309
Ford
  • Sgt Brian
    #109
    köszi, még nem
  • pszihopata
    #108
    Ha esetleg még itt nem jártál volna!
    Galaxi ítéletek.
  • Sgt Brian
    #107
    Sziasztok! Nemsokára Ford Galaxy tulajdonos leszek, és érdeklődnék mik a tapasztalatok(már ha van), mire kell figyelni, mik a betegségek meg hasonló. Előre is köszi!!

    Ja és még hogy az állófűtést, hogy lehet kikapcsolni mer nincs hozzá külön programozó:D
  • Z
    #106
    Én is így vagyok ezzel. Talán majd a következőt. A pöckölgetős vs fullautomata váltási mód is tetszik.
  • DJ BP
    #105
    tuti nem bánod meg, mostanában néha hajtok egy DSG váltós Seatot, nagyon meg tudnám szokni, sztem ez a legjobb extra egy nem sportautóban. Mondjuk az dízel és fejlettebb automata.

    Így csak akkor ajánlható, ha nem zavar a 2,0 benzines + automata fogyasztása és kis késlekedése :D
  • Galy
    #104
    köszi!

    Automata váltó egyre jobban érdekel, lehet öregszem Ű:)
  • Z
    #103
    Jól néz ki. Automata szerintem csak akkor éri meg, ha sokat mész városban, és nem akarsz idegbajt kapni az araszolgatástól.

    Nem túl nagy szám autó a Mondi, de ha nem akarsz villogni, akkor jó. Sok hely van benne, utastérben is, meg a csomagtartóban is. Ez az 5 ajtós kifejezetten jól rakodható.

    Mondjuk a beltér ergonómiailag sokkal jobb egy francia kocsiban, kb százszor kényelmesebb egy Laguna, de hát francia...és a francia autóknál sosem lehet tudni.

    A TDCI Mondeokra panaszkodtak (nem elsőkézből tudom, hanem egy TDDI tulaj ismerősöm mondta ), hogy sok velük a hiba. Emellett állítólag nagyon mennek. Júniusban egy TDCI-t mondjuk saját szememmel láttam pályán 200-as TEMPÓVAL menni. Na az lehet, hogy 250000 futott km-nél már nem fog élni.
  • bigfoot
    #102
    Nekem egy mk1 Mondeom van,1,8 benyás,

    megnéztem jól nézki,2es moci nagyon jó,bár automata váltós,nem tom én keresnék egy manuálisat a helyedben,Ghia s felszereltség magáért beszél:)
    mk3 as oknál a dizeleket javasolják nagyon,persze ez attól is függ mire akarod használni
    szal Mondeo val jól jársz mindenképp,veri a Vectra és Octavia t,
    alkatrész nem drága,és nem kell vele sűrűn szervízbe járni!
  • Max7
    #101
    jaqh igen ha turbó diseles autót veszel ne kövesd az átlagvezetési stílust hogy disel és elváltok 1800-2000-es fordulatnál! huzasd bátran 3000-3500 ig had dolgozzon a turbó!
  • Max7
    #100
    a mondeók a ford focus utánni népszériák közé tartozik hasonló a ford focushoz csak csicsásab és picit modernebb!

    Ha nagy 4 vagy 5 ajtós vagy esetleg combit veszel akkor minden féle képpen turbodiselt vegyél!

    a focusoknál az a gond hogy kis motorral csinálják (90w és 75 lovas a mienk vagy fordítva :S) de a turbó miatt nagyon jól gyorsul bár igaz 2000feletti fordulatnál kapcsolcsak be a turrbó emrt ott már leadja a nyomatékot de onann is jól gyorsul turbóval! (persze ennek kicsit a fogyasztás az ára)
  • Galy
    #99
    kösz, esetleg mondeóról valami? :)
  • Max7
    #98
    én is most akarok venni 1-2 hónapon belül egy ford focus kombit 2000-2002-es évjáratig 20% elvitelre lízingre! fateroméknak is ez van és nekem nagyon tetszik illetve ezt is én vlasztottm ami most van :D
  • Galy
    #97
    Sziasztok!

