110
  • Robko
    #110
    Itt lehet a betűsimítást kikapcsolni és így nem zavaró Web: internet option - Advanced - Use ClearType ,kikapcsolni
  • fanatick
    #109
    "Na kuss!"

    Kicsit ideges itt valaki. Miért?

    "Kritikus sebezhetőségekre leltek a Firefox-ban"

    Mindenben van hiba. A különbség az, hogy a nyíltforrású világban az esetek többségében a hibákat gyorsabban javítják ki (persze előfordulhatnak lemaradások is, hiszen egy hiba nem mindig rögtön derül ki).

    Ezenkívül megjegyezném, hogy nem csak egy alternatíva van, ha valaki nem szereti az FF-et válogathat több alternatíva közül is..

    A lényeg: a sokszínűség és a választás lehetősége. Ezt már sokan sok helyen kifejtették, van aki megérti ezt, van aki nem, sajnos erről mi már nem tehetünk..

  • Garfield
    #108
    Én viszont nem is arra akartam célozni, hogy nincs hiba ebben vagy abban, hanem arra, hogy a lassú bogárirtás nem csak feltétlenül a monopólium sajátja.
  • Inquisitor
    #107
    Nem az a baj, hogy miben van vagy nincs hiba, hanem egyesek állandóan úgy tesznek, mint ha a kedvenc programjukban NEM lenne hiba.
    Az engem hidegen hagy, hogy az aktuális rajongó a Linux/FF-val vagy a Windows/IE-val kapcsolatban (vagy egyébb tetszőleges cucc) ír ilyeneket, akkor is baromság. Igen is van bennük hiba, annak idején az Irix is fagyott, meg a sokat dícsért MacOS szériák is. Hiba mindenben van.
  • Garfield
    #106
    Az összes IE-ben volt halom biztonsági hiba, az nem vígasz, hogy csak évek múlva derül ki. Igen a FF-ben vagy az Operában is vannak ilyenek, lesznek is, csak nem mindegy, hogy 1 nap a bugfix vagy 1 hónap ...

    A FF kifejezetten rossz példa, meg lehet nézni, hogy az 1.5.0.1-ben milyen bugfixek vannak és azokat mikor fedezték fel.
  • kbupdate
    #105
    Csak 1 megjegyzés az IE7-hez: ez még BETA és ráadásul beta PREVIEW!!!

    attól hogy nem tudjátok, hogy ez mit jelent, nem az IEben van a hiba.
  • Obi Wan
    #104
    Csak 1 megjegyzés az IE7-hez: első nap megnyitottam egy képet, ami új ablakba nyílt meg, és véglegesen elcseszte magát a progi.
  • Inquisitor
    #103
    Tőmondatokban:
    Az összes IE-ben volt halom biztonsági hiba, az nem vígasz, hogy csak évek múlva derül ki. Igen a FF-ben vagy az Operában is vannak ilyenek, lesznek is, csak nem mindegy, hogy 1 nap a bugfix vagy 1 hónap ...

    Az új IE7 nekem tetszik, megpróbálom felrakni a végleg döglött IE6 helyett, hátha ez nem pusztúl ki a saját biztonsági frissítésétől ...

    Az FF meg gyors, meg sok szép tulajdonsága van, de valamiér annyi fagyásba meg egyébb bugba sikerült belefutnom, hogy én maradok az Opera 8.xx-nél.

    ClearType meg jó dolog DTP-nél, meg talpas betüknél, de az internetten használt (képernyőn jobban olvasható) "vonalas betüknél", mint itt is, nem sok értelme van.
  • Caro
    #102
    Miért az explorer talán nem?
  • kbupdate
    #101
    habár én is mondhatnám az MS termékek fikázásánál: fórum: sg.hu :D

    nem is tudom melyik a jobb megoldás?:D:D:D:D
  • kbupdate
    #100
    és? attól még szaros bugos az FF is, ez a tényeken nem változtat.
  • Caro
    #99
    nekem wine-vel is elmegy, csak 3 bajom van vele
    1)néha kifagy
    2)néha megáll egy kis időre
    3)nem tudok multiban hostolni(rámegyek new game, nem történik semmi)
  • Caro
    #98
    szerző:Sting
  • kbupdate
    #97
    Na kuss!

    Kritikus sebezhetőségekre leltek a Firefox-ban

    A Mozilla Alapítvány Firefox böngészője a napokban megjelent legújabb verzióját eredetileg mint csak köztes hibajavító kiadásnak titulálta, most azonban kiderült, hogy annál jóval fontosabb frissítést testesít meg. A Firefox 1.5.1 ugyanis nem kevesebb, mint hét biztonsági rés foltját is tartalmazza, melyek közül öt akár a gép feletti ellenőrzés átvételéhez is hozzásegítheti a támadókat.


    A FireFox-osok pls kussoljanak:D:D:D
  • arty
    #96
    kisérelj meg egy mondatot egészében értelmezni és nem tőmondataira bontani, mert ugy nincsen értelme.

    a linux nem alternativa, mert a legtöbb játék nem megy alatta, elég sokat játszok.

    a firefox alternativa, mert a legtöbb oldallal tökéletesen megy.

    dereng már?
  • Garfield
    #95
    Linux?

