44
Segítség a 2006-ban érettségizőknek
  • drkiss1917
    #44
    Valakinek nincs kidolgozott Gépgyártás technológia tétel.
    Előre is köszi.
  • rajkonnen92
    #43
    hello nem tudna nekem vki segíteni? töiből kell forrás elemzést csinálni egy 9.es tkból:( augustus önéletrajzának forráselemzése. ha vki tud nekem linket v küldeni vmilyen segítséget azt naon megköszönném
  • justin
    #42
    A kettő szerintem nem zárja ki egymást. Én mondjuk csak végső esetben dolgoztam ki tételeket.
  • blackgamer
    #41
    két hét után se tudom hogy álljak neki a tanulnivalónak, látom magamat a vizsgaidőszakban, millió tétel én meg a füzetemben semmit sem találok... illetve túl sokat is és abból kellene a lényeg

    ti szoktatok tételeket kidolgozni? én inkább a jegyzetelés híve vagyok
  • joyfull
    #40
    Sziasztok!Valakinek van kidolgozott német tétele?
  • Mike65
    #39
    találtál informatikai tételt? vag valaki tudna esetleg?
  • Shadow_THH
    #38
    az irodalom, egyszerü volt de a szövegalkotást eléggé elkurtam. MAjd meglátom hogy szövegeléssel lesz e 5ös v csak 4es

    a mai emelt matek viszont kurva nehéz volt.

    Na megyek aludni mert töri holnap, még jó hogy megbetegedtem fáj mindenem és 38 fokos lázam van :D
  • shad0w
    #37
    Na kíváncsi vagyok hányas lesz az enyém... Egyes tuti nem, onnantól kezdve meg nekem tulajdonképpen mindegy. A műelemzést választottam, most olvastam először a verset és Márairól soha egy szót sem tanultam, ennek ellenére írtam szépen rendezetten 4 oldalt, abban reménykedve, h ha a tartalmi rész kb 5 pontos is lesz, legalább a többi szempont alapján kapjak pár pontot :) Aztán 11kor eljöttem és fél 12kor már itthon voltam :) Holnap matek, az viszont már nagyon fontos a felvételim szempontjából, remélem jól sikerül majd...
  • gnar killer
    #36
    szerintem meg könnyű volt (:
  • aboy
    #35
    bocs hogy ide irtam ezt, de nem találok más érettségi téályú topicot
  • aboy
    #34
    tök idegen volt minden
  • aboy
    #33
    szevasztok nagy rossz volt ez az irodalom szövegalkotás!
  • Shadow_THH
    #32
    azt hittem itt is lesz spam :C
  • Shadow_THH
    #31
    topikup :D
  • Dave000
    #30
    és az oldalon hol? mert nem találom
  • Shadow_THH
    #29
    ------>http://www.fisz.hu/<-------

    elvileg itt fenn vannak az új tételek kidolgozva + segítségek!
  • Dévidke
    #28
    Nem tudna valaki segíteni! Nagyon de nagyon kellenének az emelt szintű szóbeli tételek kidolgozva! Nagyon megköszönnék bármilyen segítséget!
  • Shadow_THH
    #27
    uhh infó tétel? a mult évieket meg tudom mondani :D
  • Beast Machine
    #26
    Emberek segítség! Nem találom sehol kidolgozva a mostani emelt szintű informatika tételeket a neten! Valaki már írt valamit ezek közül, vagy tudja, hogy hol lelhetők fel? sürgős lenne!!! Kérek mindenkit, segítsetek!!!
  • Beast Machine
    #25
    Emberek segítség! Nem találom sehol kidolgozva a mostani emelt szintű informatika tételeket a neten! Valaki már írt valamit ezek közül, vagy tudja, hogy hol lelhetők fel? sürgős lenne!!! Kérek mindenkit, segítsetek!!!
  • TomBond
    #24
    Tudna nekem segíteni valaki? Történelemből Házi dolgozatot kell írnunk Magyarország 1988-2002 címmel. Nem tud valaki egy linket ahonnan tudnék hozzá anyagot szerezni?
  • Shadow_THH
    #23
    topikup :)
  • I.C.ram
    #22
    1 hónap általában.
  • Shadow_THH
    #21
    nem

    de most februártól április végéig folyamatosan ez fog menni 3-4 tantárgyból egyszerre. Az egyetemen milyen hosszan tart egy vizsgaidőszak?..
  • praksi
    #20
    szimpla jótanács, hogy magad dolgozd ki, mert egyetemen/főiskolán már marha nehéz kidolgozott tételt letölteni (ill. lehet, de a nagy részük hiányos, vagy rossz levezetések vannak bennük); és ha most nem szoksz hozzá, akkor később szopás lesz. amúgy a diplomátokat is a netről fogjátok letölteni?

    amúgy tényleg nem 1200 oldal, csak 900 valamennyi volt, bocs :-)
  • Shadow_THH
    #19
    :P
  • harcu
    #18
    Pedig dehogynem lehet megtanulni 600 oldalt 4 nap alatt, akár 1 nap alatt is, ha úgy jön ki a vizsga :)
  • TomBond
    #17
    Engem kihagytál a felsorolásból!

