46641
  • JuveDelPiero
    #2009
    Azt hogy lehet megcsinálni, hogy Van egy xp, és mellé ugyan arra a vinyóra menne másik partícióra a WIN 7. Felmegy megvan a kettő egymás mellett, de mikor kikapcsolom a gépet, és újra beinditom, akkor rögtön a WIN 7 indul el, esélyt sem ad, hogy kiválasszam h a 2 közül melyiket akarom. Ez ellen mit tudok tenni? Mi erre az orvosság?
  • lck
    #2008
    Lesz jobb ?
    Már jobb.
    Gyorsabb, kisebb, frissebb .
  • Bagoly81
    #2007
    amigy mivel lesz jobb a win7 a vistánál?
  • pedestrian
    #2006
    Nekem felébred, de nem találok ilyen bill és egérbeállítást.
  • Narxis
    #2005
    Ez baromság.
  • Szega87
    #2004
    rengeteg játéknál nem engedi a telepitést a windows 7 ha van a játékhoz Ageia Phys X, holott kell a ráknak, de nem lehet megkerülni, meg HD4830as karim van, most kaptam/szereztem sok új játékot, de egyiket se tudom kipróbálni. Ötlet/tipp?
  • [HUN]FaTaL
    #2003
    Nem megy, vagy rögtön felébred? Ha rögtön felébred akkor az eszközkezelőben az egér és a billentyűzet tulajdonságainál kapcsold ki hogy felébreszthesse a gépet. Ekkora csak a bekapcs. gombbal tudod felébreszteni, de legalább tud aludni. :)
  • ACE
    #2002
    Nekem valamiért nem megy a Sleep a gépemen, valami Bios beállítás kéne vagy valamelyik HW nem támogatja, de nem megy...
  • JuveDelPiero
    #2001
    Az adapter CD-jére gondolsz ügye? Mert ott van a Drivers mappán belül egy Vista meg XP mappa is, és a Vista mappájában 2 biztonsági katalógus van meg ilyenek. Az lenne az? Bocsánat de ehhez nem értek, semmi telepithető valami nincs ott. Kompatibilitást még nem próbáltam, de akkor újra felrakom majd a W7-et. Megnézem a hálókártya drivert is. Amúgy abban nem tudsz segiteni, hogy miért nem jelenik meg nekem a választó képőernyő, ahol ki tudom választani, hogy melyik op induljon el? Köszi!
  • Pio
    #2000
    Windows vistás drivert próbáld meg feltenni a CDről, ha van rajta. Ha nem megy fel állítsd át a windows vistás kompatibilitásra az install filet. De a legjobb az lenne, ha a hálókártyád gyártójának a honlapján utánanéznél, van-e frissebb driver és a legfrissebbel próbálkoznál.
  • JuveDelPiero
    #1999
    Sziasztok! Win XP-t használok, de kipróbáltam mellette a Win 7-et is. Nekem úgy van megoldva a netem a gépen, (laptop) hogy van egy adóvevő, ami az USB-be van dugva, és az veszi a netet ami van a házba. Szal vezeték nélküli net. Maga az XP beállításaival nem sikerült csatlakoznom a netre, csak úgy, hogy amit adtak adapterhez CD-t, azon van egy progi, felrakom, és az érzékeli, veszi. Na már most, WIN 7-re nem nagyon tudtam feltelepíteni ezt a progit a CD-ről. Hogy tudom valahogy beüzemelni ezt, hogy legyen netem a Win 7-en is? Amúgy minden más működöt rajta, szóval még nézegettem volna tovább a gépet, de így net nélkül nekem kicsit karcsú egy gép. Remélem valamelyikőtök tud nekem segiteni! Nagyon megköszönném!
  • Pio
    #1998
    Amit Te mondasz az szinte biztos, hogy nem hibernálás, hanem készenléti állapot. A kettő a végeredményt tekintve ugyan az, tehát "bekapcsolás" után a "kikapcsoláskori" windows állapotot kapod vissza.

    4 fő különbséget említenék meg a két opció között:

    1. MŰKÖDÉSI ELV
    A hibernálás esetén a memória tartalma egy az egyben átmásolódik a merevlemezre és a gép gyakorlatilag ténylegesen kikapcsol, a bootrendszer megjegyzi, hogy következő indításnál ne bootoljon be a windows, hanem másolja ki merevlemezről a memóriát és minden folytatódik onnan, ahol abbahagytad. A készenléti állapot ezzel szemben annyit jelent, hogy csak a számítógép működéséhez elengedhetetlenül szükséges elemek maradnak áram alatt. Optimális esetben ez nagyon kis áramfelvételt jelent és ha megfelelő a tápod, akkor annak a ventilátora is kikapcsol. Általában BIOSban lehet ezt-azt finomhangolni ezzel a funkcióval kapcsolatosan.

    2. BEKAPCSOLÓDÁSI IDŐ
    A hibernálásé jóval lassabb. Mivel a gép ténylegesen ki volt kapcsolva ezért el fogja végezni a szükséges teszteket, hardverérzékeléseket, tehát gyakorlatilag ugyan úgy indul el a gép, mint normálisan. A különbség a windows bootolásakor következik be, ugyanis annyi történik, hogy a merevlemezre lementett cuccot visszaírja a memóriába és már indul is a rendszer. Ez néhány másodpercet jelent.
    A készenléti állapotból való visszatérés ennél jóval gyorsabb, mivel nem kell semmit másolgatni, nem kell hardvereket érzékelni, egyszerűen újra áramot kap minden eszköz és mehet is a móka.

