67
Minden ami Quad! :)
  • fefe74
    #67
    Sziasztok!
    Vásároltam egy prémium kategóriás kínai gyerek quadot, mellyel nagyon meg vagyok elégedve, de szeretnék valahogy rendszámot rakatni rá.
    Ahogy néztem mindenbe benne van az E jelzés, de a forgalmazó szerint nem lehet közúti forgalomba használni ezt a quadot.
    Nincs valami kiskapu , hogy én ezt mégis lepapírozzam?
    Tud valaki segíteni nekem ebben?
    Köszi a válaszokat.
    itt a linkje a quad -nak

    gyerek quad

    Utoljára szerkesztette: fefe74, 2018.12.11. 10:18:54
  • SzocsA
    #66
    mennyire jó ez a Wexxtor márka?
    Én Ezt néztem ki magamnak.
    Jó vétel lenne ennyi pénzért? nem értek hozzá.
    Mondták sokan hogy az ilyen kínai, koppintós quadok anyagminőségben gyengébbek, mint egy suzuki márkájú quad. Az LT-z 400 asok fél millánál kezdődnek, olyanok ami 2005 vagy 2006 os évjáratú. ami meg jobb állapotban vannak, azok még többe kerülnek.
  • iszakos
    #65
    Ahány gyártó annyi szokás!Ezt az adott tipusnál kell konkrétan megnézni,hogy milyen jogsi kell hozzá!Pl.: a Polaris esetében B-s jogsi is elég,míg mondjuk a Can am típusnál A kategóriába esnek.
    Nem minden quad rendszámozható!Vagy pedig különleges rendszámot kaphatnak talán ilyen mint a piros (lassú jármú) vagy esetleg zöld (erdészeti kiközelítő) rendszámot kaphatnak még.És ami szintén fontos,hogy nem minden gyár ad ki típus bizonyítványt rendszámozásra pl.: Honda.
    Mint minden ebben is ez az egész szabályozás fele más,és bonyolúlt,így minden ügyíntézés szinte teljesen egyedi!
  • fefe74
    #64
    Quad alkatrészek.
    http://quadalkatreszek.hu/
  • fefe74
    #63
    B kategóriával vezethető rendszámos quadok elérhető áron.
    www.wexxtor.hu

    ÉRDEMES MEGNÉZNI.
  • ZTM
    #62
    No, valaki mondja má meg hogy miféle jogsi kell quadra, gondolom ebből is van mindenféle ccm3-es elég a B kategóriás mindegyikre, vagy ccm3-től függően motoros jogosítványra van szükség?
    Mindenhova használnám, szval lenne rajta rendszám!
  • gabeszg
    #61
    Hi!Bevallom őszintén ez a quad meg motor téma tőlem nagyon távol áll, de szeretnék a közeljövőben vásárolni egy quadot.Láttam, hogy kapható rendszámos quad is, ha lerakom nagymotorra a jogsit akkor azzal közlekedhetek akárhol?Vagy mien korlátozások vannak ezeknek?előre is köszi a válaszokat.
  • doxadmin
    #60
    Üdv

    50cm3 quad minek számít? Segédmotornak, mint pl a robogó? Jogsival nincs gond, az már van személyautóra, meg nem is közúton akarok menni vele, csak érdekelne hogy erre kell valami jogsi vagy biztosításféle. Nem mintha attól félnék hogy a pusztában megtolok valakit
  • mila69en
    #59
    mivan csak nem rendörnek készülsz?

    apropo valami bugocska mert az 56-osra ment az 57-es:D
  • BB7
    #58
    ?
  • mila69en
    #57
    elöbb kapjanak el
  • XTHB
    #56
    különben ha nincs semmid a quadhoz (jogsi...)csak meg vetted és ugy az uton mész és elkapnak a zsaruk akkor mivan?
  • uuuukkkkku
    #55
    Nos én a mit hallottam az az, hogy földes úton/erdőben nem kell semmi, viszont betonúton kell már jogsi, sztem elég mondjuk csak egy motoros is...
    De ez engem is érdekelne, mi is (talán) quad vásárlás előtt vagyunk.
    Nekem lenne, és az apukámnak. Én 13 vagyok, én gondolom csak erdőben mennék vele, apukám már felnőtt (nahááát), ő kisebb utakon is menne vele... bár volt egy motorja, avval ment kisebb távokra, jogsi nélkül...


