1447
  • kirol
    #44
    Tunguska, a kis titokzatos
    [2006. július 03. @ 17:50 - Berkenye]
    Egyszerre több trailer is napvilágot látott a Secret Files: Tunguska címre hallgató kalandjátékból, mely a Fusionsphere Systems stúdiójában készül, s elméletileg szeptemberben adja ki a Koch Media. A játék története megtörtént, ám mégis titokzatos eseményeken alapul, s 1908-ban, a hírhedt szibériai robbanás idején játszódik. Hogy valójában mi történt és miért? Erre próbáljuk megtalálni a választ...

    Secret Files: Tunguska Trailer 1 (20.77MB)
    Secret Files: Tunguska Trailer 2 (40.78MB)
    Secret Files: Tunguska Mini Teaser (30.3MB)

    Mondjuk én azt vitatnám, hogy ezek újak lennének.
  • kirol
    #43
    Na már holnap vége az E3-nak, és én nem láttam semmit erről a játékról.
  • kirol
    #42
    A német Deep Silver/Koch Media kiadó is közreadta az idei E3-on bemutatni kívánt alkotásait. A lista a következőkből áll:

    Dawn of Magic
    Crusty Demons
    Secret Files Tunguska
    Heroes of annihilated Empires
    Hustle

    Ezek mellett még van néhány eddig ismeretlen játék, melyet majd a rendezvény ideje alatt kívánnak bemutatni.

  • blackgamer
    #41
    dínós kép tetszik, várom már nagyon a játékot (pedig ritkán játszok)
  • kirol
    #40
    Secret Files Tunguska Preview
  • kirol
    #39
    Én úgy tudom, hogy az angol verzió 2006 decemberében jön. De mindkettő változhat még.
    A NiBiRu esetén is sokkal később jött ki az angol.
  • blackgamer
    #38
    gondolom angol is akkortájt várható
  • kirol
    #37
    A várható megjelenés: 2006 augusztus!

    Ez a következőre vonatkozik: Geheimakte Tunguska
    Ami értelemszerűen a német kiadást jelenti, mivel németek fejlesztik.
  • kirol
    #36
    A tunguszkai robbanás




    A játék mely ebből a történetből merít ihletet: Secret files: Tunguska


    Nyolc kilométerrel Szibéria felett, 1908. június 30-án, reggel hét óra tizenhét perckor hatalmas robbanás volt a légkörben. Leégette az erdőket, az elszenesedett fákat harminc kilométeres sugárban szórta széjjel. Az embereket a földhöz vágta, és még nyolcvan kilométerrel arébb is kitörte az ablakokat. Százhatvan kilométerrel távolabb a szemtanúk azt állították, hogy hatalmas fekete felhőt láttak, majd irtózatos robajt hallottak. A fülsiketítő zajt még ötszáz kilométerrel arébb is lehetett hallani, és a tudományos műszerek a világ minden pontján különleges eseményeket észleltek Észak-Oroszországba. A növény- és állatvilágban a mai napig furcsa jeelenségek tapasztalhatóak. De mi is történt pontosan Tunguszkában azon a napon?
    A robbanás helyszínéhez legközelebbi szemtanúk az epicentrumtól negyven kilométerre lévő rénszarvas pásztorok voltak. Éppen a sátraikban aludtak, amikor valami irtózatos erő a levegőbe röpítette őket. Az egyik férfi állítólag meghalt, mások szméletüket vesztették. Amikor magukhoz tértek, azt látták, hogy körülöttük elpusztult, leégett az erdő. A robbanástól déli irányban nyolcvan kilométerre lévő vanavrai kereskedelmi állomáson a szemtanúk azt látták, hogy az égbolt kettőbe hasadt, és az északi részét lángok borítják. A robbanás olyan forró levegőt lökött feléjük, hogy úgy érezték, mintha a ruháik meggyulladtak volna. Fel is dobta őket a levegőbe 5-6 méter magasba, és amikor túl voltak az első megrázkodtatáson, rettenetes robajt hallottak, majd olyan hangokat, mintha kőzuhatag hullana a földre.

