7
  • HappyBoy
    #7
    "Sony "rootkit" ügynek. A Sony célja - mint minden más hasonló megoldásokat alkalmazó kiadónak -, hogy megakadályozzon minden számára potenciálisan negatív felhasználást."

    LÓ***Z! KIB@$ZOTT KÉMEK! Méghogy negatív blabla. Süket duma!
  • BlackVoid
    #6
    Soha nem fogok DRM-es szemetet venni. Pfujjj...

    Akkor mar inkabb a lopas.
  • strogg
    #5
    Így van, és csak a felhasználón múlik, hogy meddig mehet ez így. Igenis, ma már éppúgy figyelni kell arra, hogy ne verjenek át a sw, és hw gyártók, mint a kis abc-ben, hogy lejárt-e a tejföl :)

    Mellesleg amint megneszelem, hogy az adott cucc DRM-el van ellátva, már le sem töltöm, nem foglalkozom vele. De ugyanez a másolásvédett CD. És nincs ipod-om sem (és nem is lesz) mert csak hekkelséssel lehet használni az ilyen eszközöktől elvárható szinten.
  • Tinman #4
    "egy rádió adását ne lehessen rögzíteni"

    A Creative hangkártyák szinte mindegyike évek óta rendelkezik a "What u hear" opcióval.
    A streaming videókhoz is már jó ideje kint van egy free progi ami szépen tömörített avi-ba dolgozik real-time.
    Ennyit a rögzíthetetlenségről.

    "kriptográfiai szempontból nézve olyan, hogy másolásvédelem nem létezik. "
    Ott a pont! És nem is fog!

    A híres neves SF3-om, már csak röhög a kicsit is hozzáértő infós.

    "A legtöbb megoldás alapja, hogy a felhasználók ne is vegyék észre a védelmet."
    Hát ilyenről még nem hallottam. A biztonsági másolat készítésekor garantáltan észreveszi az ember, de ha akkor nem akkor majd nyüszög az eredeti progin lévő védelem az esetleges virt. meghajtók miatt.

    Nekem pl. van egy 10.000 magyar forintért vásárolt HL2 szoftverem amit tavaly végigjátszottam, idén újra elővettem és nem tudom aktiválni, holott a neten csak regeltem.
    Írtam a supportra 2-3x és le sem szartak. (Soha nem játszottam vele a neten és soha nem használtam csalást sem!)
    Most leszedtem WAREZBAN és úgy játszok vele, holott megvan az eredeti.
    Szóval hágja meg az összes barom kiadó a rohadt védelmét

    A cikk amúgy jó!
  • joschy
    #3
    Vegre egy objektiv cikk! :-)

    Azt hiszem, hogy a remek pelda az egyis ismert ebook reader, amely creator reszeben meg azt is meg lehet szabni, hogy az adott "termeket" csak 5x lehessen elolvasni.
    Es ha veletlenul 6. alkalommal is elolvasom, jogsertest kovetek el es meg kell vennem meg egyszer... miva'?

    A piaci verseny aldozata a felhasznalo :-) Es volt ido mikor en nagy naivan elhittem, hogy ez nem igy van :-D nahat :-)
  • Caro
    #2
    Ja, "biztonságos tartalom"...
  • Orgi-CRPD
    #1
    Udv!
    [URL=http://www.szszi.hu/kozlemenyek/sajto/2005/10/20/eula/index1.html]2. "A termék használata maga után vonja a felhasználó gépének felügyelét."[/URL]

    "A Windows HP Edition EULA7, 2.1.-es bekezdése tartalmaz egy Digitális Jogok Kezelése (DRM)- című feljegyzést, mely az alábbi feltételekről rendelkezik:

    „A DRM szoftverbiztonságának megsértésekor a biztonságos tartalomért felelős személyek kérhetik, hogy a Microsoft a DRM szoftverjogait a biztonságos tartalom másolására, bemutatására és/vagy lejátszására visszavonja. A visszavonás nem módosítja a DRM szoftvert, így az képes lejátszani a nem biztonságos tartalmi elemeket. Amikor Ön letölt egy biztonságos tartalom licenszet az internetről, egy listát kap a számítógépére a visszavont DRM szoftverekről. Ezáltal Ön beleegyezését adja, hogy a Microsoft, a használati engedély értelmében letöltse a visszavont szoftverek listáját az Ön számítógépéről, a Biztonságos Tartalom Tulajdonosainak érdekében.”"

    -Orgi-