21
Külső meghajtókkal kapcsolatos dolgok
  • sovatalevi
    #21
    oke,koszi szepen,a monitorom is annyi volt egyebkent.
  • akyyy
    #20
    kb. 40ezer
  • sovatalevi
    #19
    az 1000 GB S Kulso meghajto mennyit er?vagyis kulso HARD?
  • Dani0017
    #18
    köszike!!!:)
  • llg
    #17
    Igen, jó lesz. Alaplapodon van 6db SATA csatlakozó, ebből kell egy darab a vinyónak. Ahhoz, hogy használni tudd, kell még egy SATA kábel (lehet, hogy adtak az alaplaphoz), meg a tápegységeden egy satatáp csatlakozó.
  • Dani0017
    #16
    hali
    1kis segítséget szeretnék kérni,ha lehet:)
    szeretnék venni a gépembe 1Belső winyot a régi helyére.ezt néztem ki:: http: //www.arukereso.hu/merevlemez-c3103/samsung/500gb-16mb-7200rpm-sata2-hd501lj-p9850693/#termek-leiras

    és nemtudom hogy jó-e a gépembe:)alaplapom: http://www.rufusz.hu/termek/gigabyte-ep45-ds3r-atx-lga-775-intel-p45-ich10r


    beletudom rakni azt a winyot abba a alaplapba?lécci válaszoljatok elöre is köcce!=)
  • akyyy
    #15
    Milyen külső vinyót érdemes most venni?
    lg 320 gb usb & e-sata??? jó-e?
  • Bigmate
    #14
    Ok, megvan minden. A formázás után a probléma megoldódott.
  • Bigmate
    #13
    Tudom, hogy mit vettem, köszi. :) IDE típusú 200 GB-os Maxtor Diamond Plus winyó. És külső, igen. USB-s. :)
  • Bigmate
    #12
    No közbe itt részletezem az eseményeket:
    A lemezkezelőben átállítottam a nézetet kötetnézetről lemeznézetre, így már látható volt a meghajtó. Inicializáltam, aztán létrehoztam egy új partíciót, ami a Z betűjelet kapta. Ezután már a Sajátgépben látható már a meghajtó, de a kapacitása 0 bájt. Ezt formázással próbálom orvosolni, itt tartok most. A formázás folyik. Addig, ha valakinek van valami ötlete, hogy hogyan ismerhetné fel a sajátgép a tényleges kapacitást, írja meg. Köszönöm! Majd még jelentkezem. :)
  • Bigmate
    #11
    Helló!

    Köszi a segítséget, ezt így már mások is mondták, de le tudnád írni, hogy a lemez-kezelőn belül hova kell kattintgatni? Mert én sehol sem találok olyasmit, hogy formázás... Köszi előre is.
  • mrzed001
    #10
    Belefutottam egy hasonlóba egyszer: a wincsi amit beletettem 200GB-os volt, tele adattal, és Dynamic.
    A fránya USB rack meg csak Basic-et volt hajlandó elfogadni
    Szóval minden adat le, újraparticionálás Basic-re, format, és ment
  • DanielT
    #9
    Piros? Király! Köszi szépen!
  • Zetorg
    #8
    jah, de azt írta, hogy külső meghaljót vett :)

    lehet ő sem tudja, hogy mit vásárolt :D
  • AnonymouS
    #7
    hogyha IDE to USB-t vett, akkor merevlemezes és az csak akkor működik, ha masterra van rakva
  • gabber_saviola
    #6
    jumper

    kössél belém ^^
  • Zetorg
    #5
    usb-s cuccokon nincs jumper

    DanielT-jé a helyes válasz, nyeremény egy piros hangszoró
  • Lacc
    #4
    junper? :)
  • gabber_saviola
    #3
    masteren van a junper???????
  • DanielT
    #2
    A benne lévő merevlemezt a verzérlőpult/felügyeleti eszközök/lemezkezelés opciónál meg kell partícionálni/formázni. (persze csak akkor ha előtte még nem használtad máshogy a vinyót)

    Ez az első és legvalószínűbb tippem.
  • Bigmate
    #1
    Sziasztok!

    Vásároltam egy külső meghajtót, és van egy problémám.
    Lehetséges, hogy erről volt már szó, de én nem találtam ilyesmit.
    Szóval az XP felismeri, mint USB Device, de a Sajátgép-ben a meghajtók között nyoma sincs a csatlakoztatásnak. Tud valaki erre megoldást? Hogyan tudnék rá adatokat pakolni, vagy felismertetni, mint meghajtót?

    Előre is köszönöm!
    Üdv: NM