    Amugy mi 300ezer alatt vennénk, pl a metroban 2százezerért, nekünk nem kell h 150nel mennyen, elég az 50... kis hegyoldal megmászására gondolom az is jó
  • BB7
    #54
    Remnélem nem teljesen kihalt ez a fórum! :P
    Azt szeretném kérdezni, h. milyen jogsi/engedély kell quadhoz?
    Nem! Sosem voltam a legalitás híve! :P De apám csak így menne bele! :S
    ERGO: Kompromisszumként kell! :S
  • Joel2
    #53
    Hello kisKö.....
    Mi a [email protected] bajod van neked?Nem sajnálod?tényleg?hogy dölne rád egy fa te kis ZÖLDfejű köcs..g!!!!!!!!Utálom az ilyen:jaj a fák meg a természet.............EGYÉL FÜVET BAMMEG!!!!!!!!!!!!!Szánalmas vagy........Ja hogy mi quadosok csesszük szét az erdőt,tapossuk ki a füvet stb.Kösd ki magad egy fához és élvezd a természetet kö...g!!![b]"szamomra altalaban kulon orom, amikor egy hasonlo jopafa ficko szetpaszirozza a fejet egy fan vagy egy oszlopon. Termeszetesen, ebben a helyzetben a kulonfele maradando tores, gerincserules, fogyatekossag is tokeletesen megfelel, talan jobb is mint ha csak egyszeruen kinyuvvad:)))"[b] Legszivesebben széttaposnám a fejedet a quaddal,hogy lehetsz ilyen?van/volt neked anyád?????
  • Joel2
    #52
    Hello kisKö.....
    Mi a [email protected] bajod van neked?Nem sajnálod?tényleg?hogy dölne rád egy fa te kis ZÖLDfejű köcs..g!!!!!!!!Utálom az ilyen:jaj a fák meg a természet.............EGYÉL FÜVET BAMMEG!!!!!!!!!!!!!Szánalmas vagy........Ja hogy mi quadosok csesszük szét az erdőt,tapossuk ki a füvet stb.Kösd ki magad egy fához és élvezd a természetet kö...g!!!Anasztázia"szamomra altalaban kulon orom, amikor egy hasonlo jopafa ficko szetpaszirozza a fejet egy fan vagy egy oszlopon. Termeszetesen, ebben a helyzetben a kulonfele maradando tores, gerincserules, fogyatekossag is tokeletesen megfelel, talan jobb is mint ha csak egyszeruen kinyuvvad:)))"Anasztázia Legszivesebben széttaposnám a fejedet a quaddal,hogy lehetsz ilyen?van/volt neked anyád?????
  • Cat #51
    Quadokat tesztel a rendőrség

    2006. március 21-én együttműködési megállapodás aláírására került sor a Landy Hungary Kft., a vele együttműködésben álló Magyar Suzuki Rt. és a Rendészeti Biztonsági Szolgálat (REBISZ) között.



    Az együttműködési megállapodást egy rövid bemutatóval egybekötött sajtótájékoztatón a Landy Kft. ügyvezetője Pócsik László úr, valamint dr. Dobozi József r. dandártábornok a REBISZ parancsnoka írta alá, a REBISZ Kerepesi úti objektumában. A Landy Kft. a megállapodás értelmében 5 darab Suzuki LTA-400-as típusú quad gépjárművet adott a REBISZ használatába 1 év időtartamra, azok rendőri feladatok során történő tesztelése céljából.



