33
Ki vegyen Macintosht
  • bestGP
    #33
    persze h mac-éri játékra még 'fejletlen', munkára ezerszer ütösebb pl egy macbookPro akár már a 13'4 es is
  • ZsBalintka
    #32
    Szevasztok!
    A napokban sikerült szert tennem egy PowerMac 7500-as ra. Elég régi modell de ez van. Milyen Op rendszert kellene raknom rá amit még elbír?
  • tomcat1
    #31
    Attól függ milyen munka?
  • rokika
    #30
    Szevasztok! Hogyha elsősorban szerkesztésre, munkára és nem játékra akarom használni, megéri Mac-et venni PC helyett?
  • ZilogR
    #29
    Nekem nagy szükségem lenne egy laptopra - a mai hagyományokkal ellentétben kis teljesítményű tökéletesen megtenné (tekintve, hogy otthon egy pI-est használok 233MMX + 96MB RAM + 4MB 800x600 SVGA Win98SE és szinte be sem kapcsolom, csak Palm-ot archiválni, némi pdf-et olvasni, szöveget szerkeszteni és táblázatkezelni). A munkahelyen természetesen egész nap PC előtt ülök és az WinXP-t futtat - amivel semmi bajom. De valahogy szöget ütött a fejemben, ha már olyan gépet vennék, ami legalább olyan jó, mint az otthoni és tudom hozni vinni bármerre és tud kompatibilis lenni az Office-szel, akkor miért ne egy Mac legyen. És akkor a harmincadik Dr. Szöszi :P ismétlésben feltünt egy iBook G3 azzal a gyönyörű hivalkodó külsejével és meg is született az elhatározás.

    Na, akkor már csak azt szeretném megtudni, valóban megoldott, hogy oda vissza tudjak fájlokat küldözgetni a Win és a Mac megfelelő programjai között? Mert akkor Mac.

    Mennyit kóstál manapság egy ilyen "szendvicssütő"? "Jobb-e" teljesítményben, mint az én kis pI-em?

    Hozzáértők segítsetek!

    -=ZR=-
  • geri777
    #28
    Valaki lefotozná az othooni mac gépét lécives
  • kovy79
    #27
    Az Alienware is pc alapú gépeket csinál.
    Bár lassan a Mac is beáll ebbe a sorba...
  • vinjos
    #26
    hello

    hát nem tudom biztos jo én direkt kiprobáltam bementünk egy haverral egy ilyen üzletbe egy emac-elé leültünk osx vol rajta .......de nem nyügözött le....amikor elinditottunk egy "komolyab programot " zeneszerkesztöt=garagebedzs---lehet hogy rosszul irom..de aszittük hogy nem inditotta el ...1-perc mulva töltötte be.....
    ...........

    a pc-is tud olyan jo lenni csak azt is meg kell fizetni mint pl:alenvare..vagy más márkás pc-ken-----és akkor nem fogsz kék halált látni!!!!!!!

  • tomcat1
    #25
    Az árakat látva nem tudom mikor fogok én ilyen monitor előtt ülni...
  • Anubys
    #24
    Irigyellek... Én meg itt sínyvedek a pöce előtt... Basszus, jönne már ki végre az új Micro Amiga One széria. Alig várom. :)

    Milyen konfig amúgy?
  • Anubys
    #23
    Ha komolyabban CSAK játszani akarsz, inkább konzolt vegyél...
    Ha mindenre akarod egy kicsit használni, de semmire sem komolyabban akkor pécét...
    Ha legkevésbé játszani akarsz, de egy fix, megbízható gép kell, akkor Mac, Amiga One vagy Pegasos... Ez utóbbi a legolcsóbb, de itthon nehéz beszerezni.
  • Roger6
    #22
    Bocs a nagy képért, de így legalább jól látszik minden részlet... MacOSX 10.4-es Tiger operációs rendszer van a gépen. Semmi gond nem volt még vele, pedig engem gyorsan ki tudnak készíteni a gépek... :)
  • Roger6
    #21
    [IMG][/IMG]
  • Duddits
    #20
    Én a Szigeten MAC-os gépekkel tudtam internetezni... Elöszőr vagy 5 percig tartott rájönni, hol a net... Coca-Cola MAC-es gépeket hozott magával a Szigetre. A kezelőfelülete tök jó, jól néz ki, meg minden. Úgy mélyebben nem merültem bele, mert csak interneztem rajta..
  • Frosty01
    #19
    tudsz nyomni egy screenshotot a kezelőfelületéről?
  • Roger6
    #18
    Az egyetlen hátránya a horrorisztikus ár. A cég is használtan vette a gépeket, semmi gond nincs velük.

    Játékokkal kapcsolatban: www.pure-mac.com , ott találsz hozzá egy két játékot, főleg demók... Mondjuk én még sohasem játszottam ezen a gépen, eszembe sem jutott...
  • Lammer
    #17
    najo de a dual G5 odab4sz azert az x86nak rendesen, amelett, hogy Roger6nak igaza van, a macesek nem nagyon nyavalyognak "kekhalal" meg iylen jopofa dolgokrol, mint mi pcsek... en is ha tehetnem es lenne ra dellam, mar g5tel zuznam :DDD
  • orkenyid
    #16
    Ezeket tudom hogy mennek macen is: Warcraft II, Warcraft III + kieg, Diablo I-II
  • The FlashBack
    #15
    pár?
  • Roger6
    #14
    Én Macintosh-on dolgozom, mint számítógépes grafikus. Mac-et nem azért kell venned, hogy játszhass rajta, arra ott a PC. Ha viszont egy bajtársat akarsz a munkában, aki sohasem hagy cserben, akkor Mac. Szerintem sokkal megbízhatóbb, mint a PC, és hát valljuk be, vírus sem nagyon készült Mac-re...
  • thiefpaper
    #13
    Árak:
    Power Mac G5
    iMac
    PowerBook

    Szóval vannak árak rendesen. :)
  • Punker
    #12
    Mac jóval drágább mint ha PC-t vennél (itthon biztos)
  • tomcat1
    #11
    És szerintetek othonra gépezni inkább megéri -e?
    vagy mndegy?
  • thiefpaper
    #10
    Találtam egy jó címet: http://www.macgamefiles.com/
    Játékdemók vannak rajta mac-re. Meglepően széles a választék.
  • Lammer
    #9
    starcraft is megy rajta faszan amugy komolyra forditva a szot van ra ugyanugy: Stubbs The Zombie, Doom3, UT2004, American's Army,Halo stbstb... szal vannak ra modern gamezok is boven...
  • tomcat1
    #8
    azt tudom pl a championchip manager kijött mac-re is...
  • CattiBrie
    #7
    Macintosh
  • PyRex
    #6
    pedig pár game megjelent Mac-re is...
  • bertino
    #5
    jah... én még csak hallani se hallottam róla sose, hogy Mac-en valaki játszott volna :-)
    természetesen ez nem jelenti, azt, hogy nem lehet, engem is érdekel ilyen szinten
  • thiefpaper
    #4
    Biztos vannak rajta játékok, de a legtöbb ugyebár PC-re és Windows-ra készül (főleg ugye a DirectX miatt).
  • neuro
    #3
    "macintosh"
  • kovy79
    #2
    Na látod, erre én is kíváncsi vagyok! Valaki Mac-es igazán felvilágosíthatna minket.
  • tomcat1
    #1
    Szerintetek jatekhoz megeri?