1023
  • kirol
    #1
    Ahogy egyere közeledik az Oscar-díjas Ron Howard filmjének bemutatója, úgy egyre több infó kerül napvilágra a világhírű DaVinci könyv alapján készülő játékról. A játék Charles Cecil kezei alatt készülget (akit a Broken Sword sorozat atyjának is nevezhetünk) a már kevésbé sikeres The Collectors csapattal együtt működve. Tehát a játék (mint ahogyan a BS 3. része is), 3D-ban fog pompázni nem kevés action elemmel megspékelve. Dan Brown könyve összesen 42 nyelvre lett lefordítva és közel 40 milla kelt el belőlük szerte a világon. Az utóbbi két évben, a hónaponta eladott 2 millió darabbal az utóbbi évek legsikeresebb és legjobban fogyó könyvévé vált.

    Ideje: Február 08, szerda, 20:08:41 Szerző: Rowland
  • kirol
    #2
    Videó: http://www.gamershell.com/download_12497.shtml




  • ibrik
    #3
    SPOILER
    Ebből is látszik, mekkora méreteket ölt manapság a néphülyítés.
    És ezért az "elhülyítettek" még fizetnek is...

    A könyv minden feltevését/állítását megcáfolták már azóta. És nem is elsősorban az egyház, hanem más neves tudósok.
    És az is kiderült, hogy azon dokumentumok, ami alapján a szerző megírta a könyvet, mind hamisítvány.
    Így magát a szerzőt is átverték.

    Közelebbit itt olvashattok a dologról (már majdnem egy éves cikk):
    Index - Kultúr - Hazugságot lopott a Da Vinci-kód írója
  • Botond #4
    A Csillagok Háborúja vagy a Gyűrűk Ura történetét is cáfolni tudjuk,de ettől még nem tartom néphülyítésnek. Menjél aztán nyomassad a második VHs fpseket,az a való világ és a tömör tények halmaza.
  • kirol
    #5
  • Thanatos
    #6
    izé, elkerülte a figyelmedet hogy ez egy regény?
  • Zsolo007
    #7
    de van akik eéhiszik ami benne van....
  • ibrik
    #8
    SPOILER
    A ti figyelmeteket kerülte el valami.
    Ha tényleg a kezetekbe vettétek volna a könyvet, akkor a legelején olvashattátok volna, amint Dan Brown a szerző azt írja, hogy a könyvben szereplő összes tény megfelel a valóságnak.

    Én egyszerű tényt közöltem.
    Többmillióan beették az egész rizsát, és most fellendítik a francia idegenforgalmat, mert többezren zarándokolnak el azóta a könyv hatására a "nevezetes" helyekre (pl. Louvre-ba, vagy a milánói Santa Maria delle Grazie-kolostorba vagy a párizsi Saint Sulpice-templomba, hogy megnézzék a regényben említett helyszíneket és rejtett szimbólumok után kutassanak. - ez részben idézet az előbbi hozzászólásomban belinkelt cikkből.)

    Mi ez, ha nem tömeges néphülyítés???

    Nem beszélve arról a tényről, hogy a sztori nagy részét szinte csak összeollózta.
  • ibrik
    #9
    De hozzáteszem, attól még a játék akár jó is lehet...
  • Takezó
    #10
    öö, szerintem meg olvasmányos, jó könyv az egyértelmű tévedések ellenére is :)
  • Guer
    #11
    szvsz nincs ezzel semmi gond
    a könyv jo az meg hogy ki gondolja azt hogy igaz és ki hogy nem azt lesza.....
    hogy ügyes marketing fogásaik voltak és iszonyatosat kaszáltak rajta az engem pl nem nagyon zavar, ügyesen csinálták...
    a sok hülye meg higgyen amit akar...
  • Sephi
    #12
    Ne haragudj , nem ismerjuk egymast , de te teljesen hulye vagy. Vagy esetleg unatkozol es nincs jobb dolgod.
  • vaaa
    #13
    A többi könyvében is vannak apró tévedések, de egy regénynél ( bár valóságosnak állítja be, külön kiemeli a forrását ), engem nem zavar.
  • ngcsnet
    #14
    TM HANKS 4EVER
  • ngcsnet
    #15
  • ibrik
    #16
    Neked meg mi bajod van?
    Sértegettelek talán? Vagy egyáltalán megsértettem valaki mást?
    Szerintem, NEM!
    Valós tényeken alapuló hozzászólásom volt a sztoriról - mégcsam nem is a játékról írtam közvetlenül.
    Szóval fogd vissza magad!
  • Sephi
    #17
  • Kou
    #18
    Te is megjártad ezeket a helyszineket és nem találtál semmit ezért most dúlszfulsz? :DDDDDDD
  • rezsofiz
    #19
    ne cseszegessétek, igaza van
  • Sephi
    #20
    A realista vilag unrealista irasait probalja felszinre hozni holmi 1000x megvitatott temakkal amik totalisan messze alnak ettol a forumtol mert senkit nem ertdekel az hogy mi igaz es mi nem hanem az hogy mikor jon mar ki a jatek.