    A REBISZ Bevetési Parancsnoksága - különösen a csapatszolgálati feladatok és egyes speciális (nehéz terepviszonyok közötti) kutatási feladatok során történő igénybevételére kiterjedően - vizsgálja a quadok rendőri tevékenység során történő alkalmazásának lehetőségeit, annak eredményességét. A Landy Kft. a quadok hatékony és biztonságos használata érdekében a REBISZ állományába tartozó 100 fő részére, 2006. évben - térítésmentesen - off-road vezetéstechnikai képzéseket tart.



    A REBISZ a quadok használatának ellentételezéseként rendszeresen értékeli a járművek rendőri tevékenység során történő alkalmazásának eredményességét, valamint beszámol a használatuk során szerzett tapasztalatairól.
  • mila69en
    #50
    van weblapuk is meg emile is van csak azt nem tom mi^^ de telszáma valahól megvan majd holnap előkaparom... ugyis felkéne már hívnom, hogy él-e hal-e azt küldök majd privibe elérhetőséget

    de amúgy minek az?:D
  • Shadow_THH
    #49
    hmm nem tudsz hozzá valami elérhetőséget adni? weblap, e-mail?
  • mila69en
    #48
    külömben eggyik úgymond ismerősöm(azért mondom így mert nagyon rég nem láttam) is ezzel foglalkozik van neki 16 db quadja meg egy quados eggyesülete és azokat adja bérbe:) persze ő maga karban is tudja tartani quadokat mert profi szerelő
  • mila69en
    #47
    hát szerintem senki sem ad semmit nyugodt szívvel bérbe idegennek:DDD

    én voltam már sok nyíltnapon ahol olyan emberek ültek fel a quadok-ra akik még életükben nem űltek rajata volt ott fiatal lány-tól az idősebb urig mindenki:) persze nem azt mondom hogy úgy kell ráülni hogy na akkor most full gáz(ők se úgy ültek rá de a reakciókból... élvezte mind és elég jól boldogúltak vele)

    ha valami komolyabb quadok 50-60LE-sek azokkal már vigyázni kell mert odacsapnak... ha meg valaki olyan ül rá aki alapból ült már quadon(tud quadozni) bizta hogy nem tudja tönkre tenni:) ezek elég strapa bíró gépezetek:) jó nem azt mondom mert pl: egy Kymko utcai quadot hamar tönkre lehet tenni terepen:) 2-t ugratok azt ketté szakad:) azt nem kell terepre vinni

    ha meg neadj isten mégis tönkre teszi:)).... sztem a kár megtérítése őt terheli
  • Shadow_THH
    #46
    megnyugtattál akkor nyugodt szívvel lehetne bérbe adni?
  • mila69en
    #45
    igazándiból ha jó állapotban vannak... szvsz nincs olyan analfabéta aki pár kör alatt tönkre tegye:) persze ha nem szándékos rongálásról beszélünk:)
  • Shadow_THH
    #44
    apám vett 4et ide www.sellyetabor.hu, valszeg tavaszra megjön. Tudtok valamit ajánlani, hogy hogyan lehet megóvni, mert kicsit gáz lenne ha a sok analfabéta tönkretenné pár menet után.
  • mila69en
    #43
    hát az ilyen hozzászólásokon nem is kell mit gondólkodni

    szerk: de azér javuló tendenciát mutatsz:P
  • Alexease
    #42
    Te sem az a gondolkodo tipusu ember lehetsz:)))

    Amugy meg felejthetjuk a dolgot, ugy sincs semmi kozom az egeszhez:) Mindenki azt csinal amit akar, csak kivulallo ne seruljon meg, es probaljak ugy intezni, ha esetleg elcseszik, hogy legalabb ne a kozzosseg tarsadalombiztositasi szamlajanak a terhere vegetaljanak eletuk vegeig:)))
  • mila69en
    #41
    "En azt irtam, hogy ha valaki allatkodik, tonkrevagja a kornyezetet es veszelyeztet masokat"--->ehhhh.... ezt irtad vólna? sztem nem ezt irtad... "Ez az egy baj van ezekkel, hogy szetb*sszak az emberek a termeszetet"---> te ezt írtad vagyis általánosítottál és nem azt írtad hogy csak az aki állatkodik

    "Nekem is volt ismerosom aki motoron hal meg. Vaganyabb volt a kelletenel, megprobalta, nem jott ossze, ez van:("--->szánalmas vagy
  • Alexease
    #40
    Nem ertem a problemadat?! Mikozom az egeszhez?!
    En azt irtam, hogy ha valaki allatkodik, tonkrevagja a kornyezetet es veszelyeztet masokat, azt nem sajnalom ha osszetorimagat. Ennyi. Szerintem azt mindenki maganak koszonheti, bevallalta, ez vele jar, ez van.

