22
  • dez
    #22
    Hát, tudsz mondani bels értéket? A Seagate-ek 2.2 és 2.8 bels között vannak, kapacitástól függően. (Idle, de seeknél is alig több.) Szintén nem nagyon melegszenek. De jó tudni, hogy a Hitachi is jó ezekben.
  • Piscator
    #21
    Nem a Hitachi a leghalkabb HDD? Ha nem a leghalkabb, az egyik leghüvösebb mindenesetre.
  • valaé valaé ná
    #20
    A seagate-ek közül a mostani 7200-ek nagyon jó széria. Szinte alig hoznak vissza belőle. Nem úgy mint a Maxtorokból.
  • dez
    #19
    Hát igen, kezdetben volt a számítástechnika, ma meg van a PC-biznisz.
  • Molnibalage
    #18
    Ez igaz. Ezzel nem tudok vitába szállni.
  • Freddy TNT
    #17
    Nagy cucc. Nekem van egy 15 vagy 30 Megás seagate vincsim és a mai napig működőképes. Igaz bad szektoros itt-ott Ettől függetlenül döglött meg később egy 650 Mb-s és egy 6 gigás.

    Régebben azért sokkal jobban összeszerelték a vincsiket, mint napjainkban. (élettartam)
  • Molnibalage
    #16
    Nekem két Seagate vinyóm van. A 10GB -os a rendszervinyó, már 7 éves és kb. 60-szor volt rá WIN telepítve, és van még egy 210Mb-os csak poénból. Na az kb. 12 éves, még a garicímke is rajta van. Na ezt adjátok össze.
  • DOT
    #15
    A "kommersz" kategóriában már jó ideje a Seagate a csúcs. Csendes, gyors, megbízható. Aki nem hiszi, járjon utána. :)
  • Sepu
    #14
    Már több mint öt éve van Western Digital HDD, ami 10 gigás, de eddig nem volt probléma vele, és nem is lesz amíg nem veszek másik HDD.
  • maestro85
    #13
    na minjdárt lecserélem a két maxtoromat seagate-re, nekem is a zúgással van bajom, pedig műanyag kapcsok fogják a wincsiket a fémvázhoz, de így is rezeg az egész szház :(
  • dez
    #12
    A Windowsod "gondolkodott" (swap?), másik fafej. :P
  • dez
    #11
    Nekem kettő van, az egyik 2 éve megy 24/7-ben, a másik csak pár hónapja.

    A Seagate-ek a leghallkabbak. Ez is sokat számít.

    Van itt két Samsung is, végülis ezek is "halkak", de de északa hallatszik a zúgásuk, és remeg tőlük az egész gép+asztal (nem csak a fejtől, hanem a motortól). Amint lehet, megszabadulok tűlük. (Egyébként nagyon cselesek, újonnan még ezek is halkak voltak, aztán 2-3 hónap alatt szépen megjött a hangjuk.)
  • roliika
    #10
    Mire HDTV lesz Zalaegerszegen és vinyós tv lesz az elterjedt, akkorra nekem a szemüvegemben lesz a beépített holografikus TV amit a bolhapiacon vettem...
  • dez
    #9
    Véletlen, fafej.
  • tehen_m
    #8
    A passziánsz rengeteg vinyóműveletet igényel...grat hozzá.
  • wmatyi
    #7
    Ha a gépet nem sikerül felborítani (nekem egyszer sikerült),skkor a merevlemez élettartamát, az esetleges anyaghibák kivételévek, a tápellátás stabilitása határozza meg. Évekkel ezelőtt sorra haltak meg nálam is a különböző típusú vinyók, akkor beszereztem egy 420 W-os Chieftech tápot azóta érdekes módon minden ok.
  • jojo
    #6
    A winfosba való kártyajátékot használtam, mely során az egyik lapot tettem a másikra 40mp alatt,.
    Közben a Seaget wincsi gondolkozott.
    Előre látom a " megelégedett" vevőket hogy mutogatják a középső ujjukat felfelé
  • Caro
    #5
    Nekem sok seagatem van, mind műxik(kivéve a 20 éves 40 kilós 5 1/2 colos 20 megásakat).
    Én a maxtorokról hallottam inkább, hogy sülnek.
  • bertino
    #4
    ez valahogy nem reális...
    egyébként Western Digital rulz :)
  • erb
    #3
    A SeaGate a letezo legotvarabb marka ... Eddig ket SeaGate vinyom volt. Egyik sem huzta tovabb 2 napig.
  • sonicXX
    #2
    sux
  • Caro
    #1
    Seagate rulz.