    Szal cseszegetem mert ha nem fejezi be akkor ez a topik masrol sem fog szolni.
  • ibrik
    #21
    A te cseszegetésedről szól mostmár ez a topik.

    Ha valaki más véleménye nem tetszik, akkor "lehülyézed"?
    No comment...

    Élj csak a mesevilágodban és játsz reggeltől estig.
    De előbb szedd össze a szétgurult gyógyszereidet...
  • Sephi
    #22
    Apa nem en kezdtem el spamelni a topikot. Es gratulalok remek valaszaid vannak!
  • kirol
    #23
    Hát kicsit elfajulni látszik a téma. Nem nagyon kellene!
  • Thanatos
    #24
    hát az emg az ő szegénységi bizonyitványuk nem a könyvé szvsz :)
    ilyen erővel a dünet is be leehtne tiltani mert biztos van aki elhiszi hogy a sivatag szélén a saját overaljukba hugyoznak az emberek hogy visszaforgassák magukba a vizet :DDDD
  • Thanatos
    #25
    ismét csak azt tudom mondani hogy aki elhiszi az emg is érdemli :)))
  • Thanatos
    #26
    amugy emg aki iylen miatt "tzarándookol" el valahova, az nem is olyan nagy gáz, a franciáknak jó oszt annyi :)
    arról nem is beszélve hogy ezek közül a helyek közül meg nem egy oylan hogy amugy is érdemes megnézni, igy meg talán oylanok is megnézik őket akik amugy nem tennék :))))
    minden szarba van valami jó nem? :DDD
  • Thanatos
    #27
    és amig nincs más info akkor inkább ne is szoljon semmiről ugye? hát grat iqfighter... :)
  • Thanatos
    #28
    ésa itt a pont, a néphülyitésről szolo eszmefuttatás sokkal jobb ennél mint hogy nekiálnak egyesek ezen flamelni... :)
  • Sephi
    #29
    Ohh de reg nem talakoztunk. Latom modorod ugyanaz.

    Egyebkent a jatekrol :

    Ha ilyen szepen lesz megoldva akkor alig varom. Gondolom ebben is majdnem ugyanarrol lesz szo mint a konyvben szoval erdekes lesz atelni. En mar varom gamat es oszinte a filmet is!
  • Thanatos
    #30
    neked is ugyanaz amodorod szal semmi gáz... :)
  • Sephi
    #31
    Hulye.
  • Botond #32
    Nem szoktak úgy mesélni sztorit,hogy "gyerekek kamu az egséz,de ezt hallgassátok meg...". Tudom neked ez az első könyv amiről hallottál,mert a Blikk csak ezt kapta fel,de hidd el,más "kitalált történeteket" "elmesélő" könyv is él ezzel a hatáseszközzel,hogy próbál hitelesnek tűnni. Képzeld még a Harry Potter írója sem szokta azt nyilatkozni,hogy "ugyanmár,csak kitaláltam az egészet". Micsoda népbutítás. Bezzeg a felvilágosult Németországban anno elégették az ilyen szennykönyveket. Csak ma már más idők vannak,szabadon mehet a néphülyítés. Még az ilyen félanalfabéták is lehetnek könyvkritikusok,mint te.
  • tomee14
    #33
    Én elolvastam a könyvet és naon kircsi szal remélem a játék is jo lesz
  • David01
    #34
    Én is olvastam és szerintem is jo jatek lenne belőle.
  • Thanatos
    #35
    ezzel megint csak magadat minősited...
  • Derapo
    #36
    Nemtudom van-e közöttetek olyan aki még emlékszik, a nyolcvanas évek eleje-közepe felé volt a tv-ben egy dokumentum film aminek azt hiszem "olajfalók" volt a címe.Na azt magyarországon annyian bekajolták,hogy csak na.Az is csak hülyítés volt de annyira komolyan meg volt csinálva az egész film,hogy teljesen el lehetett hinni.Csupán az volt a rafinéria,hogy úgy lett felvezetve a tv-ben mintha az egész igaz lenne.Egy csomó díjat bezsebelt az a film.Most ezzel a könyvvel is ez a helyzet.Vagy említhetném az Idegleléses baromságot is amihez még direkt dokumentumfilmet is készítettek.Most akkor nem értem mi a baj azzal ha egy köny egy regény úgy kezdődik,hogy eu az egész igaz,meg hidd el....szerintem semmi.
  • Thanatos
    #37
    azt spec nem csak magyarországon kajálták be... :)
  • SASboy
    #38
    Kíváncsi vok milyen lesz a játék, de már várom nagyon.
  • kirol
    #39
    Majd kiderül, milyen lesz.
  • kirol
    #40