35
  • booyaa
    #35
    És a tengerekkel mi a helyzet?Annak is köbö a 10 %-át ismerjük és amikor a szökőár "kidobott" egy pár furcsa dolgot akkor meg csak hápogtak a tudósock hogy ez meg mi a tököm...
  • Del Sonar
    #34
    Elveszett világ... blablabla.
    Csak az emberek még nem fedezték fel a környezetüket. Idővel meg új fajok jöttek létre.
  • CsabiDuke
    #33
    Vannak Veszprémben is ilyen szelektív hulladékgyüjtő kukák, de sajnos mint tapasztaltam egy kocsiba öntik őket, ugyan abba a légtérbe, ugyhogy keveredik rendesen... így nem igazán látom értelmét a szelektív gyüjtésnek, pedig amugy jó dolog.
  • aroncohen
    #32
    Milyen szép a természet világa! Vannak még újdonságok!!! Ezt szeretem!!!
  • PeeVee
    #31
    hát ja kb... tök jó, hogy vannak ilyen kis rejtett fajok : ) és remélem fajták is!!! pl a vizben! :) áhh... na mind1.. nem lehet mit csinalni, hatalomvágy, kapzsiság... de én azért tennék 2x 3x ennyi szelektív kukát mindenfele... baz 20kmre van legközelebb ;) velencei-tónál lakom!! pf... nem ártana ide is 1-2 telep!! siman sokkal több kivalgoatott szemetet vinnének az emberek.. na de nem rajtunk múlik-sajnos-, és igy van ez a fajokkal is!
  • roliika
    #30
    Még szerencse, hogy a tengert nem ismerjük, és a benne lakók 90%-át mert különben az is ezen a listán lenne.
  • Ironka
    #29
    Egyes becslések szerint még gyakrabban.

    Jelenleg az összes madárfaj egynyolcada, az összes emlősfaj egynegyede, az összes kétéltű egyharmada vagy pl az összes teknősfaj fele veszélyeztetett vagy áll a kihalás szélén. És ezek csak gerincesek...
  • Ironka
    #28
    Pedig élnek. Ezek fakúszó kenguruk. Eddig 9 fajuk volt ismert.
  • phunky
    #27
    sztem az nem kenguru nem hiszem h 2200m-es magasságban élnek a dzsungelben

    DE attól független télleg ari
  • sonicXX
    #26
    Olyan édi az a kenguru a jobb alsó képen :)
  • sz4bolcs
    #25
    Szegényeeek :D
  • Szefmester
    #24
    Kár volt "felfedezni" őket... Most a világ összes állatritkaság gyüjtője oda fog menni és "beszerez" magának pár új "kiskedvencet"
    Újabb fajok a kihalásra ítéltek hosszú listáján :(
  • FeketeFény
    #23
    Végük!
  • senoy
    #22
    Csatlakozom az elottem szolohoz.
    "...látszott, hogy ember oda még nem tette be a lábát..."
    Hat nosza menjunk el oda is,csinaljunk belole turista paradicsomot.Milyen jo lesz nekunk.
    Azt hiszem nem lepodnek meg rajta,ha ez par ev mulva bekovetkezne.De oszinten remelem,hogy nagyot tevedek,es ujra elfelejtjuk azt a helyet.
  • nexagon
    #21
    Szerencsétlen élőlények!!!!! Megtaláltuk őket. Már ezek a kis lények sincsenek biztonságban tőlünk!
  • FtranX
    #20
    "hihetetlen, és egész eddig abban a hitben éltünk, hogy csak a tengerek mélye maradt ismeretlen számunkra."

    nem egészen. Eddig is sejtették, tudták hogy az ilyen érintetlen esőerdők még rengeteg ismeretlen fajt rejtenek.
  • Tetsuo
    #19
    Állítólag az esőerdőkben még többszázezer (ha nem millió) ismeretlen faj él..
  • HöfEE
    #18
    Először is nem a mi fajtánkról van szó nem is arról beszéltem , másodszor a kuss két s.
  • papabear
    #17
    Ha igazán környezetvédő lennél, most nem díjaznád ezt a felfedezést, hanem sírnál miatta.
    Az élőlények eddig voltak védve. Már nincsenek.
  • Tinman #16
    Ej, de szép hír :-)
    Most, hogy látták a kutatók kérjük az egész övezetet katonákkal védeni. Maradjon már meg a maga ártatlanságában ez az ökoszisztéma! Én ezt kérem karácsonyra.
  • Shadow_THH
    #15
    hihetetlen, és egész eddig abban a hitben éltünk, hogy csak a tengerek mélye maradt ismeretlen számunkra.

    arról a szegény majomszerű mosómedvéről ahogy fogják eszembe jut az első sarkköri expedíció története, ahol a pingvinek ehhez a szőrös állathoz hasonlóan kíváncsian üdvözölték az embert (ugyanis még soha nem láttak olyat, ezért kedvesen odatotyogtak, megbíztak benne). Persze a pingvinek akkoriban az expedíció tagjainak gyomrában végezték :D szegény maki is lehet ment a levesbe :D
  • Atkamon
    #14
    Ez azér durva! Mióta lehetnek már ezek az állatok! Mi meg még csak most fedezzük fel őket aztán nem voltak nagyon eldugott helyen...
  • Emmegki
    #13
    "a barna béka fuuk, a madár lol"
    - szép neveik vannak :)

    Sajnos ez a "földi paradicsom" utolsó napjait éli mert fölfedeztük őket. Most hír lett, eljön még 5 kutatócsoport meg egy rakás orvvadász mexikómabékát lőni, Belepsch hattollú paradicsom madaráért meg egymást fogják ölni az állatkertek.
  • RpPRO
    #12
    Gyonyoru!!
    Remelem, nem lesz Tesco ott 5 ev mulva...
  • hugi_0
    #11
    Szepek, Csodalatosak.
    De errol a helyrol mar nem lehet elmondani, - erintetlen terulet.
    Sajnos 25 ember mar betette oda a labat.
    Valoszinu az ott elo oshonos emberekben is nyomothagytak a "feherek".
  • W B
    #10
    Kus!
    Akor is elöbb kihal a fajtánk, mint a Föld!
  • HöfEE
    #9
    És ez ellen tenni se lehet mert az embereknek se mondhatod hogy haljatok má éhen mert különben kihal valami.
  • Kis-Bob
    #8
    Ott a pont. Nem hiszem, hogy egy fejlődő országnak gátat szabnak az ilyen értékek. Lényegében Afrikában is sz@rnak a környezetvédelemre. Ahol lehet, a fű alatt kijátszák a törvényeket és az őröket is. Ami egyszerűen a megélhetés kényszerének tudható be.
  • KaBuTo666
    #7
    minden 25 percben kihall egy állat-növény fajta!
  • Riker87
    #6
    jaja iszonyat jó képek, mivel én környezetvédő vagyok nagyon díjazom ezeket a felfedezéseket
  • Mo.Organ
    #5
    A csajom is minden reggel meglepödik milyen egy új állat van melette. Azt közben csak én vagyok
  • Salty
    #4
    Micsoda állatok , csodálatos milyen új felfedezések történnek napról napra.
  • akyyy
    #3
    a barna béka fuuk, a madár lol, az utsó kép nagyon aranyos:D
  • Gladiator
    #2
    grat
  • W B
    #1
    Na ha valaki ki akarja írtani ez a világot az meglakol!