    Mondeoval van köztetek olyan,akinek tapasztalata van?
    (2003-2004-es évjárat, automata)

    autóvásárlás előtt állok, ilyesmiket nézegetek:
    2.0 16V Ghia

    előre is köszi
  • bigfoot
    #96
    jah és hol laksz,és miért válnál meg tőlük?
    táv azért hogy milyen messze van,második meg csak érdekel
    pm be is jöhet!
  • bigfoot
    #95
    oksa melóból megprobálom megnézni
  • JGTC
    #94
    hello. persze 4alufelni a rajta levo gumikkal,holnap leszek digitfenykepezo kozelben, feldobom a delelotti orakban.
  • bigfoot
    #93
    hát én csak az alkatrészt veszem ott,de jó áron árulják szerintem,ahol én vagyok itt nincs szervíz de sztem megbízhatóak
  • Z
    #92
    Szervizeltet valaki a Cromaxnál? Ha igen, írjon róluk pár szót, pls. Előre is köszi.
  • bigfoot
    #91
    ford alu felni+4 gumi?
    képet rakj fel érdekelne
    mien kocsin volt?
  • JGTC
    #90
    tudom nem hirdetotabla de valakinek hatha joljon:
    van egy ganr. gyari Ford alugarnituram 15-os 195/50-es gumikkal Marangoni Heron a gumik szinte tok ujjak 35ert megvalnek az egesztol kepet dobok ha kell valakinek
  • bujcsik555
    #89
    sok fordos háttérkép
  • pszihopata
    #88
    Azt értem,de mitől megy?
  • bigfoot
    #87
    nah meglett direktszűrőm,nagyon faja
    köv sportkipuf,azzal lesz az igazi kemény hang:D
  • bigfoot
    #86
    hát igen,de ebbe is lehet turbót rakni ami a vectrába már benne van
  • Z
    #85
    Amúgy van egy ilyen eladó ST220, az M3-as kivezetőnél. Tesóm járt ma arra, és látott egy eladó 4 ajtóst. Nem rossz kis gép ez.
    Egy kis kanyarteknyika

    Hát sajna az ilyen kategóriájú kocsik között már a Mondi a leggyengébb...és még jön majd a 300 lovas VW Passat is.
    ST220 kategória autói
  • Pepsi Twist
    #84
    az én autómnak is hassonló hangja van a kipufogó miatt csak a diesel kotyogó hangja rontja el :)
  • bigfoot
    #83
    de ez akkor is egy st220as;)
  • DJ BP
    #82
    melyik V6-nak ninccs? :)
  • Z
    #81
    Mondi video, szép hangja van a V6-nak :)
  • Pepsi Twist
    #80
    én nekem már nem kell sok ( még egy fizu azt megveszek mindent)
  • bigfoot
    #79
    wazze,én szülinapra majd mp3 as fejegységet kapom
    következő fizuból meg féktárcsákat cserélem ki

    egyebként iműdom a fordokat,a legjobbak,amcsi gyártmány:))
  • Pepsi Twist
    #78
    nem tom mert szülinapomra kaptam :) (és titokban maratt)
  • bigfoot
    #77
    újra festés!
  • Pepsi Twist
    #76
    micsoda mennyi volt?
  • bigfoot
    #75
    mennyi volt?
  • Pepsi Twist
    #74
    92-es amúgy nekem már csak optikai tunying kell és kész, ezen még 1 karcolás sincs kb 1hete lett urja festetve (fekete, 2 réteg alapozó -> 4 réteg festék -> 2 réteg fényezés)
  • bigfoot
    #73
    :),az a faja!!
    egyebként hány éves kocsi?
    mert Mondi 95os,van rajta kintt pár kis esztétikai hiba,fehér kocsi,ami most nyáron kerül orvoslásra,motortér karban van tartva ott nem látszik a kor:)
  • Pepsi Twist
    #72
    nekem a hang cucc már megvan... 8 hangszóró + 1 Subcső de lehet majd 2 sub. lessz
  • bigfoot
    #71
    klima?letekert ablak feeling:),tudom nem jó,de nekem elég:D
    én mp3 as fejegységet veszek majd most,azt úgy szépen apránként:)
  • Pepsi Twist
    #70
    nekem még vennem kell 4db alufelnit + 2 szemöldök + B oszloptól sötét üvegeket és háturra 2 db kristály lámpát és ennyi szerintem ja még vennem kell egy klímát nyárra vaze (mostmár belefér, idág volt összesen 60LE)