44
Segítség a 2006-ban érettségizőknek
  • Shadow_THH
    #1
    Nos, most hogy elkezdődött a félév minden érettségi tárgyból megkezdődtek a tétel kidolgozások, és ez ugye egyszerre elég sok időt vesz el, nem is beszélve arról, ha valami hiányosság van benne, akkor az az érettségin pontlevonással járhat.

    Mivel még az emelt szintű matek tételek sincsenek rendesen fenn a neten, elég nehez őket megtanulni. Pár hete még elég volt a múlt évit letöléteni és bevágni, de most csak a címeket találtam meg.

    Ha esetleg tudnátok helyeket, vagy saját kidolgozott tételeket meg tudnátok itt osztani az nagyon jó lenne - gondolom nem én vagyok az egyetlen aki ezzel a problémával küzd.
  • Carlos
    #2
    Éreccségi...bahhh...
    Ne reagáld túl a dolgot...
  • horpeti
    #3
    Van egy tökre tuti módszer:

    Könyvtár, tankönyv kinyit, kidolgoz, megtanul. :P
  • Garfield
    #4
    Huhh, micsoda szédületes technikai fejlődés: mi még offline, kézzel dolgoztuk ki a tételeket és nem lehetett letölteni őket. (Persze kevesebb is volt a funkcionális analfabéta...) Nem mellesleg egy kidolgozás után kevesebbet is kellett tanulni.

    Miért hiszik azt a mai fiatalok, hogy majd ripsz-ropsz letöltöm a netről és akkor minden szép lesz? Nem netes megoldás kizárt?
  • The Garrett
    #5
    www.puska.hu a barátod :)

    feregeteg ujdonsagot 2k6 ban sem tudnak kerdezni, csak azt , amit előző években is. Nézz körül ott szerintem.
  • Shadow_THH
    #6
    félreérted én ezeket rendesen meg FOGOM tanulni. Ileltve remélem :)
    És nem feltétlenül netes megoldás érdekel.

    De most pl jövő hétre is kell 3 tantárgyból legalább 2-2 tétel kidolgozva.
  • armageddon666
    #7
    ilyen kemény lesz az érettségi??? :S én most 8.os vagyok de már parázok olyanokat hallani róla XD
  • Rage47
    #8
    addig még vagy 2x változik, mire te sorra kerülsz:))
  • Sanyix
    #9
    Nem kemény, de egyre kevesebbet érsz vele :)
  • Sanyix
    #10
    "Miért hiszik azt a mai fiatalok, hogy majd ripsz-ropsz letöltöm a netről és akkor minden szép lesz?" én azthittem, és bejött :D
  • tudatlanka
    #11
    itt is találsz...

    és most jön az a mondat bezzeg a mi időnkben még net se volt.... 84 elég régen volt...
  • Shadow_THH
    #12
    köszönöm
  • Shadow_THH
    #13
    helyesbítenék: ha KOMOLYAN tovább akarsz tanulni, és magas pontszámú, nívós nem költségtérítéses szakra mennél akkor hajkurászhatod a többletpontokat. Viszont ha neked csak az a fontos, hogy elmenj valahová, vagy meg tudod fizetni a költségtérítésest akkor gyakorlatilag szinte bármilyen eredménnyel bárhová felvesznek. Kicsit túlzásnak hangzik, de 80 pontot 2,3as átlaggal könnyedén összegyüjthetsz, és ez alatt van a legtöbb helyen a fizetéses határa. Ha pedig van egy nyelvvizsgád is akkor meg istenkirály vagy. Persze ha 4 nyelvből van felsőfokud az annyit ér mint két középfokú, ugyanis meg van szabva a max plusz pont, és az épp 5ös emelt szintű érettségid már csak 1 ponttal ér majd többet a 100% 5ös középszintüdnél, ahol pl nem ismerek olyanokat akik ne tudnának 90% felettit írni.

    Ennek ellenére teszek 2 emelt szintűt (1 már van mult évben előrehozottan tettük le 3an, utaztunk vonattal 100 majd 120 kilómétert és ráment 2-2 napunk mert vizsgabizottság csak egy volt a Dunántúlon) és megcsinálom még idén a felsőfokú angolt, mert kiderült, hogy az eddigi felsőm az csak közepet ér. Ehhez jön még, hogy -reményeim szerint- 5ös leszek az érettségi tárgakból (+ műlt évben is 5ös voltam belőlük). Viszont valószínüleg még ez sem lesz elég...

    Nem hiába törölték ki a hozzászólásaimat Magyar Bálint hírei közül
  • praksi
    #14
    "De most pl jövő hétre is kell 3 tantárgyból legalább 2-2 tétel kidolgozva."

    ha jól számolom akkor ez ugye 6 tétel, szerdától vasárnapig meg van rá 5 napod. ülj le, és dolgozd ki! ha most nem tanulsz, akkor egyetemen mit akarsz csinálni?

