10
  • dez
    #10
    Adott esetben igen, de nem feltétlenül. Sokaknak PCI-E + DDR-es alaplapjuk van már (nekem is).
  • dez
    #9
    Megtennéd, hogy csipőből tüzelés helyett előbb értelmezed, amit írtam? Segítek: olyan DDR2-ről van szó, ami már mindenben gyorsabb, mint a DDR. Tehát nem épp a 667-esről, de még a 800-asról sem. (Mellesleg legtöbb helyen az 533-as van kb. egy árban a DDR400-assal, és fölfelé kvázi exponenciálisan emelkedik az ár.)
  • Tiberius B
    #8
    Eddigi ismereteim szerint sajna a vidokártyáról nem is beszélve.
  • Punker
    #7
    DDR2 már most olcsóbb.....
  • dez
    #6
    Na igen, de mondjuk úgy egy év múlvára már remélhetőleg érdemes lesz átállni DDR2-re. Azaz már jó ára lesz olyan DDR2-nek, ami mindenben gyorsabb, mint egy DDR (tekintettel arra is, hogy procit és alaplapot is cserélni kell).
  • dez
    #5
    Pontosítok: a mobilos táblázatban mindegyik 7xxx-es, sőt 5xxx-es dual-core, akkor kötve hiszem, hogy desktopon egy családban (6xxx) kevernék a kettőt, ráadásul úgy, hogy jóval alacsonyabb órajelet kap a singe-core, közben a számozás alig különbözik.

    Itt inkább arról van szó - legalábbis nekem nagyon úgy tűnik -, hogy az Intelnél a single-core egy év múlvára teljesen leszorul a "Value" kategóriába...
  • dez
    #4
    "első Conroe magos processzorok a Core E6000 sorozat tagjaiként látnak napvilágot, egy-, illetve kétmagos változatokban. Egészen pontosan négy chipről van szó, az E6700, E6600, E6400 és E6300 jelzésű változatokról, amelyek sorrendben 2,66, 2,40, 2,13 és 1,86 GHz-en futnak, 4, illetve 2 MB másodszintű gyorsítótárral. Az első kettő ikermagos, míg a második páros hagyományos egymagos felépítésű, az FSB frekvenciája egységesen 1066 MHz."

    Szerintem ez is tévedés. A táblázat alapján mindegyik dual-core.
  • MacrosTheBlack
    #3
    hiszen már a Windows is támogatni fogja a DDR2 memóriát és az új foglalatot
    Már Bill Gates is személyesen? Eddig nem? Nem Windsor lett volna?
  • [NST]Cifu
    #2
    Ebből nekem úgy tünik, hogy az (A)M2 legalább két évig kihúzza (2006-2007), de lehet, hogy még tovább...

    Hát ha ez lesz a helyzet, akkor úgytünik nehéz lesz kibekkelni az (A)M2 utáni DDR3-as rendszerekig...
  • roliika
    #1
    Most komolyan! Ki tudja követni a proci fejlesztéseket? Miért nem lehet megállapodni 1 fix szabványnál, ami jól bővíthető és az lenne 1-2 évig?
    Miért kell hetente valami extra hülyeséget kitalálni? Kezdem unni...de komolyan.