2058
  • dragon11
    #458
    Grat.:) engem nem érdekel, legközelebb fenekező bottal fogok menni rablóhalra természetesen éjszaka..:) kishallal..:)
  • Pistike 007
    #457
    Én kapásjelzővel már fogtam csukát:DDD
  • Bercy #456
    Van egy ismerősöm (postás, ő szokta a leveleket hozni a céghez), ő feeder bottal úszózik :)
    Érdeked egy figura. Szerintem már direkt kihívásokat keres, mivel kb 30-40 éve pecázik és a tavat is ismeri mint a tenyerét.
    Múltkor szándékosan spiccbottal pontyozott (meg volt gumizva a bot azért).
  • Firerock
    #455
    ötös:)
    (szeret fenekezni)
  • Bercy #454
    Hát ha jól tudom, akkor nem kell :P
    Dobásra merőlegesen a botot -> zsinórt feszesre -> cigit meggyújt (nemdohányosok opcionálisan szotyizhatnak is) -> jelzőspicc majd mutatja ha a halacska akar vmit :)

    [nemszeret fenekezni]
  • Firerock
    #453
    jól tudod.magyarázzam?
  • Bercy #452
    A feeder bot kifejezetten fenekező bot nem? (persze tulajdonképp minden bottal lehet mindent csinálni csak kérdés mire való)
    Vagy én tudom rosszul?
  • dragon11
    #451
    Aha..:)

    Federbottal lehet fenekezni?:)
  • Bercy #450
    Múltkor én matchbottal fogtam afrikai harcsát :)
    Csontival keszegeztem és a harcsakoma meg ráment szépen.
  • dragon11
    #449
    Aha, értem.THX:)
  • Bercy #448
    Tulajdonképpen lehet (harcsára inkább). T elágazóval ami szabadon csúszhat, végólommal, csalinak pedig élőhal. Vagy pedig úszóval (van direkt ragadozó úszó), élőhallal, halszelettel, taposott hallal. Ezt a süllő is szereti.
  • dragon11
    #447
    Értem..:) azt szeretném kérdezni, h rablóhalakra lehet e fenekezővel is menni?
  • Bercy #446
    Szerintem nem rossz dolog. Egész más jellegű, mint az "ülős" horgászat.
    Pergetni csak egy botot, meg annyi felszerelést érdemes vinni, hogy a hátizsákodban elférjen, aztán lehet körbejárni a jó helyeket :)
    Meg sokkal közvetlenebb is, hogy a szó szerint érzed a kapást, nem pedig látod.
  • dragon11
    #445
    Aha.Én utálok pergetni :d
  • Bercy #444
    Igen tulajdonképpen az. A csaliddal (ami lehet, wobbler, twister, villantó, gumihal stb) a zsákmányhal mozgását (formáját) imitálod. Erre rabolnak rá a ragadozók.
  • dragon11
    #443
    A pergetés mi is ?:D Azt rablóhalra kell, nem? Bedobom a botot húzom ki, megint, megint? ugye?Vagy keverem?
  • Firerock
    #442
    teleszkopos bottal azért nem ugyanaz....
  • Mersant
    #441
    hiszek Neked :) meglatjuk hogy alakul a nyar, aztan ha belefer a keretbe legkesobb oszre beujitom a cuccot, de lehet meg szabi elott :)
    egyszer pergettem eddig, sima teleszkopos bottal, meg gumihallal, fogtam 2 csukat az ipolyon. azota piszkal ez a pergetes tema...
  • Firerock
    #440
    ha a többi nem is de az a bot az még 20ezret is megér szóval azt meg kell hogy vedd:)
    meg a zsinór az is biztos jó
    az orsó:nekem is olyan van 10harit szedtem már ki vele,letapadásmentes egyszóval:shimano(minőség) töbszóval: nem a legjobb de egy jó középkategóriás
  • Mersant
    #439
    koszi szepen a segitseget, meg kicsit emesztem a dolgot aztan lehet megrendelem. :)
    most kezdtem el ismet horgaszni, de az ucsorgest nem sokaig birom, igy gondoltam raallok a pergetesre, a ragadozo halak izgalmasabbak. :)
  • Firerock
    #438
    botnak ezt
    orsónakezt
    damil szigorúan monofil,erre az orsóra nem ajánlott a fonott.A legjobb monofil pergetőzsinórok közül magasan a legjobb a Yo ZUri Hybrid ,vele az a legnagyobb baj hogy majd 4000ft
    de most találtam ezt. nagyon ígéretesen néz ki, ennyi pénzt biztosan megér
    nem számoltam de ez így 25ezer körül van és ennyi pénzből az egyik legjobb konfiguráció:nekem is kéne egy ilyet vennem mert az a berkley bot iszonyatosan jó árban van
  • Firerock
    #437
    én gumihallal egy darab 25centis kősüllőt fogtam a Kákafoki holtágon szóval nekem itt nem vált be de a Dunán lehet,számomra a wobler a "pergetés":ha van pénzed akkor rapalát vegyél 2500-ért de az lehet hogy felesleges hogyha most kezded,akkor inkább vegyél salmo -t 1600ért vagy storm-ot 1500ért mindkettő nagyon jó és majdnem 2-t tudsz venni ebből mint egy rapalát
    botot orsót most keresek neked
  • Mersant
    #436
    Hellotok!

    tanacsot szeretnek kerni elsosorban Firerocktol, mert latom o szeret pergetni. szeretnek venni en is egy pergeto botot, orsot stb. tudnal valami jot ajanlani nem tul dragan (bot+orso 20 max.30)?! milyen orso idealis ehhez, milyen damilt hasznalsz, muhalat stb. dunara kene nekem.
    thx. elore is.
  • dragon11
    #435
    Hja, jó neked, de nem mind1 hova:P
  • Pistike 007
    #434
    Én most megyek, szombaton. BOJLIVAL:P
  • dragon11
    #433
    Kapás volt, kicsi halak.. gondolom nem bírták bekapni..

    Bojlit is próbáltam, pelletet is semmi nem jött rá, hát kukoricáztam.. max 1óra volt összesen a kettő.. 6-18 ig voltam kint a fizetős tón.. mind1, meleg volt..
  • Pistike 007
    #432
    Támogatom!
    Amúgy a bojlizás többnapra jó, de akkor kárpótol a hal ami fennakad.
  • Firerock
    #431
    lehetne banner stb
  • Firerock
    #430
    kéne választani házigazdát
  • Firerock
    #429
    remélem nem bojliztál:)
  • Pistike 007
    #428
    Ja látom...
    Ez van. Kapás sem volt?
  • dragon11
    #427
    Jó nézni titeket.. am Pistike nem fogtam semmit, de nem baj:P hal függő^^
  • Firerock
    #426
    :)
  • Pistike 007
    #425
    "de kis csacsi vagy te"
  • Firerock
    #424
    gyerekes?
  • Firerock
    #423
    ja....
  • Pistike 007
    #422
    Ne legyél már gyerekes...
    Nem szoktam pergetni.
  • Firerock
    #421
    de kis csacsi vagy te
    vegyél salmot vagy stormot
  • Pistike 007
    #420
    Kis gumihallal mentem kisbalinokra:D
    Rávagdostak, de kikénemenni komolyabban, csak lógattam múltkor:)
  • Firerock
    #419
    én most ezekre a salmo műcsalikra vagyok ráizgulva,ahogy lessz egy kis pénzem veszek eggyet
    1500ft a 2500as rapalákkal szemben és nagyon ígéretesek