    3. ERŐFORRÁSIGÉNY
    Itt elég jelentős a különbség, mivel a hibernálás szó szerint semmilyen erőforrást nem igényel, hacsak nem számoljuk ide a gépben levő memóriának megfelelő méretű helyet, amit lefoglal magának a rendszerpartíción. Ezt azonnal lefoglalja, amikor a hibernálás funkciót engedélyezzük az energiagazdálkodásnál és ez így is marad egészen addig, amíg ki nem kapcsoljuk a funkciót.
    Ezzel szemben a készenléti állapot igenis igényel áramot, igaz nagyon keveset.

    4. HASZNÁLÓDÁS
    Itt a legjelentősebb a különbség, mivel a hibernálásnak legfeljebb azt lehet felróni, hogy kiírja a memóriáról az adatokat, ami gyakorlatilag semmi, ezzel szemben a készenléti állapotnál folyamatosan használat alatt van néhány alkatrész (memória, táp, satöbbi), tehát az élettartamukra igenis kihat a dolog.

    Nagyjából ennyi jutott eszembe így hirtelen, remélem nem volt teljesen felesleges leírnom.
  • Solten
    #1997
    valamennyire lerövidíti némely alkatrész élettartamát (15 helyett 10 év ), inkább a villanyszámlára káros.
  • kifli
    #1996
    de időnként egy reboot jóttesz
  • Narxis
    #1995
    Semmi baja nem lesz, én is így használom már régóta.
  • xNoodlex
    #1994
    Az nem rossz a gépnek, ha mindig csak hibernálom és nem kapcsolom ki? Egy régebbi laptopról van szó, ami igen sokáig boot-ol, így mostanában csak összecsukom és alszik (holdacska világít), és így akár hetekig is eláll akksiról, nomeg mikor kinyitom, 2 mp és használhatom. Nyilván ez a RAM-okat veszi igénybe, kérdés, hogy ez hosszú távon mit tesz a géppel?
  • Solten
    #1993
    Öhm, a WLM istenért se akar működni. Nálatok mi a helyzet?

    Próbáltam a 8.5-el meg a 2009-el.
  • Solten
    #1992
    netbook...
  • Narxis
    #1991
    Nekem rohadt gyorsan bootol minden rendszerem, a varázslat neve: Sleep mode
  • ACE
    #1990
    Azér' a 48 sec szerintem elég lassú...
  • lacy86
    #1989
    Pont tegnap telepítettem újra apán gépét (XP) és lassabb volt a bootolás mint a win7-nél! Kérdezte mis tőle hogy mi ez a ... oprendszer
  • Solten
    #1988
    Boot-idő a bejelentkező-képernyőig:

    Vista Home Basic: 57 sec.

    Windows 7 Ultimate Beta: 48 sec.
  • kifli
    #1987
    nekem xp-vel is ezt csinálja
  • tobias88
    #1986
    Fél óra után sikerült 1 zeneelindításra hangot kifacsarnom valahogy, ami rendes minőséggel szólt, aztán abba is maradt
  • tobias88
    #1985
    Amúgy aki panaszkodik, hogy Xphez képest sok memóriát eszik, nálam az XP 30%ot foglal, a 7es 34%ot, és az XP kinézetre le van butítva teljesen!
  • Solten
    #1984
    Na az offline standalone installerel ráerőszakoltam.
  • Solten
    #1983
    "Sajnáljuk (hát még én)

    A Firefoxnak problémája támadt és összeomlott..."

  • Solten
    #1982
    Na, feltettem az 1000H-ra. Elég gyors. Remélem tényleg nem pakolássza tele minden felesleges bizb@sszal a májkroszoft a későbbiekben.

    Valamiért meghalt tőle majdnem a mikromasina, venti 2000-el pörgött, átmelegedett szépen. Lelőttem az indexelést, azóta 10db a venti, noti pedig langyos. Jó lesz ez, a procit se gyilkolja és a memóriából is jóval kevesebbet falatozik mint a pista home basic.
  • Solten
    #1981
    Az istenér se töltené le az MSN-installt ez a +%"!%"!%"
  • [HUN]FaTaL
    #1980
    Semmilyet, MPC-HC.
  • gurubefree
    #1979
  • gurubefree
    #1978
    ajanlom ez a figyelmedbe .........
  • lck
    #1977
    Használj KMPlayert
    Vagy Vista Codecpackage.
  • passatgt
    #1976
    milyen codecpakkot tegyek fel, hogy felirat is legyen mplayerben?

    vlc nem igazán akar menni, mert kétszer kell elindítani, hogy legyen kép, elsőre nincsen
  • Evin
    #1975
    Hogy értve?
    Ha arra gondolsz, hogy fogod a virtuális géped, amire fel van rakva a W7 és odaadod valakinek, akkor ő is használni tudja virtuális gépen.
  • gurubefree
    #1974
    Akkor annyit meg hogy a ebbol a variaciobol lehet valamilyen modon telepithetot is krealni ??
  • gurubefree
    #1973
    Vista alol nem igazan hasznalhato , bar eleg tetszetos.
  • Evin
    #1972
    Mármint virtuális gépen? Elég valószínű.
  • gurubefree
    #1971


    Igy probalta mar valaki ???
  • lck
    #1970
    Melóhelyen 6 éve megy folyamatosan. Kb. évente áll fél órát amíg kitakarítják.