84
osszuk meg egymással mire is jó egy-egy plugin
  • istvan12
    #84
    Sziasztok! Mi a külömbség az adobe photoshop 10.0 és a 10.0 extended között? Melyik a jobb? Nekem sima 10.0 van full magyar. És még egy kis segítség kellene az a problémám egy 600*480 jpg. képből csínáltam képméret funkcíóval 80*80 képet. Azért kellett ilyen mert az egyik fórumra csak ilyen méretben lehet feltölteni képet avatarnak. na de most így a kép eléggé eltorzúlt. Az egyik hozzászóló ezt írta a fórumon: Na, felejtsd el az image size opciót, használd a crop-ot, ird be a 80 px x 80px 72 dpi-t, majd jelöld ki, mi maradjon a képen, és úgy "vágd le a képet", mert igy összetorzítva elég hülyén nézz ki. Mire gondolt ezzel nem tudom, hogy lehet így megcsínálni mível magyar a progim?!
  • mazsola89
    #83
    Hi all! Nem nagyon értek hozzá csak valaki mondta h kell egy valamilyen plugin h meg tudjak nyitni dds filéket. Megmondom őszintén h nem olvastam vissza :( Kérlek segítsetek ja és bocs a lámaságért
  • gordon 24
    #82
    Nem a Photoshop hibája! Szóval tárgytalan!
  • gordon 24
    #81
    Sziasztok!!

    Van nekem egy Adobe Photoshop cs3-mam. Szeretnék vele dds filékat megnyitni.

    Letöltöttem hozzá egy javitást amiben szerepel ez a file. Na most amikor meg akarom nyitni látja is, sőt a megnyitható filék listáján is fent van a dds. De amikor rákatintok azt irja hogy nem ismeri ezt a filét!

    Van valakinek ötlete mi lehet a gond? Vagy tudnátok segíteni, hogy milyen megoldással tudnék dds-filékat megnyitni?


    Előre is thx!
  • mangoa
    #80
    eddig nem használtam plugineket, de alien skin nagyon bejött, bármelyik nagyobb torrentoldalról letölthetők. főleg a natural és az impact, ami nagyon tetszett.

    fölrektam őket ftp-re, ha valeki szeretné használni őket sorozatszámmal együtt
    jó szórakozást

    *******************************************************************************
    Alien.Skin.Plugins
    *******************************************************************************

    http://www.alienskin.com/prod_index.html


    Alien Skin BlowUp v1.0.2 (Serial: HKADBGDCGMDB)

    http://eettcc.extra.hu/plugins/alien/alien.skin.blowup.1.0.2.exe


    Alien Skin Exposure v1.0.0 (Serial: JBJMAJJCJIAO)

    http://eettcc.extra.hu/plugins/alien/alien.skin.exposure.1.0.0.exe


    Alien Skin Eye Candy Textures v5.1.0 (Serial: KKLFBACMLKJJ)

    http://eettcc.extra.hu/plugins/alien/alien.skin.eye.candy.5.1.0.textures.exe


    Alien Skin Eye Candy Impact v5.1.0 (Serial: NFOABBKEMEEE)

    http://eettcc.extra.hu/plugins/alien/alien.skin.eye.candy.5.1.0.impact.exe


    Alien Skin Eye Candy Nature v5.1.0 (Serial: OLCHBPEBPEGG)

    http://eettcc.extra.hu/plugins/alien/alien.skin.eye.candy.5.1.0.nature.exe


    Alien Skin Image Doctor v1.1.0 (Serial: AAOICGDMCGNE)

    http://eettcc.extra.hu/plugins/alien/alien.skin.image.doctor.1.1.0.exe


    Alien Skin Snap Art v1.0.0 (Serial: CAFLBOBHDOEM)

    http://eettcc.extra.hu/plugins/alien/alien.skin.snap.art.1.0.0.exe


    Alien Skin Xenofex v2.1.2 (Serial: DCODAPPODNBN)

    http://eettcc.extra.hu/plugins/alien/alien.skin.xenofex.2.12.exe




  • mangoa
    #79
    én nem szoktam külső plagint hasznaálni.
    nektek mi akedvencetek, mit ajánlanátok?
  • vafeN
    #78
    Akinek kell plugin az mennyen fel a www.mininova.org -ra [torrent] és ott beírja hogy Adobe photoshop plugin és onnan töltöget. Van olyan amibe több mint 5000db plugin van [ha még fent van]
  • dreamy
    #77
    Szia!
    Installáltam az Alien Skin Eye Candyt....az egészet betette a Adobe/...Plug-in mappába, de a szűrőknél nem jelenik meg...mi lehet a gond?
  • sbpanka
    #76
    Közben találtam helyet, ahol vannak linkek jó sok!
    Ha valakit érdekel, priviben elküldöm, csak szóljon!!!!
  • sbpanka
    #75
    Sziasztok!
    PS mérgezést kaptam...
    kaphatnék én is plugines linket privben?
    Előre is köszi!
  • lac coo
    #74
    Hali 4

