58
Komolyzenei fórum
  • 29spotty
    #58
    Van itt, aki játszik is hangszeren vagy komolyabban foglalkozna a zenével? Ezt olvastam, lehet tudnátok használni. Egy pályázat.
  • zenef
    #57
    komolyportal.com
  • zenef
    #56
    Kellemes hangulatú, frissen indult komolyzenei fórum. Várunk minden kedves leendő tagot, aki komolyzenéről szeretne igényesen beszélgetni.

    Az oldal címe: pszi(pont)atw(pont)hu
  • vizipipa19
    #55
    The travel of a plastic bag

    Sziasztok!
    Ez egy saját szerzemény, szerintetek milyen lett?
  • debussy
    #54
    Röpke néhány napra magaménak tudhatok egy hegedűt. És szereztem néhány száz éves körüli kottát.
  • blackgamer
    #53
    léteznek gyűjtemények, hallgass meg pár cd-t
  • htr93
    #52
    Tudnátok ajánlani komolyzenét?Csellózok, tehát nekem a 8000 hang per mp sok... De zenét komolyzenét kell hallgatnomm, és szívesen hallgatnék és van is, de azok közül csak 1-2 szmot hallgatok el..Előre is kösz!
  • htr93
    #51
    Ne haragudj de ehhez nem értek. Milyen szakdolgozatot írsz? Ez egy szimpla ének vagy zenetörténelem házi vagy ezzel fogsz foglalkozni?
  • lind88
    #50
    Sziasztok!

    Zenei turizmusból (Budapest-Bécs) írom a szakdolgozatomat, nagyon sokat segítene, ha kitöltenétek nekem a kérdőívemet:):

    http://www.surveygizmo.com/s/80596/zenei-turizmus
  • debussy
    #49
    Neked is csak ugyanazt tudom mondani, kicsit bővebben: R-K: Dongó
  • debussy
    #48
    www.pianosociety.com
    Remélem megfelel
  • blackgamer
    #47
    most nagyon rákattantam Liszt Ferenc - Magyar rapszódiákra, Cziffra György nagyon jól adja elő, meg sokaknak a Tom & Jerryből is ismerős lehet a dallam :)
  • htr93
    #46
    ööö... nem, de tessékIttvan yann tiersen, asszem csak halgatni lehet. keresni próbáltama
    Le Fabulex Destin D'amélie-t(én csak ezt hallttam tőle eddig) de nem találtam. hjajj. mindegy. remélem tetszeni fog.ha megnézed
  • Alexandra888888
    #45
    Sziasztok! Tud-e valaki ajánlani olyan oldalt, ahol ingyen le tudok tölteni komolyzenei műveket.Pl:Smetana: Moldva, Debussy:A tenger....
    Előre is köszi!!!!!
  • htr93
    #44
    Emperor? nem tom, de már feltalálták az e-szótárakat!

    viszont ha nem tévedek, ez egy faszagány death metall zenekar?
  • dante26
    #43
    hello az lenne a kérdésem hogy mit jelent az a szó hogy emperor?
  • maurer
    #42
    Mert segíthetek, ha nem késő.
  • maurer
    #41
    Szia Anee, még aktuális az ütős vizsga...?
  • htr93
    #40
    Passz:(
  • bcrics
    #39
    xilofon oktáváltóóó...csak ennyit tudok...:(
  • Anee
    #38
    Sziasztok
    vizsgáznom kellene...ütőshangszerekből pénteken és még pár dolog homály:D
    előadás az kimaradt szal hülye vagyok mint a főd, gugli wiki se segített szal hátha ti:)

    Mit jelent az, h dallamhangszer?

    Melyik dallamhangszernek kör alakúak a hangjai: vibrafon v krotál?

    Mit jelent az h kör alakúak a hangjai?

    Mi az a krotál, hogy néz ki, miből készült?