    A fellengzősséget továbbra is tartom és különösen röhejesnek tartom, hogy "monopol multit nem támogatsz" azzal, hogy nem teszed fel a béta állapotú progiját, viszont ugyanezen monopol multi oprendszerét használod.

    Hová lettek a hangzatos elvek?
  • strogg
    #94
    Neverwinter simán megy linuxon. Olyannyira, hogy sosem jűátszottam vele winen. És persze natívan értsd, nem emulálva. 1ébként a baldurs gate sajnos csak winex-el hajlandó.
  • Caro
    #93
    Neverwinter megy linuxon?
    Baldur's Gate nem?
    Nagyon örülnék neki, mert wine-vel kicsit bugos, meg nem megy mulitban...
  • pepe003
    #92
    Én le se szedtem. Nem érdekel az M$ koppintása. Ez a képek alapján olyan mint az FF. Ja és IE a neve. Köszönöm nem kell
  • strogg
    #91
    Linux alattelég sok játék megy már natívan. Persze attól függ mennyire vagy "gamer".
    Én ugyanis főleg dolgozom a géppel, és kis időt (pihenésként) játszom vele. Erre elég a linux. Arra viszont nem, hogy teljesen játék pc legyen, és csak játékra használd. Egyszerűen nem arra van kitalálva.
    Mondom mit szoktam tolni: wolf, mohaa, uplink, et, q1-3, unreal (összes) descent freespace, neverwinter, (összes kiegészítő) ilyenek. Összeszámoltama napokban, közel 40 játékom van, ami megy linuxon, és natívan. (ráaádsul baró játékok). Ez a fent említett játékigényhez elég. :) De sokan csinálják azt, hogy minden másra linuxot tolnak, játszani meg van egy win egy partición.
  • arty
    #90
    reglj=regélj
  • arty
    #89
    kérlek reglj nekem "alternativ, jó megoldás" -ról az operációs rendszerek piacán ... alapfeltétel ugyebár, hogy játszani szeretnék a géppel :)

    a fellengzősség egyenlőre rád jellemzőbb, értelmezés nélkül vagdalkozol ;)
  • fanatick
    #88

    Már ajánlottam.

    Melyik verziójú Operát próbáltad?
  • fanatick
    #87

    "Nincsenek letölthető kiterjesztések és Témák, a könyvjelző toolbar-ra húzott weboldalak ikonja minden oldalnál ugyanaz... "

    És még sorolhatnánk. Sehol sincs!
  • EvilDevil
    #86
    Szerintem elég jó lett az új Explorer, legalább olyan gyors mint a firefox, a kezelőfelület is hasonló, sok hasznos funkció az előző verzióhoz képest...

    Amit hiányolok: Nincsenek letölthető kiterjesztések és Témák, a könyvjelző toolbar-ra húzott weboldalak ikonja minden oldalnál ugyanaz...

    Egyelőre ugy néz ki maradok a Firefoxnál :)
  • Evil Merodak
    #85
    Hát a béta 1 nálam még panaszkodott a nyelveltérés miatt.
  • TothLaci
    #84
    Úgy, mint nálam :)
  • saitek
    #83
    Nálam felment magyar xp-re is.
  • Evil Merodak
    #82
    Ezt se fogom kipróbálni, mert angol nyelvű XP kell neki.
  • dokar
    #81
    kapaszkodj
  • ViperNet
    #80
    oké, akkor tudsz ajánlani vmit, ami egy programba (és ablakba) integrálja a levelezőt, web-et, és chat-et? Operát próbáltam már...
  • NEXUS6
    #79
    Ooops!!!
    Ez a FF rendesen begyorsult!;)))
  • NEXUS6
    #78
    Na közben szép csenben frissítette magát a FF-em. Asszem' mire ez a 7-es (ami valszeg csaka kártyában üt mindent) kijön áddigra a 10romában mide' benne lössz.
    ;))))
  • fanatick
    #77
    Így van!

    Gondolkozzunk emberek!
  • fanatick
    #76
    "Bocs, de én nem vagyok ennyire masina fanatick-us"

    Én nem masina-fanatikus vagyok, hanem alternatíva fanatikus.

    "hogy minden programot letöltseg, kipróbáljak, és megítéljem a használhatóságát..."

    1. A boltban is az először meglátott árut veszed meg gondolkodás nélkül? Neked mindegy mivel etetnek meg?

    2. Nekem nem kell mindent letölteni, egy igazi Linux disztróban minden rögtön benne van.

    "Az emberek többsége (most biztos nem ebbe tartod magadat) azt fogja használni, amit mások is használnak, ajánlanak, vagy nagyon megtetszik neki"

    Én is egy másik ember vagyok, én is használok és ajánlok valamit. Nem tilos másnak sem!
    Tudtommal szabad emberek vagyunk, vagy nem?
  • Caro
    #75
    Azt is lehet :)
    De az fizikailag nem törli ki, csak logikailag :)
    Azért ítram a /u-t ;)
  • strogg
    #74
    Frászt:)
    mkfs.ext3 /dev/hda2 :))))
  • Caro
    #73
    format c: /u
  • dokar
    #72
    le lettél szavazva és a redmondi böngésződ is
  • strogg
    #71
    Pontosan.
    Ez minden jópofa program elterjedésének az egyik útja.