36
Magyar Iparmûvészeti Egyetem
  • birkocs
    #36
    sziasztok, találtam egy nagyon jó pályázatot iparművészeknek, alkotóknak, festőknek. Nézzétek meg, és pályázzatok ti is! :)
    Pályázat
  • I.C.ram
    #35
    Majd még faggatom az illetékest, csak ebben a nagy rohanásban nehéz most :)
  • Monoton
    #34
    hmm azt olvastam ... akkor egyszercsak majd kidobják a képregény témát

    ugytudom foto szaknál is a témát 4 héttel a leadás előtt teszik közzé

    azért köszönöm
  • I.C.ram
    #33
    Egyelőre annyi, hogy az idei felvételi tájékoztatóban elvileg részletesen levan írva az egész felvételi.
  • Monoton
    #32
    köszi előre is
  • I.C.ram
    #31
    Ma vagy holnap megkérdezem, aztán beírom ide a választ.

    Viszont, ha nem tudsz rajzolni az baj lehet. Mert elvileg mindenhez kell rajz. Még a fotószakon is van rajz a felvételin, ha jól emlékszem, rááadásul az Iparon elég komoly a rajzfelvételi.
  • Monoton
    #30
    hát kinéztem magamnak 3 szakot :)

    animációs, grafika, foto (mondjuk érdekel a video-audio is)

    de lényegében az érdekelne hogy felvételin mire lehet számitani (felvételi tájékoztato igencsak tágra nyujt mindent :))

    illetve milyen szakirodalombol kellene felkészülni mert erről semmi

    és hogy pl. animácios szaknál elvileg képregény a kötelező feleadat de arrol semmi info hogy mi az vagyhogy mikor teszik közzé

    egyébként animácios szakrol kezdek lemondani mert rajzolni nem igazán tudok :)

    ha valamire tudnál pozitiv választ adni azt megköszönném
  • I.C.ram
    #29
    Esetleg körbe érdeklődhetek neked, ha akarod.

    Elég szoros szálak fűznek az intézményhez :D

    Írd le, hogy pontosan mik érdekelnek.
  • Monoton
    #28
  • Monoton
    #27
    hali engem az animációs szak érdekelne

    valaki valami info az első két forduló eseményeiről? (képregény meg hasonlok)

    illetve várok minden infot a többi szakrol is (grafika, foto)

    nameg vmi ajánlott irodalom a felvételihez? :)

  • Rensci
    #26
    Sziasztok!
    Reni vagyok és érdeklödni szeretnék h divattervezés szakon miböl kell felvételizni? Azt tom h csak gyakorlati van de ez pontosan mit takar?
    Tudnátok ebben segíteni? Nagyon megköszönném:)
  • I.C.ram
    #25
    De majd megkérdezem apám, hogy pontosan miért váltottak nevet.
  • I.C.ram
    #24
    Már külföldön is mindenhol így van bejegyezve.
  • I.C.ram
    #23
    Tök nagy baromság. Azzal érveltek, hogy az iparművészetit nem lehet lefordítani idegen nyelvekre....

    Nem értem, hogy miért nem jó a Hungarian University of Applied Arts példáúl.
  • gnar killer
    #22
    ezt hallottam, érdekes neve lett
  • Tertovan
    #21
    2006. február 28.
    »A Magyar Iparművészeti Egyetem 2006 március 1-től új nevet vesz fel:
    Moholy-Nagy Művészeti Egyetem
  • Tertovan
    #20
    erdekes:
    http://www.sulinet.hu/tart/fcikk/Kff/0/23399/1
  • gnar killer
    #19
    fúdenemszeretlek -.-
  • ivjoe
    #18
    Csak be kell tartani bizonyos arányossági + pár egyéb szabályt és nem gond.
    [a rajztanára erdélyi festő volt, szal tanult rajzolni, csak nem tud :D]

    #17: Well papírbolthoz mit szólsz? Esteleg hobbybolt, vagy művészellátó?
    Vagy Miskolcon ilyen nincs?
    Fotó méretét meg igencsak meghatározza a géped. Asszem 4 Mpx-es? Abból már döcögve kihozható az A4.
  • gnar killer
    #17
    és a fotók mérete mindegy?:D fotókartont hol lehet szerezni? o:
  • Ramada
    #16
    A/2es fotókartonra kell felragasztani a fotókat.
    rajzokat is várnak,ez biztos.
  • gnar killer
    #15
    egy fotónak kicsit nagy o.0
  • Gladiator
    #14
    valszeg A/2-es méretű.
  • gnar killer
    #13
    Ma kaptam a levelet az első szakmai alkalmassági vizsga előszürőjéről, de nem mindent értek.
    Azt írták hogy 10 db A/2-es méretű rajzokat, fotókat, terveket kell beadni, de! Mint fotós, nekem is kell rajzokat beadni? Igen, a témájuk mindegy? A fotók mekkora méretűek kell hogy legyenek és lehet e némi "szépítés" rajtuk?
    Plz help me [:
  • gnar killer
    #12
    Másik dolog ami nem tiszta hogy írni kell két önéletrajzot, egyet kézzel egy pedig fényképes de akkor azt is kézzel vagy lehet géppel, mert külön ahhoz nem írták illetve a képet rá kell ragasztani a lapra? Sok embert kérdeztem de ezt senki se tudta biztosra.
  • gnar killer
    #11
    Portré rajzzal gondok lesznek, nem tudok jól embert rajzolni :c A másikra kb mennyi idő van? Sajna az ötlet nem jön hamar |-:
  • Ramada
    #10
    első fordulóban portré tanulmányrajzot kell készíteni,ha jól emlékszem 3 óra van rá-a pálcika embernél azért sokkal jobb rajzot követelnek:), másrészt van egy kreatív feladat,ahol papír hajtogatástól képregény rajzolásig bármi lehet.megadnak valami témát,ami egy szó, vagy szín,vagy bármi,és a temának megfelelően kell valamit összeügyeskedni.
  • gnar killer
    #9
    Huh, köszi o:
  • Gladiator
    #8
    ja. felvételin rajzolnunk kell (én max pálcikaembert tudok), vmit tervezni, meg még vmi ilyen kézügyességes dolgot. aztán ha sikerült akkor megyünk egy egyhetes táborba, ahol fényképezni kell, meg ilyesmik...
  • gnar killer
    #7
    hmm o:
  • gnar killer
    #6
    És tudsz is róla mondani valamit?(:
  • Gladiator
    #5
    én is megjelölöm a viz. komm. szakot, bár sok esélyt nem látok rá:)
  • Calver
    #4
    hmmmz
  • tigeroo
    #3
    magyar is, iparis
  • vaa
    #2
    Fú netudd meg :o
  • gnar killer
    #1
    Épp továbbtanulás előtt állok és szóba jött ez a suli is, azon belül a vizuális kommunikáció szak.
    Azok véleményét várom akik járnak/tak ide, milyen tapasztalataik vannak azon kivül hogy nehéz suli :D
    Másrészt az is érdekelne hogy alkalmassági vizsgán mire kell számítani, ott mi történik?