    "Egy asszony éppen akkor ment a forráshoz vízért: Láttam, amint északon az ég kettéhasadt a föld színéig, és lángok törtek elő. Azt gondoltuk, az égből hullottak a kövek, így hát hanyatt-homlok menekültünk a rémülettől. Amikor elértük a házunkat, látom, hogy az apám Szemjonov eszméletlenül fekszik a csűr közelében. A tűz fényesebb volt a Napnál. A dörejek idején rettenetesen remegett a föld az összes kunyhókról pedig göröngyök peregtek le."

    Távolabbi szemtanúk a döbbenetes jelenség utolsó és nagyon impozáns részét is látták. A távoli kisvárosok lakói észrevették, hogy egy "tűzgolyó", s utána egy irizáló csík hasít végig a hajnali égen. Sokan hitték azt, hogy ez az apokalipszis kezdete. A helyi újság, a Szibir arról számolt be, mit lehetett látni a robbanástól 350 kilométerre lévő Nyizsne-Karelinszk falucskában.
    "A parasztok egy vakítóan ragyogó testet láttak, amit kékes-fehér fény borított. Körülbelül tíz percen keresztül lefelé mozgott. A testnek olyan formája volt, mint egy pipának. Az égen nem voltak felhők, eltekintve attól, hogy ott, ahol a ragyogó testet észrevették, mélyen lent a láthatáron, egy kicsi fekete felhő vált láthatóva. A levegő forró volt és zsáraz, s amikor a ragyogó test a föld felé közeledett, egyszer csak szétporladt. A helyén óriási fekete füstfelhő jelent meg, majd hatalmas, menydörgéshez nem hasonlítható robaj hallatszott - olyan volt inkább, mintha kövek zúdultak volna a földre, vagy több száz gépfegyver kezdett volna el egyszerre dörögni. Az épületek megrázkódtak, lángnyelv csapott ki a felhőből. Az öregasszonyok zokogtak, mindenki azt hitte, közeleg a világvége."
    Az orosz hatóságok hosszú éveken keresztül nem tettek semmit nnak érdekében, hogy bármit is megtudjanak a mindennaposnak aligha nevehető eseményről. A Szovjet Tudományos Akadémia 1927 márciusában bízta meg Leonyid Kulikot, hogy indítson vizsgálatot annak kiderítésére, mi is történt. kulik megérkezett a helyszínre, fényképeket készített, alaposan tanulmányozta a vidéket, de nem talált meteoritdarabokat. Úgy tűnt bármi is okozta a különös és rettenetes történéseket, elporlasztotta önmagát.Az oroszok értetlenül álltak a tény előtt, hogy semmilyen fizikai bizonyíték nem maradt. Úgy gondolták, hogy csak egy űrből érkezett hatalmas kő okozhatta ezeket a hatásokat.



    A hatalmas, sűrű, és sötét tajga félelmetes vadon volt az 1920-as években. Kulik és csapata a vadonnal, és a zord Szibériai téllel viaskodva kalandregénybe illő küzdelmek árán jutott el rénszarvasokkal a robbanás színhelyére. Akkor hihetetlen kép tárult elé: Ameddig a szem ellátott, legalább 20-25 km-es körzetben tökéletes volt a pusztulás.A tajga hatalmas fái lelapítva feküdtek. A fenyők hátborzongató módon feküdtek egymás mellett, de párhuzamosan. A robbanás középpontjának tehát sokkal messzebb kellett lennie. A katasztrófa méretei így messze túlszárnyalták azokat a riasztó beszámolókat melyek hébe-hóba eljutottak Szentpétervárra. Bár Kulik mindenre el volt szánva, tízéves kutatómunka után sem jutott semmilyen világos következtetésre, mi okozhatta a robbanást. A repülőgépes vizsgálatok során világossá vált, hogy a pusztulás több mint 2000 négyzetkilométert sújtott, mintha az USA- ban Philadelphia vált volna a földdel egyenlővé.