    Én sem hiszem el hogy 4 nap alatt meg lehet tanulni 600 oldalt (én speciel elolvasni sem tudnám) de mindegy.

    Engem csak a fizika tételek érdekelnek mert teljesen h***e vagyok fizikából!
  • Cat #16
    nehogyazthidd. Aki harmadik év végén 3massal átmegy a kérdezett tantárgyból, simán le tud érettségizni. TANULÁS NÉLKÜL. Ráadásul a büdös életben sehol nem kérdezik meg hogy "hányasra érettségiztél?" mert senkit nem érdekel, annyira alapnak kell lennie hogy van. Szóval szarj bele.
  • Gladiator
    #15
    az okos, tapasztalt, bölcs vének tanácsa mondja már meg nekem, ha egyszer le lehet szedni a netről fél perc alatt, minek dolgozza ki több órán keresztül? tudom, hogy itt van pár kurva becsületes ember, akikből nobel-díjasok lesznek, meg helyesek is biztos, meg sexik, és 1200 oldalt négy nap alatt megtanulnak (na persze!), de vannak itt olyan szerencsétlen nyomorékok is, mint például Shadow_THH, meg én, akik szellemi képességeink korlátozása végett nem tudjuk megtenni amit TI, ezért is szeretnénk a netről tölteni. vagyis én nem, mert nekem megvan...
  • praksi
    #14
    "De most pl jövő hétre is kell 3 tantárgyból legalább 2-2 tétel kidolgozva."

    ha jól számolom akkor ez ugye 6 tétel, szerdától vasárnapig meg van rá 5 napod. ülj le, és dolgozd ki! ha most nem tanulsz, akkor egyetemen mit akarsz csinálni?

    amúgy az eszem megáll a mostani érettségizőktől, február van, és a tételeket kidolgozva le akarják tölteni... nekem most volt vizsgaidőszakom, két 600 oldalas könyvet meg tudtam tanulni 4 nap alatt.. ne legyen félreértés, én már az új rendszerben érettségiztem, állíthatom hogy gyalogg-galopp az egyetemhez képest.
  • Shadow_THH
    #13
    helyesbítenék: ha KOMOLYAN tovább akarsz tanulni, és magas pontszámú, nívós nem költségtérítéses szakra mennél akkor hajkurászhatod a többletpontokat. Viszont ha neked csak az a fontos, hogy elmenj valahová, vagy meg tudod fizetni a költségtérítésest akkor gyakorlatilag szinte bármilyen eredménnyel bárhová felvesznek. Kicsit túlzásnak hangzik, de 80 pontot 2,3as átlaggal könnyedén összegyüjthetsz, és ez alatt van a legtöbb helyen a fizetéses határa. Ha pedig van egy nyelvvizsgád is akkor meg istenkirály vagy. Persze ha 4 nyelvből van felsőfokud az annyit ér mint két középfokú, ugyanis meg van szabva a max plusz pont, és az épp 5ös emelt szintű érettségid már csak 1 ponttal ér majd többet a 100% 5ös középszintüdnél, ahol pl nem ismerek olyanokat akik ne tudnának 90% felettit írni.

    Ennek ellenére teszek 2 emelt szintűt (1 már van mult évben előrehozottan tettük le 3an, utaztunk vonattal 100 majd 120 kilómétert és ráment 2-2 napunk mert vizsgabizottság csak egy volt a Dunántúlon) és megcsinálom még idén a felsőfokú angolt, mert kiderült, hogy az eddigi felsőm az csak közepet ér. Ehhez jön még, hogy -reményeim szerint- 5ös leszek az érettségi tárgakból (+ műlt évben is 5ös voltam belőlük). Viszont valószínüleg még ez sem lesz elég...

    Nem hiába törölték ki a hozzászólásaimat Magyar Bálint hírei közül
  • Shadow_THH
    #12
    köszönöm
  • tudatlanka
    #11
    itt is találsz...

    és most jön az a mondat bezzeg a mi időnkben még net se volt.... 84 elég régen volt...
  • Sanyix
    #10
    "Miért hiszik azt a mai fiatalok, hogy majd ripsz-ropsz letöltöm a netről és akkor minden szép lesz?" én azthittem, és bejött :D
  • Sanyix
    #9
    Nem kemény, de egyre kevesebbet érsz vele :)
  • Rage47
    #8
    addig még vagy 2x változik, mire te sorra kerülsz:))
  • armageddon666
    #7
    ilyen kemény lesz az érettségi??? :S én most 8.os vagyok de már parázok olyanokat hallani róla XD
  • Shadow_THH
    #6
    félreérted én ezeket rendesen meg FOGOM tanulni. Ileltve remélem :)
    És nem feltétlenül netes megoldás érdekel.

    De most pl jövő hétre is kell 3 tantárgyból legalább 2-2 tétel kidolgozva.
  • The Garrett
    #5
    www.puska.hu a barátod :)

    feregeteg ujdonsagot 2k6 ban sem tudnak kerdezni, csak azt , amit előző években is. Nézz körül ott szerintem.