    Nekem is volt ismerosom aki motoron hal meg. Vaganyabb volt a kelletenel, megprobalta, nem jott ossze, ez van:(

    A jogositvany nem csak egy papir, hanem egy bizonyos merteku feleloseg masokert es persze onmagunkert. Ha ezt valaki elfelejti, az mar regen rossz.

    Ha meg a soretespuskas lodozesre gondolsz.... akkor meg nem gondolhatod komolyan, hogy igazabol puskaval lodoznek le motorosokat mert megcsapta oket a benzingoz es elkapta oket a hajtaslanc?!

  • mila69en
    #39
    hat ja szomrú de ez van sajnos soha sem lesz béke.... meg sztem fogalma sincs egy ilyen motoros túrárol, hogy hogyan is zajlik mert ha egy normális csapatban van az ember ahol nem a vandálkodás a cél és nem
    verseny hanem az, hogy hétvégén felpakulunk kis hátizsákunkba kaját ücsitt ezt azt ami kell, elővesszük a térképet nézünk valami kis frankó helyet oks akkor ide megyünk oda érünk lepihenük esetleg "szalonnát is sütünk":DD

    nem is értem, hogy miért kellet a bakonyba is jardokat állítani a sz*ros LC4-esekkel szúrta valakinek a szemét hogy hetente-kéthetente elhúzunk arra(nem csak rólunk van szó... nyáron volt ebből nagy botrány sok német turista is ott nyomúlt)

    vandálkodni mi a homok bányába szoktunk kijárni:DDD
  • fifi
    #38
    "Termeszetesen, ebben a helyzetben a kulonfele maradando tores, gerincserules, fogyatekossag is tokeletesen megfelel, talan jobb is mint ha csak egyszeruen kinyuvvad:)))"
    akarsz beszélni egy olyan emberrel, aki tolószékes egy magadfajta "hős" miatt?
    holnap szívesen átjön szerintem... vagy beszélsz az anyukájával? bizonygassad a nagy igazadat neki is, biztosan nagyon fognak örülni...

  • fifi
    #37
    ja az, ami a CRF-ben van.
    én elég zsenge szelepekről és himbákról olvastam, hallottam, meg versenyző-szerelő barátom műhelyében láttan ezt-azt...
    nade nekem egyenlőre most nem aktuális. örülök, hogy megszabadultam a sok sz@rtól, ami itthon volt.
    talán később egy DR350, de az is csak horgászni járni :D
  • mila69en
    #36
    birom az ijen embereket jokat röhögök rajtuk hogy mekkora egy...

    és amikor egy egész erdőt tarolnak le csak azárt hogy megépűljön egy újabb autópálya akkor is rinyálsz? ez miért nem fáj senkinek? ja hogy az a javukat szolgálja!..értem... hát szánalmasak az ilyenek....

    én legalább a természtebe megyek ki és nem kell érte fákat kivágni jó lehet kicsit meg turom az utat... na és? idővel vissza áll...
  • Alexease
    #35
    Nincs jogositvanyom, sem autom, sem motorom. De ez nem jelent semmmit. Sot, meg megszallott kornyezetvedo sem vagyok:))) De szerintem ahoz nem is kell annak lenni, hogy felfogja az ember, hogy nem autozunk-quadozunk-motorozunk pl. erdei uton:) Az meg lenyegtelen hogy nem magan terulet. Azert mert eppen az nem valakie, azert meg nem senkifoldje, az pontosan mindenkie!
    De valoban, mar autosokbol is lattam nehany barmot akik "kint" rallyznak:(
  • mila69en
    #34
    "Ez az egy baj van ezekkel, hogy szetb*sszak az emberek a termeszetet"

    ja erre meg még annyit, ezek szerint te nem vezetsz semmilyen gépjárművet gondolom autót sem ugye?.... beszélhetnénk róla ki barmolja szét a természetet

    salzé én nem megyek senik virágos kertjébe azzal a szándékkal, hogy namost jól széttúrom^^

