16
Milos Forman 1975-ben készült film Ken Kesey regényéből
  • McGrady
    #16
    jah énis így gondolom

    mod, írd le :D
  • mod
    #15
    Gyönyörű film, csak ajánlani lehet! Majd egyszer veszek egy nagy lélegzetet, és leírom a véleményem...
  • Quantumleap
    #14
    Én amúgy azt olvastam, hogy Kesey eleinte meg akarta akadályozni a film bemutatóját, mert hogy az nem a Főnök narrátorizálására alapul.
  • B0B0
    #13
    Nagyon nagy történet. Azok közé a ritka amcsi filmek közé tartozik amelyek értékesek. Jack Nicholson játéka és Milos Forman rendezése emeli a filmet az örök klasszikusok közé
  • McGrady
    #12
    itt 1 kis összegzés a könyvről :

    Ken KESEY

    SZÁLL A KAKUKK FÉSZKÉRE


    Merész, egycélú lendület, izgalmas cselekménybonyolítás, kitűnően megszerkesztett jelképrendszer, bizarr és mégis hiteles emberábrázolás jellemzi a művet. A színhely: elmegyógyintézet. A szereplők: ápoltak és ápolók. A téma: talpra tudnak-e még állni a szánalmas emberroncsok. A regény azt sugallja, hogy a reménytelen kiszolgáltatottságban is lázadni kell az embertelenség ellen, mert az áldozat - fájdalmas bár - nem céltalan: talán van még visszatérés az elveszett emberséghez.

    Első regény ritkán robban be olyan fergeteges erővel az irodalmi életbe, ahogyan Kesey regénye. Könyve azok közé a parabolák közé tartozik, amelyek egy allegorikus, mélyebb jelentés tolmácsolása mellett egyidejűleg a félelmetes realitás erejével hatnak. A lázadó írás nyomasztó, ugyanakkor katartikus, felemelő olvasmány.
    (Kesey fél-indián származású amerikai író, kábítószerek rabja lett, így az amerikai irodalom beváltatlan ígérete maradt.)
  • McGrady
    #11
    oks
    van még vki aki látta? aki nem annak keresek 1 kis leírást hogy kedvet kapjon hozzá
  • gabber_saviola
    #10
    láttam , megvan, alapfilm ....ennyi
  • McGrady
    #9
    nem drogozom.
    egyéb hozzászólás a filmmel kapcsolatban ?
  • gabber_saviola
    #8
    ne drogozz
  • Aquir
    #7
    én most, tavaly decemberben láttam a filmet, nem olvastam a könyvet. Elég tragikus vége van a filmnek, tetszett a mondanivalója. Megfogóak a némi vidámságot sugárzó jelenetek, melyek a megkötöttségből való kitörés próbálkozásait festik le. Jó film :)
  • McGrady
    #6
    igen, énis elgondolkoztam rajta hogy megnézem-e még vmikor az életben, remélem egyszer rászánom még magam :)
  • Quantumleap
    #5
    Eddig egyszer láttam, engem kiakasztott. Még a zenéje is. Nem tudom, megnézem e még valamikor. Amúgy ezen mű azon kevés eseteim közé tartozik, amikor a film jobban tetszik, mint a regény. A bemutatója alapján amúgy én is vígjátéknak hittem.
  • Dying Soul
    #4
    Inkább fogalmazzunk úgy, hogy jópár szépen kidolgozott komikus elemet láthatunk benne, persze a filmet többek között Jack Nicholson játéka emeli a csúcsra.
    Viszont tényleg megfojtja az embert, megöli az összes komikus elemet a vége.
    Amúgy meglepődtem, mikor megláttam mit ért el imdb-n.
  • McGrady
    #3
    oks majd megszerzem
    öh senki de amikor néztük mindenki dőlt a röhögéstől, aztán a végén amikor kezdtek elfajulni a dolgok akkor rájöttünk hogy ez rég nem az :)
  • Punker
    #2
    olvasd el a könyvet is! amúgy ki mondta hogy vígjáték?
  • McGrady
    #1
    sziasztok!
    mi a véleményetek a filmről(már aki látta)?
    engem nagyon megragadott, ahhoz képest, hogy egy vígjátéknak indult nagyon tragikus lett a vége.
    de épp ez benne a jó, sosem láttam még ehhez fogható filmet