    PS-hez van valami plugin, amivel meg tudom nyitni az AI fájlokat ( Illustrator..) ??
  • X TEA C
    #73
    Szia Zsolti, szeretnem ha en is meg kaphatnam a pluginjaidbol egy masolataot. Kerlek ....
  • Breki33
    #72
    A GEnuie FRactals-t hogy kell pontosan telepíteni?

    van setupja beis másoltam a plugin könyvtárba de nem látom photoshop-ban
  • Sonajk @:o)
    #71
    Ha valakit érdekel.
  • Sonajk @:o)
    #70
    Akinek van MP-n regje, menjen és szedje a jobbnál jobb PS pluginokat.
    (Én azt teszem) ;)
  • KapuBen
    #69
    nekemis megadnád?
  • peteragoston
    #68
    Megvan valakinek a VirtualPainter 3.2 plugin a photoshophoz?
  • RenDesign
    #67
    Jó, befejeztem, én nem offolok tovább. Ellenben nagyon tetszik az oldal! Már azelött is ráakadtam, minthogy a FÓRUM-on láttam volna! Grt!

    http://www.freephotoshop.com/html/free_plugins2.html -ot ismertétek? Free Plug-in-ok!
  • Blasta
    #66
    Na igen, de ha növeled az ISO-t, nő a zaj is.

    "Nem értem miért fotóznék ISO50-en, éjszakai tájat?"
    Éjszakai tájat csakis hosszú expóval tudsz fotózni, táhát állvány megléte alapkövetelmény. Ekkor viszont már felesleges az ISO-t növelni, inkább a záridőt kell növelni és akkor nem nő a zaj.

    Természetesen ahol nem megoldható az állvány használata, ott emelni kell az érzékenységet, ez nem is vitás.
  • RenDesign
    #65
    Hali! Nem akarok rossz helyen rossz vitákba belemenni, de: Amikor a megvilágítás mértéke csökken(=nem ideális fényviszony), akkor például növelni kell a fényképezõgép(CCD,CMOS) érzékenységét. (vagy fényértékét, vagy fényérték korrekciót csinálni) Nem értem miért fotóznék ISO50-en, éjszakai tájat? (egyik ISO 1600-os képen is alig javított Ninja, de javított!!!:))

    Csak azt írtam, hogy mennyire jó a Ninja, mert azon a képen is javított, amin alapból nem vettem észre, hogy egyátalán van-e rajt zaj. (100x-os zoomon ) Mindenkinek csak ajánlani tudom!!!
  • Blasta
    #64
    A zaj nem ideális féyviszonytól függ, hanem attól, hogy milyen ISO érzékenységen készíted a fotókat.
    Próbálj minél kisebb érzékenységgel fotózni (pl. ISO50 vagy ISO100) és alapból kevesebb lesz a zaj!
  • RenDesign
    #63
    Nagyon jó a ninja! S a felrakása is rendben volt!!! Nekem is van talonban jópár plug-in, rajta leszek a témán!!!

    Ninja: 1. mi a különbség a két automata zajszürés között?
    2. Ezek után majd minden nem ideális fényviszonyok közt készített képen le lehet/kell ezt futtatni? Majdnem mindegyiken segített valamennyit...
  • RenDesign
    #62
    Szevasz! Ahha! Akkor most ismét lendületet adtál nekem plug-in témában! Danke!
  • Blasta
    #61
    Szia!

    Ezeknek a plugin-eknek általában van egy telepítőjük, ami a megfelelő helyre másolja a file-okat. Előfordulhat azomban, hogy neked kell megmutatni ezt a helyet a telepítőnek, ami nem más mint a Program files\Adobe\az aktuális PS könyvtára\plugins könyvtár.

    Ezek után általában a FILTERS menüpontban fogod megtalálni a feltelpített plugin-eket, de minden plugin telepítése után újra kell indítanod a PS-t.

    Az 59-es screen oda van írva: Alien Skin Exposure plugin.
  • RenDesign
    #60
    Ennek sajnos most nem fogtok örülni... Tudnátok segíteni, hogy hogyan is müxik ez a plug-in dolog? Ha elindítom, akkor automatikusan bekerül a PS-ba? Vagy be kell másolni valamelyik PS-könyvtárba? S akkor melyik menüben fog megjelenni? PS 7-tel jó vagyok? Sorry, már kísérleteztem velük, de nem nagyon jött ki semmi... Égö, de ez van...

    AMSE! #59-es printscreen az milyen programból van?
  • Amse
    #59
    Na megnéztem az Alien Skin.Exposure v1.0 30 napos verzióját és elég baba.Nagyon sok analóg film fajta tulajdonságát tudja/próbálja visszaadni.Nekem persze a velvia film tetszik nagyon :).Itt egy kép róla:
  • alph4
    #58
    Na akkor ON: 3 ember véleményét várom 1-2 pluginnal kapcsolatosan! :) Hogy menyik a jó, és mire jó! :))
  • Blasta
    #57
    Srácok, maradjunk az eredeti témánál sztem, ez elég off.
  • Frank99
    #56
    azon gondolkodom, hogy megírom kisregényként...