    "igy szamomra altalaban kulon orom, amikor egy hasonlo jopafa ficko szetpaszirozza a fejet egy fan vagy egy oszlopon."---> na itt beszélhetünk az emberi hülyeségről primitívségről butaságról fogyatékosságról stb.... egyszóval marattál volna inkább csöndben.... nagyon buta vagy^^
  • mila69en
    #33
    nem is olyan régen kb 1 hónapja kimentünk 4-en motorozni már jöttünk hazafele egy tök elhagyatott földesúton amit ismerek szal nem magán tulajdon vagyis az mert önkormányzaté na mindegy nem is eza lényeg arra fele nem lakik a kutya sem egyszercsak láttuk jön egy autó valami utánfutóval szepen lehuzódtunk hogy elférjen én voltam leghátúl haverék kikerűlték őket éppen énis elmentem vólna melletük mikor aza kis k*csög rám rántottam kormányt láttam a b*zi fejét, hogy röhög mint a hülye persze én elcsúsztam a mocival aza f*sz meg elment haver megfordult odajöttek, hogy mivan... mondom jól vagyok de ez a kis b*zi....... egyik haver felkaptt egy szépnagy követ azt utána ment beb**zta az oldalso szélvédőjét:DDD.... az ilyen f*szok meg is érdemlik^^ aza baj hogy a motorosok ki vannak szolgáltava az autós... én vagyok a jani mert én 4 kerék f**zoknak
  • Alexease
    #32
    Sajnos az emberi hulyeseggel, primitivseggel, butasaggal, korlatoltsaggal, fogyatekossaggal nem lehet mit kezdeni, igy ezen felesleges is veled vitatkozni:(
    Tenni sem lehet ellene sajnos semmit, igy szamomra altalaban kulon orom, amikor egy hasonlo jopafa ficko szetpaszirozza a fejet egy fan vagy egy oszlopon. Termeszetesen, ebben a helyzetben a kulonfele maradando tores, gerincserules, fogyatekossag is tokeletesen megfelel, talan jobb is mint ha csak egyszeruen kinyuvvad:)))
  • mila69en
    #31
    "Legszivesebben soretespuskaval szednem le oket a szarukrol."

    na pont az ilyeneknek szoktam szétb*szni az erdejűket mezőjüket....
  • Alexease
    #30
    Ez az egy baj van ezekkel, hogy szetb*sszak az emberek a termeszetet:( Vagy nincs kijelolt hely, vagy ha van, akkor az nem jo, fizetni kell, nem eleg vagany vagy laza. Sokszor lattam hasonlo ilyen majer embereket biciklivel, motorokkal, quad-dal ahogy felszantjak az erdoket, mezoket:( Legszivesebben soretespuskaval szednem le oket a szarukrol.
  • mila69en
    #29
    hát ha valami rosszúl van karban tartva arról csak rosszat lehet hallani:)
    még nem panaszkodott rá én meg annyira nem ismerem TRX-et azt sem tudom igazándiból milyen motor dübörg alatta(talán az lehet ami a honda CRF-ekben?!)... LTZ-ről már többet tudok na arról tényleg csak rosszat lehet mondani a DRZ400E-motorjával.... TRX nekem egy elég jól összerakott quadnak tűnik és úgy viselkedik mint egy kezes bárány:)
    meg a honda sztem alapjában nagyon jó motorokat gyárt eléggé összerakottak 2T-ben sztem ők a legjobbak:)

    amúgy neked megvan még a raptor? volt szerencsém azzal is menni elég jók a telói
  • fifi
    #28
    a TRX motorja milyen?
    arról elég sok rosszat hallottam... igaz?