19
  • pedrohsi
    #19
    1. ott veheted fel ahova utalták (saját számla gondolom)
    2. lehet persze, a nemzetközi utaláskor meg kell adni, hogy ki állja a költséget
    3. fontos, hogy a bank nevét és SWIFT kódját add meg, különben többszörösére ugrik a költség
    4. felveheted, a forint konvertibilis, aktuális árfolyamon vátják az utaláskor.

    vagy nemzetközi utalás tehát, vagy regisztrálsz a PayPal-nál, most már lehet fogadni is lóvét - ehhez azonban dombornyomott kártya kell.
  • cicai
    #18
    Sziasztok!
    1. Az volna a kérdésem, hogy ha külföldről utalnának nekem pénzt, mondjuk dollárt, azt én hol vehetem fel és vonnak le tőllem kezelési vagy bármilyen költséget?
    2. Az ilyen kártyával utalt pénzt az OTP számlámra lehet utaltatni? Ha igen vonnak le tölem bármilyen címen pénzt.
    3. Ha lehet az OTP számlámra utaltatni milyen adatott, kell megadnom az illetőnek?
    4. Forintban felvehetem? Vonnak ezért valami címen le pénzt?
    5. Ha nem lehet a számlámra utaltatni, akkor az olyan kijelölt helyeken, lehet be váltani az utalást, ami ki van jelölve erre a célra?
    6. Ha nem lehet az OTP számlámra utaltatni az összeget akkor milyen adatot, kell megadni az illetőnek?
    Elnézést a hosszú kérdésekért de ehhez a dologhoz teljesen analfabéta vagyok.
    Segítsetek!!!
    Köszönöm
  • hocsa
    #17
    Én néha diákmelóban dolgozok a postán.És én azóta nem bízok meg a postában.Akkor inkább személyesen vagy futárszolgálattal veszem át a csomagokat.
  • Lazarus
    #16
    És ez hogy kapcsolódik a témához?
    Szakállas kép
  • MacrosTheBlack
    #15
    game over stop ize sotp :D

  • Lazarus
    #14
    3 éve rendeltünk 10 doboz játékot külföldről, ami még nem volt magyarországon. Amerikából magyar határra 4 nap, a határról budapestre másfél hét.

    Igaz hogy hosszú késésekkel, de nekem mindent kihozott és kivitt a posta.
  • Dr4gonlord
    #13
    Én is rendeltem postán, mert nem volt futár, elméletileg ma kellett volna, hogy megjöjjön, de nem jött, bár még várok, de ha sokat sz@rakodnak, akkor odacsörgök. A legutóbbi rendelésnél a futár olcsóbb volt mint a posta, és jött másnapra. Persze utánvétellel, szóval no para. Mondjuk amikor USA-ba küldtünk levelet, odafele 2-3 hét volt (ha nem több), visszafele meg 4 nap FedEx-el, expressz ajánlottan, a költséget a másik oldal állta, és futár hozta házhoz (fontosabb levél volt).
  • Caro
    #12
    Igen, de az utánvétnél csak akkor fizetsz, ha megjött a csomag nem?
    Tehát azért az elég ciki lenne, ha már neten kifizetted, és nem jön meg. :S
  • strogg
    #11
    Ugyanez lesz majd amikor az emberek végre nem kígyózó sorokban állnak a postán levelekt feladni, hanem elérkezik végre az idő, hogy mindenki emailt küld.

    És enm azértm ondom, de nme fog megszakadni a szivem. 2 hete rendeltem az interneten. Nehéz szívvel, mert a cuccost csak az a cég tudta kiküldeni. (a többi cég honlapja nem is működött, egyszerűen nem voltam képes rendelni). Szal nehéz szívvel bevállaltam, hogy postai utánvét (az egyetlen lehetőség volt. Semmi futár szolg. semmi saját kiszállítás, stb...) éreztem, hogy a postában nem kéne megbízni. A mai napig nem érkezett meg. (2 hete rendeltem!). Rájuk csörögtem, közölték, már régen feladták. De rászólnak a postára. Szvsz úgy lospták el a postán a cuccost, mint a sicc. És több ismerősöm járt így. Rendelt, de a cucc a királyi postával sosem érkezett meg.

    Erre én azt mondom:2006-ban ha egy posta bp -ről bp -re nem tud egy 20cmx20cm -es csomagot kiszállítani, annak nincs létjogosultsága. Soha többet nem rendelek potai utánvéttel.

    Az én szívem nem szakad meg értük...
  • Placebó
    #10
    agressziv kismalac-e vagy?
  • HöfEE
    #9
    Szimplán levélben. Talán.
  • haxoror
    #8
    A távirat eléggé része a hagyományainknak, gyerek születésekor például, vagy gyásztávirat hogy mikor lesz egy temetés, kiváncsi vagyok hogy a távirat megszűnésével ezeket mivel fogják elküldeni az emberek
  • arty
    #7
    én a sört és a postát is utálom :))
  • vg
    #6
    Utálom a sört...
  • Mo.Organ
    #5
    Nálunk csak a söripar tekinthet vissza ilyen multra.
    Nálunk csak ennek lehet jövője is.
  • Molnibalage
    #4
    Erről nekem az jut eszembe, amikor az autók, a gőzhajók és elekromos és diesel vonatok elterjedtek. Mindenki siratta az elődjének "romantikáját". De hát ez van. A technika halad...
  • aDannyBoy
    #3
    Jó fejek. Táviratban mondtak fel legalább ? :D
  • Aramir
    #2
    A cikket a Magyar Posta szponzorálta
  • HöfEE
    #1
    Szép kort élt meg ez a cég