231
Grandia III
  • fanatifo
    #41
    hát igen és hamarosan jön az uj Shadow Hearts...meg a Kingdom Hearts 2 milesz itt.......
  • Luiprima
    #42
    Nehezedik a harc eddig nem tudtam miért is van benne resurrection most meg 2 csatában 3szor is használtam no de nem baj szeretem a kihívásokat.
  • Unknow
    #43
    Nos asszem Wild Arms 4, Bleach, Tales of Legendia , Dragon Quest VIII...mind elbújhat emelett!!! Erről ennyit...Final Fantasy mode bekapcs.. kaja+pia és elvonulok játszani :D Nagyon odabasz!
  • musha
    #44
    egyetértek! csak melózni ne kéne menni
  • Neme.
    #45
    "hogy a story teljesen lineáris semmi szabadságot nem ad"

    Hát izé. Szóval tényleg semmi elágazás, bóklászás, csak végighúzás a mazzagon? Legalább valami fordulat volt eddig a sztoriban, vagy csak meg kell menteni a világot, és mindenki happy? Valami kaland elem, tárgyhasználat? Többi csapattag látszik, vagy mindez csak PS1-en volt lehetséges? :(
    ...Nem mintha nem próbálnám ki nemsokára.. :)
  • dinomano
    #46
    semmi bajom linearis gémekkel, anno survivor horrorokkal kezdtem a nagy PS-gémezeseket; és semmi bajom sem volt a total linearissaggal, pedig a survivor-horrorok oszt tényelg "one way"-es gémek... :-D
  • Luiprima
    #47
    Az eleje teljesen lineáris volt most kb 20óra már van saját repcsim és szabadon be lehet járni a területet és már tudok kaszinózni is. Mászkálás közben csak 1 karakter látszik. A harcrendszer talán a legjobb amivel valaha is játszottam de mindenképp dobogós.
  • Neme.
    #48
    Ez már jobban hangzik, mindenesetre ki lesz próbálva - reméljük a legjobbakat. Elvégre igazából a hangulat dönt mindenről.
  • dinomano
    #49
    yeah-yeah; a hangulat a legfontosabb 1 gémnél...
  • Sir Quno Jedi
    #50
    Tényleg 5 pontos gáma!
  • fanatifo
    #51
    10ből? :D
  • fanatifo
    #52
    10ből? :D
  • Unknow
    #53
    A lineáris sztori azt jelenti,hogy nincsenek elágazások, mellékszálak amiknek külön sztorijuk van stb... A fordulatok és az egyéb dolgok más tészták. A Grandia II is lineáris volt mégis rohadtul meglepődtem mikor kiderült,hogy Valmer nyert és nem Granas :)
  • Neme.
    #56
    Én sem egynek gondoltam. :) Persze egy sztorinak valamilyen módon el kell érni a végére, azt pedig előrehaladással lehet elősegíteni. :) Meg nyilván az ilyen grafikára gyúró játékoknál nem nagyon jöhet szóba, hogy külön szálakat dolgoznak ki. De oly módon is variálhatják pl. a játékot, hogy ide-oda kell mászkálni, és feladatokat megoldani ahhoz, hogy előre jussunk, a történet ugyan marad lineáris, de a játékmenet nem.
  • Unknow
    #57
    A játékmenet itt sem lineráis :P Ez a játék nem éppen a grafikára gyúr elhiheted... 2 DVDre meg gondolom azért neméi sztori ráfért :D jRPGnél nem igazán szoktak grafikára gyúrni...max jól néz ki amellett ,hogy szórakoztató. Ilyen erővel a 2001ben megjelent FFX is grafikára gyúrt rá mert hát azért.... Hdd el nekem megéri végigtolni.
  • dinomano
    #58
    mondjuk azééé szép a grandia3... :-) no meg másképp de, a szép grafra gyurnak jRPG-k is...pl. Final Fantasy 8-9 a maga idejeben a legszebb gém volt... :-) FFVIIröl ne is beszeljünk..az mas kérdés, h. a grafikailag leg unikumabb gémek is az rpg-k; pl. Valkyrie profile; egy masik gémnek sincs olyasmi design-ja... :-D ...of course nem a graf. döntő; de pl. a Grandia 3(igaz csak videjokat/kepeket lattam)engem lenyügözött szepsegre...(picit elfogult is lehetek, imadom a nagy nyilt tereket...)