    Melyik hangszernév? HANG v SONG (vmi ufó alakú, Horváth Kornél használja)

    Melyik oktávváltó hangszer, a marimba v a xilofon? Mit jelent az, h oktávváltó?

    THX
  • Rage47
    #37
    nem tudja vki, h mi ennek a daraban a cime, ami a video alatt megy?
  • McGrady
    #36
    helo!
    Rimszkij Korszakov - A dongó megvan valakinek? ha igen, az ossza meg velem plz :)
  • zakika
    #35
    ha jol tudom valamikor az operett is konnyuzenenek volt veve mert ugyebar ahol nevetni lehet az nem lehet komoly :)
    en jobban szeretem a klasszikus zene megnevezest

    sok metal/rock csinal albumokat ami egy tortenetre van felepitve. pl. Rhapsody vagy Dream Theater - Metropolis 2 (Scenes from a memory) vagy Tobias Samet´s Avantasia (The metal opera), Svatage - Streets, a Transiberian orchestra osszes...
  • leveskocka
    #34
    en azert kerdeztem,hogy mi a kulonbseg,mert ha jol tudom anno a vonosnegyes is "konnyunek" szamitott,tehat egymastol fuggetlen rovidebb "szamokat" adtak elo,mig az ugynevezett komolyzene egy adott temat bont ki nagyobb terjedelemben.akkor kerdem en:az Istvan a kiraly az komolyzene?vagy esetleg igenyeseb metalegyuttesek is csinaltak olyan albumot,amely egy tortenetet mesel el,persze szamokra bontva,viszont ezek inkabb a technikanak "koszonhetoek",ugyanis erdekes lenne egy egybecd-t hallgatni:)
    ha jol tudom,ez az album is valami ilyen:

    "Blind Guardian - Nightfal In Middle Earth"
    szoval:
    "mi a kulonbseg a komoly es konnyuzene kozott?azaz:miert komoly a komoly,konnyu a kunnyu?"

    meg valamit:" hanem komoly zenei képzettségű (>10 év) művészek "
    a Nightwish nevu finn csapat volt enekesnoje elegge kepzett volt,ha jol tudom,meg operaban is enekelt:)
  • mrzed001
    #33
    Bár nem értek a témához, de komolyzene az tényleg komoly, szóval nem pár punk vagy rinyagép picsa ugrabugrál a színpadon, hanem komoly zenei képzettségű (>10 év) művészek adnak elő.

    Mellesleg a komolyzene és pop keveredéséből is született jópár kiválló dolog, pl Queen és a Londoni Filharmónikusok: a hegylakó zenéje (Who want to live forever) meg hasonlók
  • zakika
    #32
    igen. gondolj wagner operakra. csak ugy dongenek
  • Takezó
    #31
    ő gondolom a tüctücr egondolt, amire linkelt a srcá
  • Thanatos
    #30
    komolyzenébe is lehet dob :)
  • Goth
    #29
    jaja :D
  • Rage47
    #28
    Dvorák - Újvilág szimfónia
  • gergelyanevem
    #27
    Arcangelo Corelli - Concerto Grosso
    kedvencem
  • leveskocka
    #26
    hat,nemigazan szeretem az olyan zeneket,amikbe a dobos sose teveszt(mert nincs benne:)
  • leveskocka
    #25
    hozzaertotol kerdem:mi a kulonbseg a komoly es konnyuzene kozott?azaz:miert komoly a komoly,konnyu a kunnyu?
  • ngcsnet
    #24
    komolyzenei fórum? techno rulz? most döntsd má el bakk
  • zakika
    #23
    e meg mi?
  • joebacsi
    #22
    Keresztapa...
  • mrzed001
    #21
    Úgybizony. Hogy mekkorákat is alakítottak előtte arra remek példa a régi Star Wars zene, Star Trek (mozifilmek), Superman ....
  • Dying Soul
    #20
    remélem a szüleid büszkék rád
  • bakvarnyu
    #19
    Aha, csak a 90-es evektol terjedt el ez a muanyag zene alafestes.