10
  • Komolytalan
    #10
    Szerintem itt inkább az a fontos, hogy már nem érik be azzal, hogy az oldalról távolítsák el a személyiségi jogokat sértő bejegyzést. Mert ugye az tény, hogy nem közéleti személyiség, meg nem tudom hogy elítélt bűnöző-e de szerintem nem, így a nevének elvileg nem volna szabad megjelennie az ő illetve halála esetén a közvetlen hozzátartozók beleegyezése nélkül. Szóval az eltávolítási igény jogos volna, de az hogy lecsukják az egész oldalt, az (elvileg) nem. Ennyi erővel lehet még1 lépcsőfokot továbbmeni és a rendőrség szétverheti pajszerral az összes szervert ami az adott szolgáltatónál van, vagy szétzúzhatja az ország internet hálózatát, hisz törvényt sértő tartalom található rajta.
  • pemga
    #9
    AAttiláról viszont már van ballada is :) (Ékes német nyelven)
  • Cnut
    #8
    Ebben még lehet is valami. Brá biztos levédette, de akkor én meg levédetem hogy kovács, szabó, tóth.
  • Runo
    #7
    Azt hiszem, én meg beperelen a "Norbi"-s termékeket, mivelhogy az én nevemet használják...
  • k0zi
    #6
    P. Sándor elhunyt az 1848-49-es szabadságharcban, holteste azóta sem került elő.
    A. Attila a "Viszkis" néven elhíresült bankrabló.
    Nem mindegy hogy leírom vagy nem? Úgy is mindenki tudja kiről van szó.
  • Cnut
    #5
    Ha most Arany János leszármazottai tiltakoznának akkor miattuk is ez lenne vagy jogilag hogy van ez?
  • mrgenya
    #4
    hehe, ie-vel böngésznek még a maradiak;)
  • Mihail
    #3
    ja mindig ez megy
    a kis hülye meg kit érdekel
  • PetruZ
    #2
    A hírből - gondolom, a "hírértéket" erősítendő - kimaradt pár apró, de fontos dolog:
    -A német oldal a német bíróság engedélyével a wikipedia aldomain-jében tovább működhet. A bíró értelmetlennek találta az egész site leállítását egyetlen bekezdés miatt, így az erről szóló határozatot az eljárás végéig felfüggesztette.
    -A wikipedia más oldalain (pl. az angol nyelvűn) már évek óta olvasható a teljes név.

    Szóval ez csak vihar egy kanál vízben, valakik pénzt akarnak kisajtolni az ügyből.
  • valamit
    #1
    én ezt nem igazán értem, beírtam keresőbe és kidobta:
    http://de.wikipedia.org/wiki/Tron_(Hacker)
    az oldalon pedig feketén-fehéren ott van a név: Boris Floricic