    :-)
  • Breki33
    #55
    ez még semmi

    paksi ügyben vitték az egész gépeket

    és persze, úgy kezdődik, hogy tanúskodni
    aztán már vádlott leszel.......

    volt aki 1 db azaz egy mp3-as CD miatt
  • Dichter
    #54
    Most kezdtem el olvasgatni a topikot. Nagyon kemény dolgok történtek akkor. Most tartok az #550-edik hsz környékén, ne lődd le a végét, hadd olvassam végig. Tiszta krimi az egész. Eskü jobb, mint egy Leslie L. Lawrence regény :)
  • alph4
    #53
    Hát remélem szerencsém lesz. Azért idegesítnő hogy 2éve rendeltem 1-2t lemezt és most ez miatt szenvedtetik az embert...
    Amugy csak annyit mondtak hogy még lehet lejönnek a győri rendőrök is. Meg majd küldenek idézést hogy mikor kell bemenni egy gyerek ellen tanuskodni. Valami ilyesmit mondtak...
  • Frank99
    #52
    nekem is 6 cd-t vittek el anno.

    5 játék és egy db grafikai, valami 3d studio max :-), szar 450.000 FT-ért árazták be a periratban...
    és mivel a kis szemét Autodesk tagja a BSA-nak, az Ormos ügyvédi iroda még polgári perben be is akarta rajtam hajtani...
    még szerencse, hogy vagyon nélküli csóró könyvelő voltam és vagyok, így almás volt a dolog...

    pár elv-társam nemjárt ilyen jól.
    ők azóta talán kifizették a kárt, amit a T.faxopó xakértő a bolti kisker-ár alapján állapított meg....

  • Frank99
    #51
    még valami, hogy mindenkiről tudnak mindent, ha akarnak.
    egy ismerősöm mesélte, hogy egy barátja sitten ül, nem is akárhol, nem akármiért.

    közvetett bizonyítékként 2 évvel korábbi beszélgetéseket rögzitettek, amik egy kis része úgy zajlott, hogy be sem volt kapcsolva telefon a két fél között.

    és sokan erre azt mondják, hoyg urban legend, de a technika a mobilban képes rá.

    és igazán SENKI sem tudja, hogy az internetszolgáltatók kiről és milyen infót őrizgetnek, asszem az EU-ban nemrég deklarálták az 5 éves adatmegőrzési időt....

  • Frank99
    #50
    nem véletlenül mondtam, hogy olvass vissza.

    okos ember más kárán tanul, a hülye meg a sajátján.

    Én megtehetném sok más társammal együtt, hogy röhögjek rajtatok, de évek óta irkálom, hogy ésszel, ha warezolsz..., mert mi megfizettük a tanulópénzt.
    és ha van barátod, akkor elmeséled neki, amit mondtam. És akinek hiányzik egy házkutatás, bíróság, ügyvéd, stb. az csinálja, lelke rajta.
    Aki pénzt keres lopott dolgokkal előbb-utóbb megjárja.


    de visszajön mindig a mondás...

    "okos ember...."
  • Frank99
    #49
    kibaxott mákod volt.

    ettől függetlenül nem úszod meg a bíróságra járást, a meghurcolást...

    Tisztelt Uraim!

    Szíveskedjenek elmesélni mindenkinek, hogy az ÖSSZES fórumot figyelik a T. Útonjárunk és basztatunk hivatal munkatársai, pár éve ezt az oldalt is.

    És okos ember nem reklámozza, hogy neki mije van, a napokban világszerte buktak csoportok, csapatok, szerverek ismét.

    ja, és titkosítsatok...

    ezzel feladjátok nekik a leckét.

  • Amse
    #48
    és anno rendeltél tőle?
  • Breki33
    #47
    egy lemezért is biróságra kerülsz

    lásd említett fórum
  • alph4
    #46
    Frank beijesztettél, erre ma beállított hozzám a rendőrség!
    Szerencsére rendesek voltak és nem vittél el a winyómat meg az 1800db lemezemet csak 6db CDt :D Valami lamit keresett, akitől 2éve rendeltem pár lemezt mikor még nem volt netem. Kicsit berezeltem mikor megmutatta a házkutatási parancsot :D
    Meg az is necces volt mikor mondta hogy keressem elő azt a pár lemezt, erre kinyitotttam a játékok polcát és kiszúrták a 800db lemezt :D Csak annyit mondtak hogy ha leközelebb jönnek a megint akkora tüntessem el... Szóval ma csomagolás CD/DVD írás powa! :D
  • Breki33
    #45
    én nem töltöttem fel

    amúgy a 30 napos verziója ingyen használható