12
hálo kártya fizikai cim át irás
  • Pheel
    #12
    http://www.sg.hu/forumkereso.php?mit=hálózat&hol=topic
  • Zsolo007
    #11
    Igaz...teszteletem :)
  • orkenyid
    #10
    nincsmit
  • mumu12
    #9
    KÖSZI A SEGITSÉGET
  • orkenyid
    #8
    Igen, akkor átállítod hogy ne "not present" legyen és beírod a régi kártya címét :) Egyébként meg nem kell vele sokat szórakozni, egyszerűbb ha újraregeled a kártyát és kész.
  • mumu12
    #7
    freemaan, nekem most aszt irja not present, nincs jelen, és ha meglesz a másik gép akkor csak beirom a régi kártya fizikai cimét és jó lesz?????
    Bocsi az értetlenkedésért
  • orkenyid
    #6
    Ez hülyeség :) Nem a MAC címből állapítja meg a win hogy milyen kártya, arra ott az eszközazonosító. Nyugodtan be lehet írni bármi címet.
  • Zsolo007
    #5
    Át lhet írni....

    Bemész vezérlőpult/rendszer/hardver/hálókártyád tulajdonságai/Haladó/Hálózati cím/fizikai cím/esetleg network address, oldalt bemásolod a régi hálókártyád fizikai címét, amit windowsban a parancssorban ipconfig /all paranccsal nézhetsz meg. Arra kell figyelni, hogy lehetőeg azonos típusú legyen a két hálókártya, de legalábbis azonos sebességű, ugyanis a mac átírásával a rendszer is máshogy fogja azonosítani (hiszen pont ez alényeg), és ha mondjuk egy 10-es kártyának írod át a MAC adressét egy 100-aséra, akkor bizony 100asként fogja felismerni a rendszer, sé az biz nem jó :)
  • orkenyid
    #4
    Nem nehéz átírni: Eszközkezelő (Device Manager)/Hálókártya tulajdonságok/Speciális (Advanced)/Helyi hálózati cím vagy valami hasonló (Locally Administrated Address).
  • Dodo55
    #3
    Fizikai címet(MAC Address) elég nehéz átírni. Elméletileg át lehet regisztrálni a netet egy másik macre, legalábbis chellonál át lehet. Egyik megoldás, hogy átregisztrálod, a másik, hogy veszel egy routert, és beállítod neki a régi géped mac címét. Ha nincs átregisztrálási lehetőség interneten keresztül, akkor az ügyfélszolgálatnak kell szólni, és ők meg kell, hogy csinálják.
  • Thanatos
    #2
    elvielg a hálókártyának is tudnia kell...., elgalábbis nekem igy rémlik :)
  • mumu12
    #1
    Űdv: egy kérdésem lenne, le szeretném cserélni a gépemet, de ktv netem van,
    ami a hálokártya fizikai cime alapján azonosit, hogy birom át irni a új gépemben
    a hálokártya fizikai cimét??? ME alatt tudtam (winipcfg) de xp(ipconfig dos mondban megy és nem tudom) nem birom , kérném a guruk
    segitségét!!!!