  • Luiprima
    #59
    Szép nagyon Grandia 3 de pl a God of War sokkal szebb de ez nem is baj itt nem ez a lényeg az hogy szép az csak hab a tortán az rpgknél a story és a harcrendszer a legfontosabb szvsz. A linearitáson pedig pontosan azt értettem hogy a storyline-tól nem lehet eltérni semmi mellékszál nincs benne és az ide oda repkedésnek sincs túl sok értelme mert a kaszinón kívül máshol nem tudsz csinálni semmi érdemlegest. Azért ez pl a nemrég megjelent Dragon Quest 8-al összehasonlítva kicsit sajnálatos hisz ott elég sok mellékküldetés volt s rádásul élvezetesek.De ez sem jelent semmit hiszen a játék visz előre abbahagyhatatlan szal 10-ből 10
  • dinomano
    #60
    aham... a graf tenyleg scak masodlagos, nem lenyegtelen; de pl. volt mar a szép graf/szar rpg-re is pelda böven; szoval ha a kinezetet nezzük, nem oszt nem szoroz...Pl. hiaba volt szép ps-en a Koudelka(viszonylag)maga a gém 1 nagy hatar fos+szar harcrendszer, lassu+szopatos gémmenet, szar zene........
  • Neme.
    #61
    Nos, az elágazó sztoriról úgyis le kell mondanom, ezt csak a PS1 meg talán a SNES tudta. :) Ha megvan minden helyszínnek az egyedi hangulata (komor, rejtélyes, baljós, otthoni békés napsütéses madárcsiripeléses, utazós, nem evilági stb.), és ezt egyedi zenével (vagy épp csenddel) még jobban tudják fokozni, valamint a történet bővelkedik meglepő fordulatokban, akkor örülök a fejemnek. :) Kár, hogy a Dragon Quest 8-ban ez nem nagyon volt meg, de azért az is egy nagyon jó kis játék, nem panaszkodom.
  • Unknow
    #62
    Dragon Quest VIII nálam azért lett a Grandia mögé téve mert nem tetszett a harc és nagyon gyermetegnek találtam az egészet... Pedig a graffal nem lett volna semmi baj, meg a sztorival... dehát a karakter designek és a harc sajna nálam hazavágta. Egyszerűen unalmasak ott a harcok szvsz... Ettől független azért van egy olyan érzésem,hogy Rogue Galaxy jobb lesz mint ez, FFXIIről nem is beszélve.
  • Luiprima
    #63
    Ebben teljesen igazad van a harc itt fényévekkel jobban van megoldva mint a DQ8-ban.
  • dinomano
    #64
    en szeretem azt is, ha linearis egy gém, nem érzem azt; amit egy multiutvonalas gémnél, h. vmiröl lemaradok, ha elfelejtek bemenni itt vagy ott; megcsinalni ezt vagy azt... :-Digaz, h. nem ujrajatszhatoak a tul linearis gémek; de hat nem is akarok 50szer kinyomni 1 gémet...
  • Neme.
    #65
    Igen, a harc a DQ8-ban nem mutatott semmi újat, olyan volt, mint az eddigi részekben. Ezért is állítottam minden karit "show no mercy" állásba egészen a Dragovian Sanctuary-ig, onnantól már azért kellett a manuális beavatkozás. :) De nálam a Chrono Cross óta nem igazán a harcrendszer a legelső egy jRPG-ben, hanem a beleélés, hangulat, zene. Gyermetegnek meg szinte minden jRPG gyermeteg, legalábbis külső szemlélő számára. :)
  • Neme.
    #66
    Én nagyon szívesen végigjátszanám újra és újra a játékokat, ha a történet tudna alternatívákat nyújtani, és újabb titkokra lehetne fényt deríteni stb.