    amúgy az eszem megáll a mostani érettségizőktől, február van, és a tételeket kidolgozva le akarják tölteni... nekem most volt vizsgaidőszakom, két 600 oldalas könyvet meg tudtam tanulni 4 nap alatt.. ne legyen félreértés, én már az új rendszerben érettségiztem, állíthatom hogy gyalogg-galopp az egyetemhez képest.
  • Gladiator
    #15
    az okos, tapasztalt, bölcs vének tanácsa mondja már meg nekem, ha egyszer le lehet szedni a netről fél perc alatt, minek dolgozza ki több órán keresztül? tudom, hogy itt van pár kurva becsületes ember, akikből nobel-díjasok lesznek, meg helyesek is biztos, meg sexik, és 1200 oldalt négy nap alatt megtanulnak (na persze!), de vannak itt olyan szerencsétlen nyomorékok is, mint például Shadow_THH, meg én, akik szellemi képességeink korlátozása végett nem tudjuk megtenni amit TI, ezért is szeretnénk a netről tölteni. vagyis én nem, mert nekem megvan...
  • Cat #16
    nehogyazthidd. Aki harmadik év végén 3massal átmegy a kérdezett tantárgyból, simán le tud érettségizni. TANULÁS NÉLKÜL. Ráadásul a büdös életben sehol nem kérdezik meg hogy "hányasra érettségiztél?" mert senkit nem érdekel, annyira alapnak kell lennie hogy van. Szóval szarj bele.
  • TomBond
    #17
    Engem kihagytál a felsorolásból!

    Én sem hiszem el hogy 4 nap alatt meg lehet tanulni 600 oldalt (én speciel elolvasni sem tudnám) de mindegy.

    Engem csak a fizika tételek érdekelnek mert teljesen h***e vagyok fizikából!
  • harcu
    #18
    Pedig dehogynem lehet megtanulni 600 oldalt 4 nap alatt, akár 1 nap alatt is, ha úgy jön ki a vizsga :)
  • Shadow_THH
    #19
    :P
  • praksi
    #20
    szimpla jótanács, hogy magad dolgozd ki, mert egyetemen/főiskolán már marha nehéz kidolgozott tételt letölteni (ill. lehet, de a nagy részük hiányos, vagy rossz levezetések vannak bennük); és ha most nem szoksz hozzá, akkor később szopás lesz. amúgy a diplomátokat is a netről fogjátok letölteni?

    amúgy tényleg nem 1200 oldal, csak 900 valamennyi volt, bocs :-)
  • Shadow_THH
    #21
    nem

    de most februártól április végéig folyamatosan ez fog menni 3-4 tantárgyból egyszerre. Az egyetemen milyen hosszan tart egy vizsgaidőszak?..
  • I.C.ram
    #22
    1 hónap általában.
  • Shadow_THH
    #23
    topikup :)
  • TomBond
    #24
    Tudna nekem segíteni valaki? Történelemből Házi dolgozatot kell írnunk Magyarország 1988-2002 címmel. Nem tud valaki egy linket ahonnan tudnék hozzá anyagot szerezni?
  • Beast Machine
    #25
    Emberek segítség! Nem találom sehol kidolgozva a mostani emelt szintű informatika tételeket a neten! Valaki már írt valamit ezek közül, vagy tudja, hogy hol lelhetők fel? sürgős lenne!!! Kérek mindenkit, segítsetek!!!
  • Beast Machine
    #26
    Emberek segítség! Nem találom sehol kidolgozva a mostani emelt szintű informatika tételeket a neten! Valaki már írt valamit ezek közül, vagy tudja, hogy hol lelhetők fel? sürgős lenne!!! Kérek mindenkit, segítsetek!!!
  • Shadow_THH
    #27
    uhh infó tétel? a mult évieket meg tudom mondani :D
  • Dévidke
    #28
    Nem tudna valaki segíteni! Nagyon de nagyon kellenének az emelt szintű szóbeli tételek kidolgozva! Nagyon megköszönnék bármilyen segítséget!
  • Shadow_THH
    #29
    ------>http://www.fisz.hu/<-------

    elvileg itt fenn vannak az új tételek kidolgozva + segítségek!
  • Dave000
    #30
    és az oldalon hol? mert nem találom
  • Shadow_THH
    #31
    topikup :D
  • Shadow_THH
    #32
    azt hittem itt is lesz spam :C
  • aboy
    #33
    szevasztok nagy rossz volt ez az irodalom szövegalkotás!
  • aboy
    #34
    tök idegen volt minden
  • aboy
    #35
    bocs hogy ide irtam ezt, de nem találok más érettségi téályú topicot
  • gnar killer
    #36
    szerintem meg könnyű volt (:
  • shad0w
    #37
    Na kíváncsi vagyok hányas lesz az enyém... Egyes tuti nem, onnantól kezdve meg nekem tulajdonképpen mindegy. A műelemzést választottam, most olvastam először a verset és Márairól soha egy szót sem tanultam, ennek ellenére írtam szépen rendezetten 4 oldalt, abban reménykedve, h ha a tartalmi rész kb 5 pontos is lesz, legalább a többi szempont alapján kapjak pár pontot :) Aztán 11kor eljöttem és fél 12kor már itthon voltam :) Holnap matek, az viszont már nagyon fontos a felvételim szempontjából, remélem jól sikerül majd...
  • Shadow_THH
    #38
    az irodalom, egyszerü volt de a szövegalkotást eléggé elkurtam. MAjd meglátom hogy szövegeléssel lesz e 5ös v csak 4es

    a mai emelt matek viszont kurva nehéz volt.

    Na megyek aludni mert töri holnap, még jó hogy megbetegedtem fáj mindenem és 38 fokos lázam van :D
  • Mike65
    #39
    találtál informatikai tételt? vag valaki tudna esetleg?
  • joyfull
    #40
    Sziasztok!Valakinek van kidolgozott német tétele?