52
  • kukacos
    #12
    A hadsereg meg úgy 700 milliárdot...
  • Tiberius B
    #11
    És eléggé nem kifizetődő, mert ha enni adnának neki, még segíthetne vmikor, és nem gyűlölné meg őket az egész népes család.
  • NEXUS6
    #10
    Igen a közép keleti ügy tényleg fontosabb. Hozzá tenném: most már.

    A régiók különböző fejletségéből adódó különbségek rengeteg problémát generálnak. Ezek megoldása nem egyszerű dolog.

    Persze léteznek gyors megoldások is. Ha látsz egy éhezőt, a problémájára 2 fajta gyors megoldás létezik: adsz neki enni, vagy lelövöd. Az USA nem habozik az utóbbit választani, még ha az a drágább megoldás.
  • Tiberius B
    #9
    Ide nézz el, angoltudás előny.
    NASA
  • Tiberius B
    #8
    NASA, ha jól tom, nem csak az űrkutatásról szól!!!
    National Aeronautics and Space Administration
  • archkoven
    #7
    Lehet, hogy én vagyok maradi, de én egyáltalán nem érzem olyan fontosnak az űrkutatást, szerintem a közelkeleti ügy sokkal fontosabb ennél. Egyébként meg nem hiszem, hogy elmenne a világ NASA mellett.
  • Nethyrrea
    #6
    bush bácsi leszarja az űrkutatást, amióta ő az elnök a nasa egyre kevesebb pénzt kap, a katonásdijára meg egyre többet költ.
  • Mardel
    #5
    Ez valamiféleképpen jót is jelent!
    Versenyhelyzetet teremthet és így talán felgyorsul némiképp az űrkutatás, mert számomra a nasa csak a holdra szálásval rukkolt elő, de annak már vagy 50 éve! :D
  • messen
    #4
    Áve!

    Ez a cikk nem az emberes, meg a tudományos célokat szolgáló utakról szól. A NASA most ébredt rá, hogy a versenytársainak nemsokára sokkal hatékonyabb eszközei lesznek/vannak a Föld körül keringő műholdak feljuttatására, illetve karbantartására. Nagy ívben tesznek ők a kutatásokra, amikor egy sok milliárdos üzletben csúszhat ki alóluk a talaj.
    A NASA elnökének inkább valami ilyesmi kérdést kellene intéznie a kongresszushoz: "Na, kedves okos bácsik, mondjátok már meg nekem, hogy mi a fenével fogjuk a kémműholdakat felvinni/szerelni/leszedni?

    Bocs. Bevettem a paranoid talettámat...

    Csürsz!
    Én
  • NEXUS6
    #3
    Az a gáz, hogy a háború miatt a katonai beruházásokat is meg kellett kurtítani. Az űrbeli játszadozás meg csak utána fog jönni. Szal szerintem olyan 70%, hogy valamilyen formában igazzá válik a cikk. Pl ha az USA nem lesz képes önállóan elérni a céljait (pl Holdraszállás).

    A Nemzetközi űrállomást egyre inkább magára hagyják, és látható, hogy azt már most sem lennének képesek csak saját erőből ellátni. Az Oroszok egyre inkább a fő üzemeltetővé vállnak, még ha a pénzt nem is ők adják.

    Tartok tőle nem lesz változás. A köv elnök valszeg demokrata lesz, az megpróbálja majd rendbe rakni azt amit ezek a barmok eltoltak. Külpolitika gazdaság államháztartás. Ha marad a republikánus vezetés, az meg még jobban bele fog sodródni a háborúiba. Pénz egyik esetben sem néz ki. Az amcsi űrkutatás virágkora, egybeeset egy gazdasági/ipari fellendüléssel, ez most nincs sehol. Illetve van, India/Kína.

    Szal az amcsi űrkutatásnak lehet hogy tényleg meszeltek.
  • Pharaoh
    #2
    LoL. nasa kap 17 millát a háború meg 72-t.

    Remélem a kínaiak előretörésével beindul egy újabb űrverseny, mert mióta nincs verseny eléggé nagy a pangás.
  • Kis-Bob
    #1
    Ez presztízs kérdés az USA-nak. Lesz még itt változás.