19
DVD Handycam felvétel vagdosása
  • kRockA
    #19
    tudom, beírtam egy másik topikba is, de tényleg fontos
  • kRockA
    #18
    problémám: a kamera egy minidvd-re vesz fel, vszeg valami dvd formátumban, de én ezt szeretném gépre digitalizálni. Ha berakom a minidvd-t, akkor előjön az általános ablak, hogy megnyitás/ne csináljon semmit...ha megnyitom egy lejátszóval, pl bs player simán lejátsza, de nem tudok vele semmit sem csinálni. TotalCommander nem látja a filékat, és nem tudom koncertálni sem. Sony Vegasban akarom szerkeszteni, de az sem olvassa be...valaki esetleg tudna segíteni? Valami progi az ilyen kamerákhoz? (nem az enyém, így nem tudom most megmondani a pontos típusát, de aki egy kicsit is ért ezekhez plz szóljon)
  • zakika
    #17
    szerintem sima mpeg2 ment a DVDre igy eleg kicsimagolni a vobot es szerkeszteni premierben pl.
  • CaviaR
    #16
    Milyen kamera az, amin nincs kimenet, és valami lehetetlen formátumba ment DVD-re? Nemhiszem, h ilyenért pénzt kérnének, szal nézd meg jobban. Kell, h legyen rajta legalább egy firewire-nek.
  • mousee
    #15
    Más kimenet nincs rajta :P
  • drob
    #14
    hagyjuk ...
  • mousee
    #13
    Ki-be menet...pfuu... A kis DVD nem elég kimenetnek? :PP A file-okat már leírtam, csak program kéne, amivel szerkeszthetem ezeket a file-okat :PP
  • drob
    #12
    :P (ha már Te is ...)
    progik: #2
    a ki-bementere még nem válaszoltál...
  • mousee
    #11
    De ha nerovisionnal szerkesztettem, pl tettem alá szövegeket, vagdostam ki részleteket, effekteket tettem bele, úgy nem romlott a mínősége... Olyan progi kéne, ami ugyanezeket tudja, csak sokkal több effekt van benne :P
  • alph4
    #10
    Egyébként meg nem tudod felmásolni a gépre a DVD tartalmát vagy mi?! Ez a legegyszerűbb...Csak utánna már romlik a minőség, ha újraszerkeszted és tömöríted...
  • alph4
    #9
    Ilyen cuccokat nem szabad venni!!! A lehető legrosszabb digicamerák ezek....És még reklámozzák hogy milyen jó....
  • mousee
    #8
    Handycam kamera kis 8cm-s 1,4 gigás mini dvd-re ír...
  • drob
    #7
    milyen kimenet van a kamerádon és milyen bemenet van a gépeden?
  • mousee
    #6
    Akkor már csak 1 kérdés... Mivel tudom a felvételt ilyen DV avi-ba bedigitalizálni?:P firewire portom nincs :)
  • drob
    #5
    bocsi, firewire porton keresztül nincs miőségvesztés, dv avi veszteségmentes "tömörítés" ...
  • mousee
    #4
    hogy annak nem romlana :)
  • mousee
    #3
    Ez már korábban is eszembe jutott, de így rengeteg a "mínőségvesztés". Valami olyan kell, ami úgy szerkeszti a felvételt, hogy annak romlana a mínősége.
  • drob
    #2
    digitalizáld be vágóprogival dv avi formátumba és tudod vágni, effektezni ...
    progik pl: adobe premiere, pinnacle studio és pinnacle liquid edition, win. movie maker, vegas, ulead studio
  • mousee
    #1
    Üdv emberek!!

    Van egy DVD dvr92se handycam kamerám, amihez sajna alapból nem jár felvétel vagdosó szoftver. A kamera VR módban 3 file-t készít, akárhány felvétel van. A file-ok: VR_MANGR.BUP; VR_MANGR.IFO; VR_MOVIE.VRO.

    Ezekből a VR_MOVIE.VRO a legfontosabb, túlképpen ez tartalmazza a felvételt. A kérdésem az lenne, hogy tudok e olyan programot, ami kezeli ezt a VRO típusu file-t. Eddig a NeroVision expresst használtam, tökéletesen működik vele, csakhát a nerovision nem tud túl sokat néhány effekten kívül. Olyan progi kéne, ami több effektet, és vagdosási lehetőséget ad.

    Segítségeteket előre is köszönöm.