  • dinomano
    #67
    neme...jah, külsö szemleleö szamara gyermeteg, én is igy voltam FF9-el(elsö jrpg-m...ugy voltam vele, h. "na, megnezem mi ez a gaygisag, szépnek szép, kiproba, adunk neki 1 eselyt...); oszt utana meg ugy beszippantott a gém, h. nem láttam mást... :-)
  • dinomano
    #68
    harcrendszer fontos... Jah, DQVIII nak oylan harcrendszere mint DQVII-é? a VIIé milyen? megvan a VII, de még nem toltam, csak kiirtam... jo a DQ-ek harcrendszere? :-O
  • Sephi
    #69
    Megjott! Rohanok erte! :D
  • Luiprima
    #70
    Kiváncsian várom neked mi a véleményed
  • Sephi
    #71
    De meg en! Imadtam DC-en a 2-est. Az Extreme nem teccet....
  • Luiprima
    #72
    Nekem is nagy kedvec volt a 2 az extreme-ről lemaradtam :( most ha végigviszem a 3-at lehet ujra nekilátok a 2-nek
  • Dajin
    #73
    aki itt szidja DQVIII-at sztem nemvitte még végig. AMugy azt nemértem hogy akülföldi szaksajtó miért húzta le ennyire a grandia3-at, pedig itt áradoznak róla, namindegy maj teszteljük
  • Sephi
    #74
    DQ8 sajnos csalodas. Meg a Wild Arms 4 is jobb volt. Apropo WA4-et vegig toltam es szerintem naon naon jo lett. Magma Carta-at meg nem is probaltam.
  • Neme.
    #75
    Ugye végigjátszottad a DQ8-at? :D Mert amúgy qrwa jó game.
  • Sir Quno Jedi
    #76
    A DQ8 jó. Aki mást állít, az...
  • Sephi
    #77
    Te engem nem fogot meg nem tudom miert. 33 oranal hagytam abba mert a WA4 sokkalta jobban le tudott kotni. Azt pl vegig toltam. Most a Grandia 3 jon es aztan a Magma Carta.
  • Laza
    #78
    Ahhh... a sivatagban betamadott egy bazi nagy oroszlanszeru szornyike (Desert Lord), de akkorakat sebez hogy egy tamadasbol hullik a fel csapat, es cancelezni sem lehet... keruljetek el nagy ivben :)
  • Unknow
    #79
    Nekem se jött be a DQVIII.... köszönhetően sok dolognak. Pl nem köt le mert amíg csak Doulmagus vagy,hogy írják az ellenfél inkább nevetséges az egész mint ösztönző. Egy bohóc ellen küzdjek? A DMC 3ban még okés volt ,hogy levágtam de azért.... Miért nem lehet normális designet és személyiséget adni egy ilyen szereplőnek? Az FF sorozat unikum ilyen téren (is) mert ott tényleg van a szereplőknek személyisége. Ott sose éreztem azt,hogy egy félnótás ellen küzd a csapat.


    OFF vége

    ON:
    Nos aki játszott a Grandia IIvel ahhoz szegezem a kérdést: Nektek is feltűnt,hogy pl a templom ahonnan Alfina is származik nagyon hasonlít arra ahol anno Ryudóék is megfordultak? Sőt! A szentfazekak ruhája is nagyon hasonló az első részéhez!!! Örülök,hogy megtartották a Grandiás vonalakat :) Egyébiránt neki álltam most küzdeni pár báránnyal a templomba menet meg vissza.....ajánlom mindenkinek őket pénz szerzés céljából az elején. Bár néha megesik a szívem rajtuk. Nagyon nagy mikor fejbe nyomom a birkát, megtámadom, megölöm majd Alfina elnyomja,hogy "Bocsi, de nem volt más választásunk" :D
  • Luiprima
    #80
    Dehogy kerüljétek lev 30 körül simán meg lehet ölni és 4000xp fejenként jól jön. A DQ 8 Pedig igenis király
  • Laza
    #81
    Jah, kesobb vissza lehet menni, de mikor normal esetben arra jarsz max lvl20 vagy (es a csapatod kb), igy pedig aligha elsz tul 1000-es csapasokat :)

    DQ8-al meg azert nem jatszom (ha mar szoba jott) mert szvsz nem szeretem a 'megyek a tok ures terepen es random az arcomba masznak' stylet.
  • Laza
    #82
    Ha jobban megnezed az egesz sztori bevezetes tiszta G2, a karakterek is mutatnak hasonlosagot az elodhoz kepest, meg szemelyisegben is :)