötjük a TV-t. RCA-s TVout-os kártyám még nem volt :)

    DB
  • DonnieBrasco
    #26
    Tunerkártyának alapból van saját lineout kimenete.... :P

    DB
  • lobig
    #25
    ehehhe
  • Zetorg
    #24
    ati kártyán be tudtam állítani, hogy a film menjen teljes képernyőn a tv kimenteten és a lejáccót le tudtam rakni tálcára.közben a gépen/monitoron tudtam bármit csinálni, mondjuk játékot nem próbáltam...
  • MrTressy
    #23
    na de az két moncsi nem tv kimenetre kapcsolt tv...az egy kicsit más tészta
  • martin01
    #22
    gyerekek!
    újra vágták a gépem,okos gyerek leszedte a hangkártyadriver-t ezért nem tok játszani és azt se tom hogy milyen a hangkarim.
  • schrank
    #21
    játszál akciósat azt majd azt mondod neki film
  • lobig
    #20
    ez mondjuk kicsit más mint nálam...
  • lobig
    #19
    na köszönöm a hozzászólásokat, majd kipróbálom...
  • DummyBoy
    #18
    Keress hozzá applikációkat :) Menni fog tuti, csak olyan applikációk kellenek amiken kiválasztható melyik hangkarit használják ...

    Nállam ez úgy volt megoldva, hogy egyik moncsin + alaplapin TV tuner kártya képe + hangja, másikon meg BF2 kép + hang ... Én BF2-ztem, a Leányzó meg a Tuner távirányítójával kapcsolgatta magának a csatornákat :)
  • lobig
    #17
    szerencsére nem parázik miatta :)
  • DonnieBrasco
    #16
    Annyira szar az alaplapi integrált recsegőm, hogy amikor megvettem egy Audigyt, az integráltat visszakézből BIOSban örökre letiltottam :)) azóta is úgy van, úgyhogy ilyen trükkök megfigyelésére még csak esély se volt :)

    DB
  • MrTressy
    #15
    az elsödlegesség nem azt jelenti hogy csak az müxik,hanem hogy alaphelyzeben a programok játék stb azt fogja keresni.De attól még kilehet választani a másikat is és kezelni fogja teljesen függetlenül.Akár 2 winampal is kitudod próbálni az egyiket az elsö hangkártyára teszed a másikat meg a másikra.Teljesen függetlenül fognak menni.
  • MrTressy
    #14
    Számomra inkább az jelent gondot hogy adod meg hogy a barinöd csak filmet lássa ne a fifát is :)
  • MrTressy
    #13
    na bazz rossz gomb na még 1x -sosem nézted még a settings/control panel/sound and audio devices ikont?Azon belül is az audiófült.És ott kilehet választani melyik hangkártya legyen az elsödleges.És ott lehet még kiválasztani a hangkártyához tartozó hangeröszabályzót is.Gond nélkül müködik
  • MrTressy
    #12
    sosem nézted még a controlpanel
  • DonnieBrasco
    #11
    Ez elég érdekesen hangzik, sőt hihetetlenül, persze ettől még lehet igaz :)
    Ilyenkor külön hangerőszabályzót is ad a Windows? Hogy van ez?

    DB
  • MrTressy
    #10
    legtöbb játékban ki lehet választani az audio hardvert.winamp is tudja ezt.Film lejászáshoz meg ajánlom a media player classicot mert abban is meglehet adni hogy melyik audio hardvert használja.Nem egy nagy vasziszdasz
  • DonnieBrasco
    #9
    Ilyeneket jó ellőni, pláne konkrétum nélkül, de ha directX van a gépen (márpedig ha játszik valaki vele, akkor elég biztos, hogy van), az pedig csak 1 hanggenerátort tud használni. Ilyenkor hiába van hátul kimenet az integrálton és a külön hangkártyán is, csak az egyikből fog hang kijönni.

    DB
  • Punker
    #8
    win alatt is megy, jópáran úg yjátszanak hogy a játék megy a hangkártyáról és a TS az integráltról.
  • Anubys
    #7
    (Na ebből látszik, hogy ki milyen régóta gépezik... :)

    DOS alatt ment, a vinfossal felejtsd el... (de azért meglebegtetem a gumicsérkét, hátha...)
  • schrank
    #6
    szóval megoldható csak akkor mindenhol mindent lehet hallani egyszerre
  • Met
    #5
    ez simán elfért volna kb. 20 topicban
  • Rafaelo
    #4
    nemtudom én elinditok egy filmet hallani közben megy a winamp meg egy játék
  • Cat #3
    mi ebben az extra? ha egy adott játékprogramban nem is, de filmlejátszásnál biztosan meg tudod adni milyen kimenetet használjon a gép.
  • schrank
    #2
    te már hallottál ilyenről vagy csak elkezdted nézni a nájkrájdert mert a kitt se tudott ilyeneket hát még egy hagyományos PC
  • lobig
    #1
    Sziasztok!

    A téma címében már benne van a kérdés, de leírom egyértelműbben.
    Adott a 2 hangkártya (1db SB Audigy 2 és 1db alaplapi Realtek AC'97) és azt szeretném, hogy valami módon meg tudjam oldani, hogy egy program az én általam kiválasztott hangkártyát használja.
    Mondok egy példát:
    Mondjuk a barátnőm szeretne nézni valami DIVX-es filmet, kép és egyik hangkártya kikötve a TV-re (ez eddig működik is), én pedig közben a másik hangkártyával tudjak például FIFA-zni..
    Na ehhez várom a segítségeteket, van e megoldás a problémámra!?

    Üdv,
    lobig