    Miután a 2. világháború végén az amerikaiak ledobták az atombombákat Japánra, számos fénykép készült a hirosimai és nagaszaki pusztításról. Amit ezeken a fényképeken láthatunk, fölöttébb hasonlatos ahhoz, amit a tunguszkai robbanás epicentrumát ábrázoló képek mutatnak. A szemtanúk beszámolóinak újabb átvizsgálása még inkább valószínűsítette, hogy a tunguszaki robbanás valójában nukleáris robbanás volt. Ám 1908-ban még nem léteztek nukleáris fegyverek, úgyhogy sokak véleménye szernt a robbanást az okozta, hogy egy idegen bolygóról érkezett űrhajó nekicsapódott a Földnek.
    manapság leginkább csak gúnyolódni szokás ezen a feltevésen, sokkal inkább elfogadott az a vélekedés, miszerint antianyag vagy feketelyuk-robbanás törtémt Szibéria felett. jelenlegi tudományos ismereteink alapján meg tudjuk állapítani, hogy a robbanás olyan erejű volt, mint amit egy negyven megatonnás nukleáris fegyver tud előidézni. Bármi is okozta ezt a rendkívüli jelenséget, ahhoz, hogy megnyugtató válaszokat találjunk, jóval többet kellene tudnunk a témáról.

    Forrás:

    Írta: Rowland
    Forrás: Kamenyiczki Csaba, 1999 és Matt Lamy, 100 megmagyarázhatatlan rejtély című könyve alapján

    © A Kalandjátékok Oldala . Minden jog fenntartva.
  • kirol
    #35
    Még egy kép:
  • kirol
    #34
    A video egyenlőre elég semmitmondó.
  • zaki
    #33
  • a.carkey
    #32
    Jól néz ki!
  • kirol
    #31
  • kirol
    #30
    Enyenlőre érdekesnek tűnik a sztori, reméljük ez csak fokozódni fog!
  • Fenrir
    #29
    Mindenesetre grafikailag eléggé meggyőző. Ha még mellékanyarítanak egy eléggé bonyolult és fejtörő eseményszálat (szálakat) akkor akár még trónkövetelő is lehet.
  • Magnumrolcsi
    #28
    húú..
    jókis játék lesz :)
  • kirol
    #27
    Réméljük jó lesz, az pegid igaz, hogy azóta nem nagyon jött semmi jó kaland.
  • Fenrir
    #26
    Végre valami jó játék jön majd, Still Life óta nem játszottam kalandjátékkal.
  • kirol
    #25
    Nagyon helyes!
  • zaki
    #24
    be is tettem a kedvencek közé a topicot
  • kirol
    #23
    Szerintem is! A történet is jó, és feltűnően szép a képek alapján!
  • zaki
    #22
    én már egy magyar feliratnak is örülnék :P
  • zaki
    #21
    jól hangzik, és szép
  • blackgamer
    #20
    reméljük lesz hozzá magyar szinkron (persze nem gyári)
  • kirol
    #19
    HM, miért kellett letiltani a képfeltöltés.hu -t??

  • kirol
    #18
    Majd az XXXbox3600 -ason biztos lesz ilyen grafika.

    De szerintem a rendes játék grafikája szép lesz.
  • haxoror
    #17
    Elég szar a grafikája, nem életszerű
  • Sephi
    #16
    Imadom a jol kidolgozott hatereket.
  • Sephi
    #15
    Anyad. Ez fantasztikus leszen!
  • NeoMaN
    #14
    Frissebb képek:


  • kirol
    #13
    Egy messzi messzi galaxisban.

    Egy kép a valós tájról:
  • ffxi
    #12
    Nekem majd 1X vmikor réges régen LESZ :)
  • kirol
    #11
    Nekem sincs, nem is lesz soha.
  • kirol
    #10
    A képek és a videók elég meggyőzőek!

    Szerintem nagyon szépek, jónak tűnik.
  • ffxi
    #9
    Jó, mert nincs konzolom.
  • kirol
    #8
    Honlap
  • kirol
    #7
    A játék természetesen Pc -s.
  • kirol
    #6
    Mi PC-s? A videó vagy mi?
  • ffxi
    #5
    PC-s?